Economie Kroes verbiedt Ierse vliegcombinatie Congresbureau moet Zeeland op de zakelijke landkaart zetten Relatie beloning top bedrijfsleven vaag 1 _Mijn4 utoBedrijf.ril Wij letten op prijs én kwaliteit Ryanair mag Aer Lingus niet overnemen. Duo zou monopolie worden. Luit Ezinga is nieuwe voorzitter Hiswa Poppelaars aan de slag als voorzitter Seaports Concurrentie tussen notarissen kan beter Eurozone verwacht 2,6 procent te groeien Organisatoren van congressen zien provincie nu niet staan. De nadruk bij een bonus ligt op de korte termijn. Frans spoorbedrijf bestelt tachtig TGV's Loonsverhoging van 3,25 procent bij Vopak flijn4utoBedrijf.nl w PZC Donderdag 28 juni 2007 I 1 5 door Hans Gertsen en Gert van Harskamp BRUSSEL - Ryanair moet zijn plan nen voor goedkope transatlan tische vluchten naar de Verenigde Staten op de lange baan schuiven, nu er een streep is gezet door de overname van Aer Lingus door de prijsvechter. Volgens Eurocommissaris Neelie Kroes van Mededinging zou door het samengaan van het Ierse Aer Lingus door het eveneens Ierse Ryanair de concurrentie op Du blin Airport vrijwel verdwijnen. Beide maatschappijen hebben Du blin als thuishaven en concurreren daar volop met elkaar. De nieuwe combinatie zou een vrijwel volledig monopolie heb ben verkregen op vluchten van en naar Dublin met een gezamenlijk marktaandeel van bijna tachtig procent. Op 22 routes van en naar Dublin zou de nieuwe combinatie zelfs een volledig monopolie in handen krijgen. „Dat is onaccepta bel voor de veertien miljoen passa giers die jaarlijks tussen Dublin en 35 internationale bestemmingen vliegen", aldus Kroes. Door het be sluit van de Europese Commissie moet Ryanair haar strategie volle dig aanpassen. Met de overname van Aer Lingus zou de Ierse maat schappij als enige Europese prijs vechter op de Verenigde Staten vliegen. Aer Lingus vliegt al op Amerika, zodat Ryanair niets zou hoeven te veranderen aan de orga nisatie. De luchtvaartsector is opgetogen over het besluit. De vrees was dat De luchtvaartsector is opgeto- gen. De vrees was dat de fusie zou leiden tot een prijzenoorlog. Niet iedere maatschappij had hier aan mee kunnen doen. de fusie tussen Ryanair en Aer Lin gus zou leiden tot een prijzenoor log op vluchten naar Amerika. De andere prijsvechters zeiden bij het openbreken van de luchtvaart tus sen Europa en de Verenigde Staten geen transatlantische vluchten uit te voeren, omdat zij daar simpel weg niet op ingericht zijn. De vliegtuigen zijn te klein, de cate ring te beperkt voor lange vluch ten en zij kunnen het zich niet per mitteren om boordpersoneel te la ten overnachten. Ryanair blijft nu voor hetzelfde probleem staan. Het is uitzonderlijk dat Kroes een fusie verbiedt, het is pas de twee de keer dat zij dat doet. Ryanair-di- recteur O'Leary heeft woedend aangekondigd in beroep te gaan. Hij beschuldigde Kroes er de afge lopen dagen al op voorhand van bevooroordeeld te zijn, omdat Brussel andere luchtvaartmaat schappijen zoals Lufthansa en Swiss Air en Air France en KLM wel toestemming gaf te fuseren. MIDDELBURG - Voorzitter Luit Ezin ga van de Kamer van Koophandel Zeeland is de nieuwe algemeen voorzitter van Hiswa Vereniging. Hij volgt Jan Dirk Smit op. Ezinga, tevens directeur/eigenaar van Hos- tellerie Schuddebeurs vindt dat de watersportindustrie zich beter moet profileren. Hoewel de naams bekendheid van de Hiswa groot is, stelt hij dat er inhoudelijk 'veel sla gen te maken zijn'. TERNEUZEN - Het wordt wennen voor de bedrijven in de Zeeuwse havens. Gedeputeerde A. Poppel aars, die gisteren als voorzitter van havenschap Zeeland Seaports is be noemd, gaat zich minder dan zijn voorgangers direct met bedrijven bezighouden. Hij doet de verster king van de commerciële poot en de verzelfstandiging van het schap en de relatie met Rotterdam. AMSTERDAM - De concurrentie tus sen notarissen kan beter. Dat con cludeert de Nederlandse Mededin gingsautoriteit na een onderzoek naar de gedragsregels van de Ko ninklijke Notariële Beroepsorgani satie (KNB). De KNB gaf zelf eer der al aan dat ze aan haar leden wil voorstellen een aantal regels te schrappen. Het gaat onder meer om het verbod op het benaderen van mogelijke klanten. BRUSSEL - De economische groei in de dertien landen met de euro zal dit jaar naar verwachting uitko men op 2,6 procent. Dat zei de voorzitter van de eurozone, de Luxemburgse premier en minister van Financiën Juncker gisteren in het Europees Parlement in Brus sel. De EU in zijn geheel (27 lan den) zal volgens de Commissie in 2007 ongeveer 2,9 procent groeien. door Jeffrey Kutterink GOES - Zeeland is niet de provincie waar bedrijven aan denken als ze een congres of symposium willen organiseren. Dat komt niet door gebrek aan belangstelling. Maar be drijven weten niet welke mogelijk heden er zijn. Daarom