Meningen Staatshoofd legt vinger Religieuze bezinning bij Gay Pride New York O AutoTrack.nl Normaal leger kan guerrilla niet winnen, omdat het te log is. Oproep geestelijken tot meer verdraagzaamheid jegens homoseksuelen. door Carel Coseling DEN HAAG - De Afghaanse presi dent Hamid Karzai haalde het afge lopen weekeinde uit naar de inter nationale troepen. De aanleiding vormde de dood van 25 burgers bij een Navo-beschieting van een aan tal gebouwen waarin Taliban-strij- ders werden vermoed. Karzai wees er op dat je terroristen niet kunt bestrijden door van 37 kilometer afstand op een doel te vuren. Daar bij vallen hoe dan ook burger slachtoffers, aldus Karzai. Het staatshoofd noemde de strijd wijze van de Navo 'onverschillig' als het gaat om de levens van Af- ghanen. „Afghanistan is een ander land met andere gewoonten", ver klaarde Karzai. De internationale troepenmacht kan de eigen nor men en gewoonten niet aan de Af- ghanen opleggen, stelde hij. Van nu af aan mag er geen enkele actie meer plaatsvinden zonder beraad met de regering. Karzai legde de vinger op de zere plek. In elk militair handboek staat dat een normaal leger een guerril la niet kan winnen, omdat het te log is. Die strijd is alleen te win nen als de toevoer van wapens en manschappen voor de guerrilla's wordt afgesloten. De Taliban zijn guerrilla's met bases in Pakistan en hulp uit Iran. De grenzen, ook met de noordelijke buurlanden Turkmenistan, Oezbekistan en Tadzjikistan, zijn niet te controle ren en daarmee open. Het geweld in Afghanistan neemt toe. Tactieken uit Irak - zelfmoord aanslagen, bermbommen, ontvoe ringen - worden er in toenemende mate toegepast. Een Taliban-leider zei dat de beweging zich meer zal richten op Kabul, net als de 'colle ga's' in Irak die veelvuldig in Bag dad actief zijn. In Pakistan melden zich steeds meer Arabieren voor zelfmoordaanslagen in Afghanis tan, zo heeft de Amerikaanse in lichtingendienst CIA laten weten. 8 Dinsdag 26 juni 2007 PZC NEW YORK - De normaalgesproken zo uitbundige Gay Pride-optocht in New York begon dit jaar op een ietwat serieuzere noot, met verte genwoordigers van religieuze groe pen die opriepen tot meer ver draagzaamheid ten aanzien van homoseksuelen. „Zij die religie gebruiken om an- ti-homo-standpunten te onder bouwen maken zich in mijn ogen schuldig aan godslastering", zei rabbi Sharon Kleinbaum, die de grootste overwegend homoseksue le joodse geloofsgemeenschap ter wereld leidt. Hij ging zondag voor op in de optocht, samen met verte genwoordigers van christelijke en boeddhistische organisaties. Ook Christine Quinn, voorzitter van de New Yorkse gemeenteraad en openlijk lesbisch, en burgemeester Michael Bloomberg liepen mee. Enkele dagen eerder gaf het be stuur van de staat New York zijn goedkeuring aan een wetsvoorstel dat het huwelijk openstelt voor ho moseksuelen. Ook de gouverneur van New York, Eliot Spitzer, steunt dat voorstel. De kans is ui termate klein dat de wet in de door Republikeinen gedomineer de Senaat wordt aangenomen, maar de steun van het bestuur van de staat wordt gezien als een be langrijk gebaar richting de ho mo-gemeenschap. „Dit is een heel belangrijke stap richting volledig gelijke rechten voor alle New Yor kers", noemde Kleinbaum de ont wikkeling. Met de jaarlijkse Gay Pride-op- tocht in New York worden rellen in 1969 herdacht, toen de eigena ren van een homo-bar in Green wich Village terugvochten tegen binnenvallende politieagenten. De betrouwbaarste check. AutoTrack Heeft weinig kilometers gelopen. Je kunt een kilometerstand wel terugschroeven, maar niet uit poetsen. Vraag daarom altijd naar de Nationale Auto Pas voor je een gebruikte auto koopt Dan weet je zeker dat de auto de juiste kilometerstand heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8