Super Voordeel! m ROC blijft cursus inburgering geven ■BR?149 5, 0 0 Weer werkstraf geëist voor opsluiten gezin Justitie vindt Terneuzense koffieshop in polder prima I korting! €1 Westdorpe in actie tegen komst shops 3.09 I per kilo De allerscherpste prijs. Vijftien docenten van opleidingscentrum behouden werk. Gemeente stuurt koffieshops naar het buitengebied. Graag gedaan. WPZC Donderdag 28 juni 2007 29 <Gr ISenseo i-Sens tSenseo1 -Sense li (1 «te ïSens «Seri se o a a Senseo Senseo door Emile Calon VLISSINGEN - ROC Zeeland blijft op Walcheren de inburgeringscur- sussen verzorgen. De drie gemeen ten kozen gisteren tot opluchting van die onderwijsinstelling voor die aanbieder. Daardoor blijft het werk van vijftien docenten behou den, aldus clusterdirecteur M. Ne- len. Hij wacht nog met spanning of de Bevelandse gemeenten ook weer voor zijn instelling kiezen. Ze kun nen echter ook in zee gaan met een andere aanbieder. In dat geval komt de werkgelegenheid van een twintigtal docenten van het ROC in het gevaar, zo vreest hij. Hij moet nog wachten tot begin sep tember voor hij weet wat de keuze van die gemeenten is. Tot dit jaar moesten de gemeen ten de inburgeringscursussen laten uitvoeren door de ROC's. Toenma lig minister R. Verdonk besloot daaraan een einde te maken uit on vrede over de kwaliteit. Nelen vindt het dan ook zeer plezierig dat de keuze van de gemeenten on der andere is bepaald door de kwa liteit van het aanbod. Dat geeft vol gens hem aan dat de uitroepen van Verdonk toch wel wat 'onge nuanceerd waren'. De Middelburgse beleidsambte naar H. Vergeer geeft aan dat bij de selectie de kwaliteit een belang rijke rol speelde. Maar ook is vol gens hem goed gekeken naar wat het moet kosten en de ervaring van de aanbieders. Alleen al op Walcheren kan het ROC het komende schooljaar IJl Door de keuze van Walcherse ge- meenten blijft werk van vijftien docenten van ROC behouden. De instelling wacht nog op het be sluit van Bevelandse gemeenten. waarschijnlijk inburgeringscursus sen aanbieden aan zo'n 450 tot 500 mensen. Van analfabeten tot en met zeer hoog opgeleiden, al dus de clusterdirecteur. Daarnaast gaat het ROC in samenwerking met het re-integratiebedrijf Mae- con werkervaringstrajecten opzet ten. Op die manier worden cursis ten, aldus de directeur, beter voor bereid op de arbeidsmarkt. Hij ver wacht dat door deze gezamenlijke aanpak flink wat mensen daadwer kelijk werk vinden. Nelen is niet alleen blij dat door de keuze van de gemeenten het werk van een vijftiental medewer kers behouden blijft. Maar ook kan zijn instelling nu het totale pakket van cursussen voor men sen van buitenlandse afkomst op elkaar blijven afstemmen. Want volgens hem blijft het nodig om per individu te kijken wat iemand wel of niet kan. „Per persoon moet je feitelijk een traject uitstip pelen." WESTDORPE - De dorpsraad van Westdorpe verzet zich hevig tegen de verplaatsing van de twee kof fieshops uit het centrum van Ter- neuzen naar een mogelijke plaats in de buurt van hun dorp. „Een plek in de omgeving van Westdor pe is volstrekt onacceptabel", stel len voorzitter D. Erkel en secreta ris M. Hemelsoet. Zij vrezen dat de vestiging van twee softdrugsverkooppunten in de buurt van Westdorpe het woon genot in het dorp ernstig zal aan tasten. „Gezien de ligging van Westdorpe zal het asociaal drugs- verkeer hier gaan rijden." Dat is voor hen niet aanvaardbaar. door Jan Jaap Broekhuijsen THOLEN - Een 30-jarige Tholenaar die vorig jaar - niet voor het eerst - door de politierechter in Middel burg is veroordeeld voor het aftui gen van zijn vrouw, vocht dat von nis (240 uur uur werkstraf) deze week aan bij het