ZeeSand Er blijft hier niks meer voor ze over ■n i Büll politie was te beperkt Aanrijtijd bij brand in tunnel verdubbeld 'Koninklijke wc' nog niet in busstation Verbodsbordjes op favoriete speelplek in Middelburg-Zuid. Borsele kiest voor norm van twintig minuten 'die ook haalbaar is'. NU 20% KORTING OP DECORETTE VOUW- EN PANEEL GORDIJNEN Reizigers wachten nog op toilet van 80.000 euro bij Terneuzen. WPZC Donderdag 28 juni 2007 27 door Nadia Berkelder middelburg - Vorig jaar was het al erg. Toen kwam de politie al regel matig langs in de hut die kinderen hadden gemaakt op een veldje ach ter de Statenlaan. Dit jaar is het er ger. Nu staan er ineens bordjes langs het veld. Eigen terrein. Verbo den toegang voor onbevoegden. „Twee weken geleden zijn de kin deren begonnen met spelen", zegt Vincent Gillissen, één van de va ders. „En de politie is al drie keer langs geweest." Begin deze week stonden de bordjes er ineens. Ge plaatst door de mensen van wie het veld is: de flatbewoners die er over uitkijken. Of liever: de vereni ging van eigenaren. „De kinderen worden overal weg gestuurd", stelt Gillissen. „Bij de ga rages verderop, bij de kantoren op Veldzigt, waar ze altijd skeelerden en stepten, zelfs bij het speelter rein achter de andere flats. Er blijft hier in de buurt niks meer voor ze over. Als je Middelburg inrijdt, dan staat er zo'n groot bord: Mid delburg in beweging. Ja, achter de computer zeker." Terwijl de ouders praten, voetbal len de kinderen. Een flatbewoner vraagt of het wat verderop kan. Dat kan. „Dat is normaal", zegt Tom Franke, één van de andere va ders. „Het is ook logisch dat men sen het niet leuk vinden dat de kinderen precies onder hun raam voetballen." Volgens Ingrid Sinke, die admini strateur is van de vereniging van ei genaren, zijn de bordjes geplaatst om op te kunnen treden. „Vorig jaar is het hoog opgelopen. Wil je er iemand op aan kunnen spre ken, dan moet je bordjes plaatsen. Het grasveld is eigen terrein. Het besluit is genomen op verzoek van de leden." „Ik wil die kinderen ook niet hei lig verklaren", zegt Gillissen. „Er zal echt wel eens iets gebeuren. Maar als je zag wat ik zelf vroeger allemaal uithaalde... Ik kom hier wel eens kijken, en dan zitten ze gewoon in een kringetje een kaart je te leggen." Een buurvrouw, geen flatbewoner, komt vertellen dat ze zich niet stoort aan de spelende kinderen. „Ik vind het wel gezellig." „Als ze hier niet kunnen spelen, hebben we een probleem", vindt Franke. „Volgende week begint de vakan tie. Je ontneemt die kinderen ge woon hun speelplek. Naar het Mei veld mogen mijn kinderen niet, daar vind ik ze te klein voor. De wethouder mag mij vertellen waar ze wel naar toe kunnen." De wethouder - Albert de Vries - zegt weinig te kunnen doen. „Het probleem is dat de grond eigen dom is va de vereniging van eige naren. Het lijkt openbaar gebied, maar dat is het niet. We hebben van alles geprobeerd om afspraken te maken, ook buurtbemiddeling. Dat is niet gelukt." door Harmen van der Werf BORSSELE - Bij een incident in de Westerscheldetunnel gaat de maxi male aanrijtijd voor de Borselse brandweer omhoog van tien naar twintig minuten. Het Borsels colle ge wil de norm aanpassen, omdat de maximale aanrijtijd tot de in gang van de tunnel van maximaal tien minuten onder de huidige omstandigheden niet haalbaar is. Bij de beslissing, die nog aan de ge meenteraad moet worden voorge legd, zijn B en W van Borsele niet over één nacht ijs gegaan. De lan delijke Inspectie Openbare Orde en Veiligheid heeft op verzoek van Borsele de brandweerzorg voor de tunnel onderzocht. De inspectie komt tot de opmerkelijke conclu sie dat er geen wettelijke normen bestaan voor opkomsttijden van de brandweer bij brand in een tun nel. De inspectie noemt vervol gens de Borselse norm van tien mi nuten 'geen bijzondere eis'. 