Meningen Tijdens de Ben de Graaff helemaal betoeterd! is Krankzinnige kortingen lot w op Ben de Graaff tapijt&parket Meerderheid Britten: Blair leverde goed werk af Werkgevers Baggeraar Plaats tussen kanonnen als Attlee en Churchill is twijfelachtig. tapijt I karpetten gordijnen parket laminaat planken vloeren vinyl Tot ziens bij Ben de Graaff! Echte vakmensen. Je ziet 't verschil! LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteurd>pzc.nl Werkgevers houden van jong, jon geren zijn dynamisch, energiek, mobiel en goedkoop. Daar valt heel wat op aan te merken (PZC, 26 juni). Jong is niet alleen maar flexibel en dynamisch, jong is ook vaak onbezonnen, minder wijs heid, inzicht en minder levenserva ring. Ze willen zich profileren. Dat carrière-jagen van jongeren kan heel negatief werken op de organi satie. Bij reorganisaties worden vaak de wat oudere werknemers als eer sten ontslagen. Want ach, met het klimmen der jaren zijn ze minder stressbestendig geworden, kunnen ze het hoge tempo niet meer aan. Zeggen ze. Ook zonder reorganisaties is het management van veel bedrijven ouderen liever kwijt dan rijk. Be drijven zouden juist hun oudere werknemers moeten omarmen en in hen blijven investeren. Maar meestal krijgen ouderen van het bedrijf veel minder gelegenheid tot scholing en training dan jonge ren, men is bang dat de investe ring niet wordt terugverdiend. Het is te gek dat mensen nu al op hun vijftigste min of meer worden afge schreven. Willem Cornelis Murre Irisiaan 16, Vlissingen Met een hardnekkigheid een bete re zaak waardig blijft de PZC (23-06) bewust of onbewust (ik vermoed het eerste) de eigenaar van de Hertogin Hedwige polder 'de baggeraar' C. Decloedt noe men (de naam is weer verkeerd ge speld!). Het is de heer ir. G. de Cloedt, een Brusselse zakenman (de baggeraar is een andere tak). De heer ir. De Cloedt scheef 3 mei 2007 een brief aan Provinciale Sta ten van Zeeland die in de PZC op merkelijk weinig aandacht kreeg, terwijl die brief (openbaar) toch heel belangrijk was. Want ir. De Cloedt schreef daarin letterlijk: 'Ik was en ben nog steeds niet bereid goede landbouwgrond op te offe ren. Verder werp ik de geruchten als zou de polder al verkocht zijn of dat er onderhandeld wordt, ver re van mij.' Welnu, er kan dus geen sprake zijn van prijsopdrijven, want daar heb je een verkoper voor nodig en die is er niet! Dat is dus een bedenksel van de ambtenaren van LNV waar de mi nister helaas is ingetrapt. (Dat komt vaker voor.) Voor prijs op drijven heb je ook meerdere ko pers nodig, nou, alleen LNV is klant! De suggestie 'baggeraar' wekt ook telkens weer de indruk dat de heer ir. G. (Gerrie) de Cloedt eigen belang nastreeft, dat is dus niet zo! En prijs opdrijven wekt die sugges tie eveneens! Ook fout, maar ja niets is te gek om de Hedwige on der water te zetten. En zo wordt het volk dus telkens weer op het verkeerde been gezet, belazerd dus! Huib Eversdijk Koriander 11, Heinkenszand PZC Donderdag 28 juni 2007 1 1 door Esther Gotink LONDEN - Tony Blair legde gisteren zijn functie als minister-president neer. Een laatste opiniepeiling leert dat het gros van de Britten vindt dat hij goed werk afleverde. Blair verliet Downing Street 10 'in de overtuiging een land achter te laten dat beter af is dan toen hij be gon', schreef Guardian-journalist Polly Toynbee, en 61 procent van de Britten bleek het daarmee eens. Blair is daarmee een uiterst succes volle Labourleider, hij is de enige die drie verkiezingen op rij won en onder zijn bewind vier Tory-lei- ders zag sneuvelen. Op de valreep veegde hij maandag in het Lagerhuis nog de vloer aan met