Jonge gehandicapten op wachtlijst Basisscholen regelen opvang Lesuitval op middelbare school ontstellend groot Mummie is koningin Hatsjepsoet 8 Dode bij bevrijding gegijzelde in Den Haag Vlam in pan in Iran na rantsoeneren benzine Word ook abonnee! Licht verstandelijk gehandicapte kinderen in de rij voor zorg. Ontslagrecht blijft lastig punt, 200.000 mensen extra aan het werk. HET WEER: Geregeld zon den haag - Een arrestatieteam heeft gisteravond in Den Haag bij een bevrijdingsactie van een gegij zelde een verdachte doodgescho ten. De gegijzelde, een 27-jarige man uit Oudenbosch, is onge deerd. De gijzeling was eerder op de dag begonnen in Oudenbosch. Later op de dag verplaatste die zich naar Den Haag, waar het arrestatieteam ingreep. teheran - Zeker tachtig mensen zijn in Iran gearresteerd na geweld dadige protesten tegen de rantsoe nering van brandstof Betogers ver nielden benzinestations en riepen leuzen tegen de president. In Tehe ran zouden twaalf tankstations in brand zijn gestoken. Burgers mo gen sinds gisteren maandelijks honderd liter brandstof kopen. goes - De Zeeuwse basisscholen beschikken inmiddels bijna alle maal over mogelijkheden voor bui tenschoolse opvang. Ze hebben daarvoor contracten af gesloten met kinderopvangorgani saties. Die verzorgen de opvang veelal in of nabij de basisscholen. De overheid verplicht basisscho len vanaf 1 augustus om buiten schoolse opvang aan te bieden, als ouders daarom vragen. Pagina 2 en 3: buitenschoolse op vang kan straks bij elke basisschool Buitenschoolse opvang is alleen goed voor ouders Bij een generaal pardon hoort een streng uitzettingsbeleid eens 90% l^ens 10% Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Economie: 14 en 15; Beurs: 16; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda: 34 en 35; Cul tuur: 36 en 37; Agenda: 39; Boe ken: 40; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 Donderdag 28 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 150 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl den haag - Niet alleen 2100 kinde ren met gedragsproblemen wach ten momenteel op jeugdzorg, ook duizenden kinderen met een licht verstandelijke handicap staan op een wachtlijst, namelijk voor een plek in een orthopedagogisch be handelcentrum. Uit een inventarisatie onder 21 be handelcentra blijkt dat in april van dit jaar 2500 verstandelijk gehandi capte kinderen op zorg wachtten. Dat maakte de Vereniging Gehan dicaptenzorg Nederland gisteren bekend. De inventarisatie is uitgevoerd door het Landelijk Kenniscentrum LVG (Licht Verstandelijk Gehandi capten). Begin april wachtten 1121 gehandicapte kinderen op 24-uurs- zorg in een instelling. Nog eens 1439 jeugdigen stonden op de wachtlijst voor extramurale zorg Uit een inventarisatie onder 21 behandelcentra blijkt dat 2500 kinderen op zorg wachten. Ook 2100 kinderen met gedragspro blemen staan op de wachtlijst. (begeleiding buiten de muren van een instelling). Net als in de 'reguliere' jeugdzorg kampen ook veel licht verstande lijk gehandicapten met ernstige ge dragsproblemen. „Aan de buiten kant zie je vaak niets aan ze. Maar ze kunnen agressief] depressief en zelfs suïcidaal zijn", licht een woordvoerster van Gehandicapten zorg Nederland toe. „Dat komt doordat deze kinderen veelal een gebrekkige sociale aanpassing heb ben." De specialistische zorg voor deze groep wordt - anders dan in de jeugdzorg - gefinancierd vanuit de AWBZ. Overigens wachten veel meer kin deren op 'reguliere' jeugdzorg dan de 2100 waar nu steeds over ge sproken wordt. Dat komt doordat kinderen pas op de wachtlijst ko men als ze langer dan' negen we ken op zorg wachten. Ze worden van de lijst gehaald zodra ze zorg krijgen, ook als dat op dat mo ment niet de meest geschikte is. Minister André Rouvoet (leugd en Gezin) zei gisteren tijdens een Ka merdebat over de wachtlijstproble matiek dat hij in kaart wil brengen hoeveel kinderen deze vervangen de, vaak veel lichtere vorm van jeugdzorg krijgen. Top deels geslaagd den haag - Het kabinet past zelf het ontslagrecht aan nu de sociale partners daar samen niet uitko men. Dit bleek gisteren na de zoge heten participatietop waar vakbon den, werkgevers, kabinet en ge meenten afspraken hebben ge maakt over manieren om binnen vier jaar 200.000 mensen extra aan het werk te krijgen. De werkgevers willen daarvoor het ontslagrecht versoepelen om dat zij denken dat bedrijven zo ge makkelijker mensen aannemen. Als die versoepeling er komt, zul len grote bedrijven per 50 werkne mers één langdurig werkloze scho len en een jaar in dienst nemen, al dus voorzitter Bernard Wientjes van werkgeversorganisatie VNO- NCW. Daarvoor krijgt het bedrijf subsidie uit het WW-fonds. Het is de bedoeling dat ze daarna ge woon blijven werken, zonder dat het bedrijf nog subsidie krijgt. Vol gens Wientjes gaat het aannemen van langdurig werklozen niet zon der een soepeler ontslagrecht. De vakbonden zijn echter tegen el ke verandering van het ontslagstel sel, wanneer die neerkomt op een verslechtering voor werknemers. FNV-voorzitter Agnes Jongerius wacht eerst af waar het kabinet mee komt. Zij benadrukte dat nu in elk geval 200.000 mensen een kans op werk wordt geboden. „Maar voor arbeidsparticipatie hoefje het ontslagrecht niet aan te passen." De partijen zijn het wel eens ge worden over een speciale werk groep DeeltijdPlus. Die moet ertoe leiden dat vrouwen die nu niet of parttime werken, meer uren aan de slag gaan. Verder willen gemeenten 75.000 bijstandsgerechtigden aan het werk helpen. Ook deze werklozen Vrouwen die in deeltijd werken worden gestimuleerd om meer uren te maken. Gemeenten wil len meer bijstandsgerechtigden aan werk helpen. krijgen in hun baan subsidie voor de baas mee. De gemeenten wil len bovendien nog 25.000 haanlo zen zonder uitkering aan het werk helpen. Voor gedeeltelijk arbeidsongeschik ten komen er 10.000 brugbanen. Via deze banen moeten ze later weer zicht hebben op een gewone - gedeeltelijke - baan. Voor mensen die geen uitzicht hebben op een gewone baan, zoals degenen die langdurig in de bij stand zitten, komt er gesubsidieer de arbeid. Zij zouden dan lange tijd aan de slag kunnen met be houd van hun uitkering. De socia le partners werken dat verder nog uit met de gemeenten en het kabi net. Agnes Jongerius (FNV) praat kort voor de top met Loek Hermans (MKB), Bernhard Wientjes (VNO/NCW) en Albert Jan Maat (LTO). foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1