moet er een congresbureau komen. Die conclusie trekt studente E. Brakman van de Hogeschool Zee land. In opdracht van de Zeeland hallen en Junction Communica tion onderzocht ze of Zeeland zich kan opwerpen als 'congres- land'. Reden om het onderzoek te doen is dat het aantal congressen en conferenties in de afgelopen twee jaar landelijk met t2 procent is gestegen. Zeeland speelt echter nauwelijks een rol. Brakman concludeert dat de be langstelling er is en de mogelijkhe den er zijn. Ze stelt dat er behoefte is naar meer 'groene omgevingen' waar congresgangers buiten -het evenement om kunnen recreëren. Organisatoren letten bovendien steeds meer op de prijs en kijken naar locaties buiten de 'dure rand stad'. Maar als bedrijven al interes se hebben in Zeeland, weten ze niet waar ze terecht kunnen. Daar- SCHIPHOL - De relatie tussen belo ning en prestaties van de top in het bedrijfsleven is nog steeds on duidelijk. Vaak wordt een bonus uitgekeerd, terwijl de gestelde doe len niet zijn gehaald. Dat stelt Eu- medion, de belangenorganisatie van institutionele beleggers. De organisatie baseert zich op een evaluatie van de aandeelhouders vergaderingen in 2007. Volgens di recteur Rients Abma ligt de na druk bij prestatiebeloning te veel op de korte termijn. „Wij willen juist dat bestuurders worden ge prikkeld om zich op de lange ter mijn te richten. Bovendien is de uitleg over het wel of niet voldoen aan prestatiecriteria meestal vaag." Onvrede over het beloningsbeleid leidde het afgelopen jaar zes keer tot een tegenstem van Eumedion op de aandeelhoudersvergadering van een AEX-bedrijf, de index van de 25 meest verhandelde beurs- fondsen. De belangenbehartiger wil de komende maanden overleg gen met bedrijven waar de belo ning van de top het meest uit de pas loopt. Namen worden niet ge noemd. Ook pleit Eumedion voor krachtiger optreden van de Raad van Commissarissen in 'kritieke' si tuaties, bijvoorbeeld bij het vast stellen van de beloning van de top of onenigheid over de strategie tus sen bestuur en aandeelhouders. De organisatie wil dat de oorzaken van de passieve opstelling van commissarissen wordt onderzocht door de Commissie-Frijns, die toe zicht houdt op de regels voor goed ondernemingsbestuur. Uit de in ventarisatie van Eumedion blijkt dat grote aandeelhouders steeds va ker hun stem uitbrengen op een aandeelhoudersvergadering. PARIJS - De Franse nationale spoor wegmaatschappij SNCF koopt voor 2,1 miljard euro tachtig hoge snelheidstreinen bij het Franse in dustriële concern Alstom. Dat maakte SNCF gisteren bekend. SN CF nam ook een koopoptie op veertig extra treinen. De nieuwe dubbeldekstreinen worden gele verd vanaf de tweede helft van 2009. De TGV's hebben een top snelheid van 320 km/u. VLISSINGEN - Bij.tankopslagbedrijf Vopak is gisteren op de valreep een nieuwe cao afgesloten. Daar mee is de actiedreiging van de baan. De cao beslaat een periode van 33 maanden. De werknemers krijgen elk jaar - naast de prijscom pensatie - een loonsverhoging van t,75 procent (in totaal 3,25 pro cent). De cao geldt voor 400 werk nemers, van wie 25 in Vlissingen. Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. Je bent beter af bij bet onafhankelijke autobedrijf Autobedrijf D.H. van Hoepen Fagotweg 2F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autobedrijf Wondergem Bedrijfsweg 16 4387 PD Vlissingen Tel. 0118-465958 www.autowondergem.nl Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 4384 NH Vlissingen Tel. 0118-464644 www.automurre.nl Autobedrijf Koppejan Domburgseweg 18 4357 BB Domburg Tel. 0118-581487 www.autokoppejan.nl Autobedrijf Statenlaan Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118-625663 www.autobedrijfstatenlaan.nl Veersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 www.veersedamauto.nl om pleit Brakman voor het oprich ten van een congresbureau. Het is 'een manier om de onafhankelijk heid tegenover klanten en toeleve ranciers te waarborgen'. Verder is het een algemeen aanspreekpunt voor heel Zeeland. Een congresbu reau geeft ook nieuwe impulsen aan het toerisme, denkt Brakman. Congressen worden met name in het laagseizoen georganiseerd. Het is dan ook goed voor de bezetting van hotels. De idee voor een con gresbureau wordt nu nader uitge werkt. Er wordt ook bekeken of het een zelfstandig bureau moet zijn of een onderdeel van de VW of het ontwikkelingsbedrijf Econo mische Impuls. Automobielbedrijf Dijkwel Industrieweg 27-29 4382 NA Vlissingen Tel. 0118-417711 www.dijkwel.nl Autobedrijf Oreel Molenweg 74 4374 ND Zoutelande Tel. 0118-561276 www.autobedrijforeel.nl Garage Francke Rapenburgweg 1 Meliskerke Tel. 0118-561748/06-13591348 www.garagefrancke.nl Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedrijf-dekker.nl Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15