Albayrak eist namen illegalen op Tien gaat op in RTL HET WEER Bewolkt Leven na een hartstilstand :0 16 Prinses Alexia viert haar tweede verjaardag Op basis van lijsten kan begonnen worden met uitzettingen. Meerderheid Nederlanders wil EU-referendum KRAS.NL boek online Word ook abonnee! Hevige wateroverlast teistert Engelsen 17° Woensdag 27 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 149 - los nummer 1,30, zaterdag €1,85 www.pzc.nl DEN HAAG - Burgemeesters moeten de namen doorgeven van illegalen die buiten het asielpardon vallen. Dat zei staatssecretaris Nehabat Al bayrak (PvdA) gisteren in de Twee de Kamer. Volgens haar is dat met de gemeentebesturen overeengeko men. Op basis van de namenlijsten kun nen deze mensen worden opge spoord en uitgezet. Nu kan dat niet, omdat ze niet bekend zijn bij de Immigratie- en Naturalisatie Dienst. De burgemeesters bepalen komen de maanden of het aannemelijk is dat illegalen het hele vorige jaar in Nederland waren. Dat is een voor waarde om van de pardonregeling gebruik te kunnen maken. Wie niet kan aantonen dat hij in 2006 steeds in Nederland was moet weg. Met de gemeenten is afgespro ken dat ze meewerken aan uitzet ting. Albayrak heeft er alle vertrou wen in dat burgemeesters de af spraken nakomen, al kan ze hen niet verplichten de namen te leve ren. Wethouder A. de Vries van Mid delburg - de enige Zeeuwse ge meente met een asielzoekerscen trum - staat positief tegen een ste vige aanpak van mensen die bui ten het pardon vallen. „Wie erbin nen valt willen we zo goed moge lijk op weg helpen met inburge ring, woning en werk. Wie niet in aanmerking komt voor een par don, moet vertrekken, dat vind ik Wie niet kan aantonen in 2006 steeds in Nederland te zijn ge weest moet de grens over. De ge meenten hebben beloofd daar aan mee te zullen werken. reëel. Ik hoop dat de regering daar in ferm doorpakt, anders blijven we met het probleem zitten." Als de burgemeester over genoeg bewijs beschikt dat een asielzoeker voor het pardon in aanmerking komt, stuurt hij een verklaring naar de IND die de antecedenten onderzoekt. Criminelen, oorlogs misdadigers en asielzoekers die ook in een ander land asiel aan vroegen, zijn van het pardon uitge sloten. John van Tilborg, woordvoerder van de Logogemeenten (honderd gemeenten die illegalen opvingen in de noodopvang) bevestigt dat gemeenten alle dossiers die zij voorgelegd krijgen aan de IND doorgeven. Dit ongeacht of ie mand wel of niet mag blijven. Maar volgens hem is het wel moge lijk dat ambtenaren de dossiers van asielzoekers die zo goed als ze ker niet onder het pardon vallen, ook niet voorleggen aan de burge meester. Vluchtelingenwerk Nederland geeft geen namen door. „Dat is niet in het belang van deze asiel zoekers. Mogelijk kunnen ze via een andere procedure wel blijven", zegt woordvoerder Annerieke Dek ker. AMSTERDAM - Een kleine meerder heid van de Nederlanders vindt dat er een referendum moet wor den gehouden over het nieuwe EU-verdrag. Uit een peiling van Maurice de Hond bleek gisteren dat 51 procent een volksraadple ging wil. Dat is maar net iets meer dan de tegenstanders: 47 procent. Als er een referendum komt, ge ven meer mensen aan voor het ver drag te zullen stemmen (46 pro cent) dan tegen (29 procent). De meeste tegenstanders van een referendum over het verdrag zit ten bij de kiezers van CDA, Chris tenunie en bij GroenLinks. Het ka binet wil de tekst van het verdrag eerst voorleggen aan de Raad van State voordat het een besluit neemt over het al dan niet houden van een referendum.De Tweede Kamer kan ook besluiten een refe rendum te houden, net zoals zij in 2005 deed. Toen stemde een meer derheid van de Nederlanders te gen de Europese grondwet. SHEFFIELD - Het Hillsborough-voetbalstadion in vast te zitten in fabrieken en kantoren doordat door de druk van het water zou bezwijken. In Sheffield staat onder water nadat de rivier de het water er tientallen centimeters hoog stond sommige delen van het land viel 75 millimeter re- Don buiten zijn oevers is getreden. en bovendien vervuild was met afvalwater uit de gen. foto AP Het noorden van Engeland is de afgelopen dagen riolering. pagina 5: vakantie vierende Nederlander zucht on getroffen door hevige wateroverlast als gevolg In Rotherham werd bewoners van huizen in de na- der hitte van extreme regenval, die drie mensen het leven bijheid van de Ulley-dam geadviseerd naar elders pagina 30 en 31: wind heeft ook z'n charme kostte. In Sheffield kwamen honderden mensen uit te wijken omdat gevreesd werd dat de dam pagina 31: massale evacuatie in Engeland Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen- HILVERSUM - Het tv-avontuur van John de Mol is voorbij: de zender Tien verdwijnt. Het voetbal en suc cesvolle programma's als Deal or No Deal gaan over naar RTL dat rond half augustus met een vierde zender komt. Ook het succesvolle radiostation 538 komt in handen van RTL. De honderd televisiemedewerkers van Talpa worden ontslagen. Lin da de Mol gaat mee naar RTL. Over de toekomst van de andere sterren uit de Tien-stal bestaat ech ter nog geen duidelijkheid. Beau Bij een generaal pardon hoort een streng uitzetbeleid EN van Erven Dorens, Gordon en 'de sportjongens' van Tien, zijn wel kom, aldus Fons van Westerloo, di recteur van RTL Nederland. Volgens een enquête van RTL vindt 72 procent van de Nederland se tv-kijkers dat John De Mol heeft gefaald. De man die eerder zijn zender Sport 7 ten onder zag gaan zei gisteren: „Ik heb me wel een beetje vergist in de weerstand die de zender opriep. Die heeft veel langer geduurd dan ik had ge dacht." pagina 9: de revolutie bleef uit Unieke dagtocht! Wegens het grote succes van voorgaande jaren bieden wij u ook dit jaar een unieke dagtocht aan naar de Wereldhavendagen in Rotterdam! Op 9 september vaart u tijdens de in totaal 5 uur durende cruise per één van de meest luxe cruiseferry's ter wereld, de Pride of Huil, van Europoort naar de Erasmusbrug en weer terug. Deze speciale dagtocht boekt u al voor slechts 59! En voor slechts 25 extra krijgt u een heerlijk warm en koud lunchbuffet aan boord! Reserveer snel want, VOL VOL! INCLUSIEF: dagtocht Europoort-R'dam centrum v.v. per luxe cruiseferry Pride of Huil, volop entertainment aan boord. Alléén op zondag 9 september 59 Toeslag: res.kosten 15 per boeking. Prijzen zijn p.p. Reisnr. DA 085, www.kras.nl/085 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 =1 land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 28; Agenda: 29; Buitengebied: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I I I 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1