Hulst mikt op bijdrage Rijk y GRATIS! Ginkgo Combi verbetert geheugen en concentratievermogen Gemeente wil geld van het Rijk voor 'uniek ambtelijk kwartier'. Diamanten Schipperspaar viert feest Illegaal hoort celstraf eisen voor inbraken van de reepe Informatie-avond over generaal pardon Voorverkoop voor Afrikaanse avond SUPERAANBIEDING! 8 ^jv iiioii ffi 12111 in y« «B 15 1» I 11 %M PZC Dinsdag 26 juni 2007 I 25 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil bij het Rijk een subsidieaanvraag in dienen voor de archeologische kos ten die gemaakt moeten worden in het kader van stadsvernieuwing plan De Nieuwe Bierkaai. Het gebied in de omgeving van de Bierkaaistraat en het 's Gravenhof plein in Hulst wemelt volgens ge meentelijk archeologieadviseur Na thalie van ]ole van de vondstplaat sen met hoge archeologische ver wachtingen. Dat rechtvaardigt in haar ogen een bijdrage van het Rijk in de kosten van archeolo gisch onderzoek. Daarnaast is on langs op het bouwterrein van de Woonstichting op de hoek van de Bierkaaistraat en het Godsplein een voor Nederland en Vlaande ren uniek ambachtelijk kwartier blootgelegd. De vondst van klei- containers, stookplaatsen en res tanten van de zoutwinning bieden daar aanknopingspunten voor. „Dit is de eerste keer in Nederland dat het hele productieproces van zoutwinning wordt onderzocht", aldus Van Jole. Zij verwacht dat de eerste uitgebreide opgraving naar het verleden van Hulst zeker niet de laatste is in het Bierkaaigebied. De gemeente wil hier tussen de Keldermanspoort en de Vismarkt de oude haven in oude luister her stellen. De kans is volgens haar aanwezig dat bij die opgravingen een scheepswrak wordt aangetrof fen. Ook in de aanloop naar de toe komstige bebouwing van het 's Gravenhofplein moet de gemeen te er volgens Van Jole terdege reke ning mee houden dat het nodige geld op tafel moet komen voor ar cheologisch onderzoek. „Bij proef boringen zijn hier namelijk al fun deringen van gebouwen uit de twaalfde eeuw aangetroffen. Als 1^ De gemeente Hulst hoopt dat het Rijk de helft van alle archeo logische kosten die gemaakt moeten worden voor plan De Nieuwe Bierkaai betaalt. hier een parkeerkelder wordt aan gelegd, betekent dat een zo diepe verstoring van de bodem dat ook daar archeologen aan het werk zul len moeten gaan." Daarom heeft ze de gemeente voorgesteld van die parkeerkelder af te zien. „Dat kost minder aan archeologisch on derzoek. Bovendien blijven de vondsten zo altijd nog in de bo dem behouden." Om de archeolo gische kosten die de gemeente nog moet maken enigszins binnen de perken te houden, heeft Van Jole de gemeente geadviseerd om al leen uitgebreide archeologische on- derzoekenuit te voeren als de ver wachting is dat ouder materiaal dan de vijftiende eeuw wordt ge vonden. MIDDELBURG - Tegen een 42-jarige, illegaal in Nederland verblijvende, Algerijn is gisteren voor de recht bank in Middelburg een gevange nisstraf van twintig maanden geëist. De man, die heeft bekend, wordt ervan verdacht onder meer in de periode oktober 2006 tot en met januari 2007 ingebroken te hebben in stacaravans op cam pings in Nieuwvliet, Cadzand en Breskens. De man zwerft en brak in om er de nacht door te brengen en wat eten tot zich te nemen. Uitspraak over dertien dagen. SCHOENMODE I Papegaaistraat S Goee www.vandereepe.nl TERNEUZEN - De stichting Vluchte lingenwerk Midden-Zeeuws-Vlaan- deren houdt woendag 27 juni een informatiebijeenkomst over het ge neraal pardon in wijkcentrum De Triangel in Terneuzen. Deze avond is bedoeld voor alle vluchtelingen, die menen in aan merking te komen voor het gene raal pardon en nog vol vragen zit ten over de voorwaarden en de procedure. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. TERNEUZEN - Ze ontmoetten elkaar aan de oever van de Waal, in het dorpje Haaften. De Terneu- zense schipperszoon Rinus Dooms verbleef er noodgedwongen. De Duitse bezetters hadden het binnenvaartschip van zijn ouders gevorderd, het gezin werd ingekwartierd bij een familie in het Gelderse dorpje. Daar sloeg de vonk over tussen Doorns en Maria van Maren. Na de oorlog trouw de het stel op een snikhete junidag, vandaag pre cies zestig jaar geleden. Gister vierde het echt paar het huwelijksjubileum in Ter Schorre, waar Rinus Doorns sinds 2004 woont, foto Peter Nicolai HULST - De voorverkoop van de kaarten voor de vierde Afrikaanse avond van de Stichting Buru Nyak- were Nederland (SBNN) uit Hulst is begonnen. Het evenement vindt plaats op vrijdag 14 september in De Halve Maan in Hulst. Kaarten kosten in de voorverkoop tien eu ro per persoon. Kaarten zijn ver krijgbaar via info@sbnn.nl of op 0114- 310385/319513 /315313- De op brengst is voor ontwikkelingspro jecten in het Keniaanse dorp Nyak- were. Krachtige Ginkgo Biloba formule nü tijdelijk extra voordelig! o\ IIP.' Ginkgo Combi is een krachtige formule op natuurlijke basis die het hoofd ondersteunt. Het bevat een uitgebalanceerde combinatie van ingrediënten die geheugen en concentratie bevorderen, de weerstand bij stress-situaties verhogen en meer geestelijke energie geven. Hoofdbestanddeel van Ginkgo Combi is het ex tract van de bladeren van de Aziatische ginkgo biloba boom. Ginkgo biloba heeft een opmerke lijke invloed op het geheugen en concentratie vermogen. De bladeren bevatten een bijzondere groep van bioflavonoïden die de bloedvaten in het hoofd soepel en elastisch houden. Hierdoor worden de hersenen goed van zuurstof en voe dingsstoffen worden voorzien. Dit verbetert het geheugen, concentratievermogen en reactie snelheid. Bovendien beschermt het tegen ouder- domsverschijnselen. Oostburg: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Hair en Body Beauty, Capellestraat 2 Goed voor het geheugen en concentratievermogen Geeft weerstand bij stress-situaties Geeft meer geestelijke energie Bevat zeer krachtige dosering van het Ginkgo Biloba extract (7500 mg) Verrijkt met o.a. vitamine B-complex, vitamine C, magnesium, taurine, zink en tyrosine ,0tiOfc'i '*/i ',<bv Binnen enkele weken merkt u het verschil! 5os van Gent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN Bij aankoop van Ginkgo Combi 60 tabl. 20,50) ontvangt u 30 tabl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77