gerechtshof. Bijgestaan door een Afghaanse tolk legde de man aan het hof uit dat hij ook niet wist hoe het kwam dat de ramen van zijn huis dichtgetimmerd waren op 25 april 2004. Zijn opgesloten vrouw had vanachter een nog open raam van een bovenverdieping de aandacht weten te trekken van een buur vrouw, die de politie belde. De po litie brak het huis open en trof daar de vrouw en een paar kinde ren aan. Tegenover de politie vertelde de vrouw dat haar man haar in de voorafgaande maanden regelmatig aftuigde, met een stok of met een kapotte stoel. Ook zou hij haar hebben gebeten. Een arts consta teerde bijtwonden en veel oude en nieuwe blauwe plekken. Aanklaagster A. Rijsdorp achtte de verklaringen van de verdachte on geloofwaardig. Zij eiste 228 uur werkstraf en drie maanden voor waardelijke celstraf In de eis hield ze er rekening mee dat de zaak al lang voortsleept. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Justitie verleent volle dige medewerking aan de verplaat sing van de koffieshops Miami en Checkpoint uit het centrum naar het buitengebied van Terneuzen. Die toezegging kreeg burgemees ter J. Lonink in het driehoeksover leg tussen gemeente, politie en jus titie. Zoals verwacht is een meer derheid van de gemeenteraad defi nitief akkoord met verplaatsing van de twee shops naar de polder, op voorwaarde dat de verhuizing de gemeente geen geld kost. Plaatsen als de Axelse Sassing en de Eversdam worden genoemd als mogelijke locaties. „Maar een ver plaatsing is alleen zinvol als justi tie volledig meewerkt", verwoord de PvdA-voorman M. van Oyen Lonink het gevoel van meerdere partijen. Die kon de raad op dat vlak geruststellen. „Justitie be houdt natuurlijk wel een eigen be voegdheid om op te treden als zij daarvoor reden denkt te hebben. Ook heb ik de toezegging gekre gen dat de politie zal pogen haar mankracht in ons gebied te verho gen", aldus Lonink. Woordvoerster E. Kool van het Openbaar Ministerie bevestigt de woorden van Lonink. „Maar als wij aanwijzing krijgen dat er din gen gebeuren die niet onder het ge doogbeleid vallen, treden wij op." Checkpoint-woordvoerder F. Deij noemt de woorden van justitie 'hoopgevend". „Dat betekent dus dat alle betrokken partijen in de De koffieshops in Terneuzen wor- den definitief verplaatst naar het buitengebied. Justitie vindt dat prima, zolang het gedoogbeleid maar wordt nageleefd. geest van het gedoogbeleid willen handelen. Checkpoint wil zeker meebetalen aan een verhuizing, maar we moeten eerst goed bekij ken welke consequenties dit raads besluit heeft. Er zal intensief over leg moeten komen over onder meer het naleven van het gedoog beleid, de inzet van politie en de aanvoer van softdrugs. Want tja, als er op de aanvoerweg naar de shops een controle wordt gehou den, bereikt geen enkele gram wiet de koffieshops." Kool zegt dat justitie niet tot dit soort acties overgaat zolang er geen verdenking is van strafbare feiten. „We doen na de verplaat sing dus niets anders dan we on der de huidige omstandigheden doen." Mocht na de verhuizing blijken dat de binnenstad gebukt gaat onder overlast van straathan del in drugs, dan wil Lonink bekij ken of een kleine shop in het cen trum uitkomst kan bieden. Nectarines l bak 1 kilo A^£S I Senseo Coffeepads alle soorten doos 10 zakken a 1S pads V-BO Super Verse eierkoeken zak 4 stuks Super Superieur pizza's Caprese, Frutti di mare, Verdura of Prosciutto per stuk V De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 28 juni t/m zondag 1 juli 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P. Magere varkensrollade Uit de diepvries:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31