'De praktijk leert dat de aanrijtijd (van maximaal tien minuten) niet of nauwelijks haalbaar is'. Op grond van deze praktijkervaring heeft de inspectie aan Borsele geadviseerd een 'realistische aanrijtijd' vast te stellen. DECDRETTE WOON AT ELIER cludeerden de rechters dat de poli tie tijdens het onderzoek op diver se onderdelen handelde in strijd met de zorgvuldigheid, controleer baarheid en neutraliteit. Zo'n har de schrobbering door de recht bank is een zeldzaamheid. Terecht besloten hoofdofficier D. Greive, korpsbeheerder K. Schouwenaar en korpschef D. Goudswaard dat duidelijk moest worden wat er alle maal was misgegaan tijdens het on derzoek naar het seksuele mis bruik van de twee meisjes. Op dat moment was echter al duidelijk dat nimmer meer de waarheid over het misbruik boven water zou komen. Daarvoor waren tij dens het onderzoek te 'ernstige fouten gemaakt', zo had de recht bank al vastgesteld. „Een behoor lijk proces is daardoor uitgeslo ten." Als onderzoeker werd H. Donker aangetrokken. Deze goed bekend staande officier van justi tie van het Bredase parket kreeg echter een beperkte opdracht mee. Hij moest alleen maar kijken naar de wijze waarop de verhoren had den plaatsgevonden, de wijze waarop verslag was gedaan van die verhoren en de wijze waarop en de mate waarin door het Middel burgse Openbaar Ministerie was gestuurd. De uitslag van het onder zoek werd deze week gepresen teerd. Conclusie: er zijn tijdens het onderzoek door politie en justitie fouten gemaakt. Maar de integri teit van de opsporing in deze zaak is nooit in het geding geweest. Daarnaast blijkt uit intern onder zoek door de Zeeuwse politie dat het om een incident ging. Omdat officier Donker een beperk te opdracht had, heeft hij niet de rechercheurs gehoord, noch de meisjes, noch de vermeende da der, noch de advocate die deze he le kwestie aankaartte. Dat was vol gens Greive, Schouwenaar en Goudswaard niet nodig om te we ten te komen wat er mis is gegaan. Daardoor blijft wel onduidelijk of de rechercheurs ontlastende getui gen niet hebben gehoord, zoals de advocaat beweert. Het beperkte on derzoek is voor haar geen reden om iets van haar beschuldigingen terug te nemen. Daardoor blijft aan de betrokken rechercheurs de smet kleven van te grote betrok kenheid bij de jonge meisjes. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Wie tijdens het wach ten op de bus naar Hulst, Oost burg of Goes nog even wil verpo zen op een toilet van 80.000 euro, komt voorlopig bedrogen uit. De 'wc met de gouden rand' zou ei genlijk vorig jaar al op het bussta tion bij het sluizencomplex in Ter- neuzen moeten staan. Vooralsnog moeten reizigers het nog stellen met een tijdelijke wc die ook op bouwplaatsen valt te vinden. De voorbereidingen van de komst van het toilet had heel wat voeten in de aarde. De architect van het ruim drie miljoen kostende bussta tion heeft namelijk contractueel la ten vastleggen dat hij het uiterlijk van aanpassingen mag bepalen. In combinatie met de aanleg van een riool zou de wc 80.000 euro gaan kosten. Het ontwerp van het toilet werd in december goedgekeurd door de welstandscommissie. In fe bruari verleende de gemeente een bouwvergunning. Sindsdien is het akelig stil op het busstation. Vol gens de gemeente is de provincie verantwoordelijk voor de plaatsing van het toilet. Die gisteren echter niets zeggen over de vordering van de bouw. Op een veldje achter de Statenlaan in Middelburg zijn verbodsbordjes geplaatst. Kinderen mogen er niet meer spelen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29