'Geen limiet aan bezoek koffieshop' Nieuwe inrichting sportpark Aquapolis is jongste attractie Neeltje Jans 'Te lang wachten op rijbewijs stadhuis Oostburg' 2000 euro voor McDonaldhuis schoenen kopen een probleem? niet bij 22 Dinsdag 26 juni 2007 PZC Lonink: 'Illegale handel is de voorbije weken niet toegenomen'. Crème Terneuzense clubs beter zichtbaar in opgeknapt sportpark Oude Vaart. -jsürK =!^J=fsJHCD Vï LINE FOOTWEAR Plein 9, 4543 BH Zaamslag. Telefoon 0115 - 43 63 00 www.vanfraeijenhove.nl Z door Raymond de Frel TERNEUZEN - Koffieshop Check point in Terneuzen sluit voorals nog zijn deuren niet nadat de 1500e klant is geholpen. Een proef met vroegere sluitingstijden wordt wel voortgezet. Checkpoint gaat sinds twee weken 's avonds om tien uur dicht in plaats van één uur 's nachts. De shop nam die maatregel in reactie op een inval van justitie, waarbij in de shop en een naburig maga zijn een kleine honderd kilo drugs werden gevonden. Checkpoint wil met de proef het aantal bezoekers indammen. In overleg met de ge meente Terneuzen sloot ook kof fieshop Miami zich bij de proef aan. Zou na twee weken blijken dat de maatregel geen soelaas biedt, dan zou Checkpoint een nieuwe proef starten: sluiting nadat de 1500e be zoeker is geholpen. „Vooralsnog gaan we niet over tot het instellen van een maximum aantal bezoe kers", zegt Checkpoint-woordvoer- der F. Deij. „Wij hebben donder- W* Koffieshop Checkpoint in Terneu- zen stelt vooralsnog geen maxi mum bezoekersaantal in. Een proef met vroegere sluitingstij den wordt wel voortgezet. dag een evaluatiegesprek met bur gemeester Lonink. Tot dan sturen wij alleen op sluitingstijden." Lonink bespeurt ondertussen een 'toenemende irritatie' over de hou ding van Checkpoint. „Check point heeft natuurlijk het liefst zelf de stuurknuppel in handen. Maar wij hebben inmiddels afge sproken dat Terneuzen in de toe komst alleen zaken doet met shops die het beleid van de ge meente volgen. Wij hebben de re gie in handen", aldus Lonink. De burgemeester overlegt donder dag met Checkpoint en vrijdag met Miami over de uitspraak die de gemeenteraad vanavond doet over een mogelijke verplaatsing van de shops uit de binnenstad naar de polder. „Dan komen ook de sluitingstijden aan de orde. Ik denk dat er een langere tijd nodig is om te bekijken hoe zoiets zich ontwikkelt. Bijvoorbeeld in augus tus." Geluiden dat sinds de vroegere sluitingstijden de straathandel in Terneuzen is toegenomen, zijn vol gens Lonink niet gestoeld op de werkelijkheid. „Althans, dit blijkt niet uit politierapporten. Er is al tijd illegale handel, maar ik heb niet de indruk dat die de laatste weken is toegenomen. Mensen ma ken elkaar in het café of op verjaar dagsfeestjes van alles wijs, maar de politie heeft tot nu toe goede erva ringen met de vroegere sluitingstij den." NEELTJE JANS - TWee lipvissen dan sen om elkaar heen. Sloven zich uit; zijn overduidelijk aan het balt sen. „Een teken dat ze happy zijn", merkt directeur Bert van de Hoef van het Zeeuwse Deltapark Neel tje Jans op. Niet dat alles al koek en ei is in het gloednieuwe Aqua polis. Het gisteren voor publiek ge opende zee-aquarium is een 'bak in opbouw'. De onderwaterwereld moet gelei delijk aan groeien, zo blijkt wel. Met enige regelmaat wordt er een nieuw visje aan de bak toege voegd. Stuk voor stuk afkomstig uit de Oosterschelde. Geen tropi sche vissen dus. In een tweede ruimte in Aquapolis zijn een aan tal thema-aquaria uitgezet. Daarin zitten dieren die het niet snel zul len redden in de grote - met 300.000 liter water gevulde - 'vis senkom', zoals krabbetjes en steen bolken. Tesamen geven zij zicht op het - tot over de eigen grenzen - beroemde onderwaterleven van de zoute arm. Een keer of vijf per dag wordt in Aquapolis een presentatie gehou den, waarin verteld wordt over noodzaak van de Stormvloedke ring en over het leven onder wa ter. ZEEUWSE ■De Goese vrouw vindt dat ze er nog zeer jong uitziet. Daarnaast houdt ze van goede en lekker ruikende parfums. Die kopen, dat valt echter niet mee. Niet dat ze in de bekende parfume ries niet haar lievelingsgeuren heb ben, noch dat ze in de zaken echt extreme prijzen vragen. Tipredactie@pzc.nl Nee. Wat haar tegenstaat aan een be zoek aan een parfumerie is het on gevraagd aanbieden van anti-rim- pelcrème. Alsof zij eruitziet als een verschrompelde vrouw, zo voelt het telkens als zo'n jonge blaag, met een strak huidje, op een onschuldi ge toon vraagt of ze 'ook hier wat van mag meegeven'. