Zeeland Zomerhuisjes buitengebied taboe rZ 25 Orgel blijft nog in Middelburg deDRVKKERY Beëdiging op Bastion bij Veere WALCHEREN 36 en 37 31 Burgers mogen buiten Veerse dorpen geen vakantiehuisje bouwen. THEATERBEZOEKERS OPGELET! VERGEET NIET UW KAARTEN VOOR 1 JULI TE RESERVEREN! Arbowet Wandeling langs monumenten en muziek Brasseriemenu Op zoek naar het ultieme genieten op Concert at Sea j Denktank moet zich buigen over garantie van droge voeten Donderdag 28 juni 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Henk Postma DOMBURG - Het plan van de ge meente Veere om burgers de gele genheid te geven ook buiten de be bouwde kom een vakantiehuisje te exploiteren, is mislukt. Gedepu teerde Staten hebben er een stokje voor gestoken. In badplaatsen als Domburg en Westkapelle is het van oudsher toegestaan. Wie daar bij z'n wo ning een vakantiehuisje wil bou wen en exploiteren, kan onder ze kere voorwaarden z'n gang gaan, mits de woninkjes niet groter zijn dan veertig vierkante meter. De ge meente Veere staat dit inmiddels ook elders in de bebouwde kom men toe. Daar is een speciale regeling voor in het leven geroepen: die van het 'Domburgs Zomerhuis'. Eind vo rig jaar besloot Veere die regeling ook van toepassing te verklaren op het buitengebied, ofwel op de hele gemeente. Het bestemmingsplan buitengebied werd daartoe gewij zigd. Maar het dagelijks provincie bestuur heeft dit nu weer onge daan gemaakt. Gedeputeerde Sta ten vinden dat het landschappelijk karakter van het Veerse buitenge bied verloedert wanneer bij iedere woning zomaar een vakantiehuis je kan worden gebouwd. Eerder bracht het ministerie van Vrom al een negatief advies uit. De hogere overheden staan niet zonder meer negatief tegenover de bouw en exploitatie van nieuwe W* Het provinciebestuur wil niet dat Veerenaren bij hun woning in het buitengebied een vakantiehuisje bouwen. Wel is toestemming ver leend voor strandslaaphuisjes. vakantiehuisjes in het Veerse bui tengebied, maar eisen wel dat die dan worden gebouwd met meerde re tegelijk op speciaal daarvoor ge schikt geachte plaatsen. Toestem ming daarvoor moet worden afge kocht met investeringen in na tuur- en landschap. De Veerse wethouder voor ruimte lijke ordening, J. Bostelaar (PvdA/GroenLinks) kan nog niet overzien wat de consequenties zijn. Volgens hem stonden al diver se gegadigden klaar om een recrea tiewoninkje bij hun huis te bou wen. Onlangs besloot Veere de 'Dom burgs Zomerhuis-regeling' van toe passing te verklaren voor het tijde lijk huisvesten van oudere, zieke of gehandicapte familieleden. Daar zou dan wel een doktersverklaring voor nodig moeten zijn. Volgens wethouder Bostelaar is nog niet duidelijk hoe het provinciebestuur daar tegenover staat. Gedeputeer de Staten moeten die wijziging van het bestemmingsplan buiten gebied nog beoordelen. De provincie bracht Veere nog wel een lichtpuntje. GS zijn akkoord met de realisering van strandslaap huisjes en kleedcabines bij De Manteling. MIDDELBURG - Het Peter Ger- ritsz.orgel dat in de Koorkerk in Middelburg hangt, blijft daar voor lopig. De gemeente Middelburg geeft geen toestemming voor een verhuizing. Het Rijksmuseum in Amsterdam wil de orgelkas hereni gen met het originele binnenwerk. Het orgel moet na een restauratie een plaats krijgen in de Utrechtse Nicolaïkerk, waar het oorspronke lijk vandaan komt. De Koorkerk heeft het orgel sinds de jaren zes tig in bruikleen. De gemeente wil pas toestemming geven voor de verhuizing als er een concreet plan ligt voor de restauratie, vertelt wet houder F. Streng. „Stel dat hij daar wordt opgeslagen, dan kun je hem beter laten hangen. Het is geen bot te onwil, als hij echt terugkomt in de kerk waar hij ooit gehangen heeft, dan werken we er aan mee." STICHTING THEATEREXPLOITATIE ZEELAND meer info: theaterverkoopzeeland.nl MIDDELBURG - Hoboïst Bart Schneemann speelt in de Engelse kerk in Middelburg. Schneemann was gisteren één van de muzikanten die een con cert gaven in het kader van het Internationaal Muziekfeest Middelburg. Sinds vorige week don derdag worden kamermuziekconcerten gegeven in de Burgerzaal van het oude stadhuis op de Markt. Gistermiddag werd een monumentenwan deling gehouden met onderweg drie miniconcer- ten. Zo'n honderd belangstellenden kwamen op de muzikale wandeling af. In drie groepen liepen ze door de Middelburgse binnenstad en genoten ze van concerten in de Engelse kerk, in de krui dentuin van de Abdij en in de synagoge. Behalve Schneemann gaven ook sopraan Johannette Zo mer, bandoneonist Alfredo Marcucci en cimbalist Jan Rokyta concerten. Vanavond treden ze weer op, dan in de Burgerzaal. Altviolist Daniel Raiskin is dan ook van de partij. Zaterdag wordt het ka mermuziekfeest afgesloten. foto Lex de Meester Markt 511 Middelburg T0118 886 886 VEERE - Achtendertig reservemili tairen worden zaterdag op het Bas tion bij Veere beëdigd. Sinds dat moment maken ze deel uit van de Nationale Reserve (Natres). De plechtigheid begint om 12.00 uur. Tijdens de bijeenkomst vindt ook de functie-overdracht plaats van de bataljonsadjudant van een Na- tresbataljon en worden vijf reserve- militairen gehuldigd omdat ze al een kwart eeuw lid zijn van de Na- tres. Leden van de Natres zijn vrijwilli gers. Naast hun gewone werk zijn ze reservemilitair. Ze oefenen enke le keren per maand. Tip? redactie@pzc.nl Er was een verbouwing gaande. De buurvrouw kwam een kijkje nemen en nam de gelegenheid te baat om haar licht op te steken over een reparatie aan het dak, die als het zwaard van Damocles boven haar hoofd hing. De bouwvakkers hoorden haar ver haal aan. „Hmm. Tja, er zal een hoogwerker aan te pas moeten komen. Of er moet een steiger ge zet worden." De buurvrouw zweeg. Plotseling bedacht ze zich iets: „En via het dakraam dan, kunnen jullie zo niet het dak op?" Nee, schudden de bouwvak kers, dat mocht niet meer, vanwe ge de arbeidsomstandigheden wet. „Maar", zei er één, „Onze baas wel! Die mag doodvallen!" vanavond vanaf 17.30 uur met Preisoep, biefstuk of quiche en-bavarois 12,50 of€ 10,00 (vegetarisch), reserveren: 0118 - 886 866 informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl De Drvkkery wenst u een prettige vakantie met een koffer vol boeken www.de-drvkkery.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27