zijn huidige opponent, David Cameron. Maar zijn Blairs prestaties ook ge noeg voor een plaats in de Britse Galerij der Groten? Wordt straks in de geschiedenislessen aan hem gerefereerd? De Britse media heb ben al vaker een historsiche lijn ge trokken tussen Blair en zijn be roemde voorgangers. De Victoriaanse liberaal William Gladstone was een politieke expo nent van christelijke moralisten, iets wat ook van Blair kan worden gezegd. Beiden lieten zich leiden door 'een Hogere Macht' en deel den de ideologie om een nieuwe wereldorde te scheppen op basis van moralisme. Dat Blair nu de baan van speciaal gezant in het Midden-Oosten heeft aanvaard, levert er volgens sommigen een afdoend bewijs voor. Gladstone maakte zich weinig ge liefd met de bezetting van Egypte in 1882, maar zei te handelen in het belang van het Egyptische volk. Blair gebruikte dezelfde reto riek bij de invasie van Irak. Gladstone en Blair kregen daaren tegen bewondering voor hun inzet voor zelfbestuur in de eigen regio, de Ierse Home Rule van Gladsto ne en het zelfbestuur in Noord-Ier- land van Blair. De vergelijking met Winston Churchill is moeizamer. Churchill was een indrukwekkend spreker, hij kon het publiek bespe len met zijn vechterstaai. Hij hielp zijn land door een zware periode en werd zo de icoon van de Tweede Wereldoorlog. Tony Blair ziet zich graag op zo'n voet stuk geplaatst, maar Saddam Hoes sein was geen Hitier en zijn leger geen Wehrmacht. 'Evenals Winston Churchill is Tony Blair gezegend met een olifantenhuid' Bovendien spreekt Blair geen vech terstaai, maar in strak geregisseer de 'soundbites'. Historici noemen Blairs internationale strijd tegen terrorisme echter inspirerend. Evenals Churchill is Blair geze gend met een olifantenhuid. En net zoals Churchill zei dat de ge schiedenis hem zou vergeven, na de inval in de Sovjet Unie in 1917, zei Blair hetzelfde na de Britse in val in Irak toen hij had moeten toe geven dat daar geen massavernieti gingswapens waren geweest. De vergelijking met Clement Att lee, gezien als de grootste Labour leider van de afgelopen eeuw, lijkt niet gunstig uit te vallen voor Blair. Attlee stichtte de staatsgezond- heidszorg NHS, vocht tegen werk loosheid, kwam met gratis onder wijs, pensioenen, zwangerschaps verlof en een weduwenpensioen. Blair was vooral druk met buiten lands beleid, wat hem ook werd aangerekend. Volgens de Britse Conservatieven is alle progressie onder Blair te danken aan de erfenis van Marga ret Thatcher. Tony Blair heeft zijn bewondering voor Maggie ook nooit onder stoe len of banken gestoken. Maar waar Thatcher de regie strak in eigen hand hield, is Blair verwe ten het schoothondje van de Ame rikanen te zijn. Bonaparte De hele maand juli is het weer Crazy Sales bij Ben de Graaff. Krankzinnig hoge kortingen op tapijt, laminaat, karpetten, gordijnen en nog veel meer. Bezoek dus nu de showroom van Ben de Graaff en profiteer van die super kwaliteit voor belachelijk lage prijzen. BERGEN OP ZOOM Rooseveltlaan 72-78, tel. 0164-250050 BREDA Fatimaplein 10, tel. 076-5613650 CULEMBORG Anth. v. Diemenstraat 10, tel. 0345-532743 EINDHOVEN Ruijsdaelbaan 33, tel. 040-2457280 's-HERTOGENBOSCH Graafseweg 354, tel. 073-6422185 SPRANG-CAPELLE Van der Duinstraat 128, tel. 0416-2749^6] TERNEUZEN Schoolweg 8, tel. 0115-697111 TILBURG Bredaseweg 191, tel. 013-5356605 VLISSINGEN Koudekerkseweg 9, tel. 0118-418414 WOERDEN Straat van Gibraltar 10 (hoek Botnische Golf) tel. 0348-411848 IRdi'L'tlfTF1 [Jgayi# PARADE TAPIJT tretford Heuga ffeclbo VTarkett flOOr//ne 1 QUICK STEP ffPERGO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11