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De komst van sport hal annex zwembad Vliegende Vaart en fitnesscentrum Bodyline maakten van Oude Vaart een paar jaar geleden pas een echt Sport park. De visitekaartjes aan de in gang verdrongen de clubs, die al sinds jaar en dag aan het sport park zijn gevestigd, echter letter lijk en figuurlijk wat naar de ach tergrond. Een rigoureuze herinrich ting van het achterste deel van het sportpark laat de sportverenigin gen uit de schaduw stappen. Opnieuw geasfalteerd wegdek, tientallen netjes ingerichte parkeer plaatsen en landelijke looppaadjes geven het sportpark uitstraling. Het verwijderen van bomensin- gels, het fatsoeneren van plant soentjes en vooral het verbindings pad met de Guido Gezellestraat voor wandelaars en fietsers breng en diverse verenigingen meer on der de aandacht. Tennisvereniging Animo, hockey club Olympia, honk- en softbalver- eniging Het Zeeuwse Honk, korf balclub Luctor en de hondenclub zijn in één klap meer onder de mensen gekomen. Een lichte aan passing van sommige sportvelden hielp enkele clubs. Het Zeeuwse Honk schoof bijvoorbeeld een stukje op en het trapveldje kwam wat meer aan de rand van het ge bied te liggen, meldt sportwethou der Adhémar van Waes. De wethouder heeft geen wan klank gehoord en gaat er dan ook vanuit dat de clubbestuurders te vreden zijn. De meest gelukkige vereniging is waarschijnlijk Mixed Hockeyclub Olympia, die de lang gekoesterde wens voor een tweede kunstgrasveld in vervulling zag gaan. De gemeente betaalde de helft van de benodigde investe ring, zo'n anderhalve ton. Niet te gek vindt Van Waes. „Hockey is nog een relatief kleine sport, maar biedt een mooi alternatief aan kin deren die bijvoorbeeld niet gaan voetballen of tennissen. Het past in ons beleid om breedtesport meer kansen te geven. Aangezien kunstgras bij hockey intussen zo goed als onmisbaar is, is die inves tering gerechtvaardigd." Voorzitter Eric Leliveld, tot giste ren secretaris, was blij dat Olym pia kon aansluiten bij de werk zaamheden voor de herinrichting van de infrastructuur. „Hadden we twee, drie jaar gewacht, dan had de gemeente het misschien niet meer gedaan. En op dit mo ment hadden we de aanleg van het veld niet alleen kunnen finan cieren." Een tweede kunstgrasveld pal voor het clubhuis is van groot belang voor de uitstraling van de Het nieuwe verbindingspad tussen sportpark Oude Vaart en de Guido Ge zellestraat. foto Camile Schelstraete vereniging, betoogt Leliveld. „Men sen kijken toch graag gelijk vanuit de kantine op het veld. Ze voelen zich zo meer bij het spel betrok ken en kunnen ook bij slecht weer de wedstrijd comfortabel volgen." Belangrijker dan status en uitstra ling is het feit dat de club kan groeien: met ledenaantal én spor tief Er zijn nu zo'n driehonderd le den. Het aantal seniorenteams dat volgend seizoen competitie speelt, verdubbelt dit najaar in één klap. Olympia brengt dan twee heren-, twee dames- en twee veteranen- 'Mensen zijn meer bij spel betrokken als ze vanuit de kantine op het veld kijken' teams op de been. De aanwas van jeugd zit in de lift en het aantal trimmers stijgt ook nog. Leliveld hoopt en verwacht dat de club de komende jaren met vijf tot tien procent blijft groeien. De gemeente Is blij met clubs als Olympia, omdat die ook maat schappelijke verantwoordelijkheid willen nemen. Zo staat de vor ming van een gehandicaptenteam op de rol en is de club - evenals ve le andere - ook bereid mee te den ken over het toekomstige sportsti- muleringsbeleid, waarbij kinderen na schooltijd bij sportclubs terecht kunnen, stelt Van Waes. Sportpark toegankelij'ker Met het opknappen en herin- richten van zowel de sportvel den als de infrastructuur is sportpark Oude Vaart 'af. De sportclubs in Oude Vaart komen meer onder de mensen door de nieuwe inrichting. De toegankelijkheid moet meer mensen in contact breng en met sportmogelijkheden. Het geld voor de opknapbeurt was al gereserveerd bij de bouw van sportcentrum Vlie gende Vaart. Officiële plechtigheden om de metamorfose van het sport park te vieren, voorziet wethou der Van Waes dit najaar. door Frank van Cooten SLUIS - De afgifte van paspoorten en rijbewijzen bij de balie van de afdeling bevolking op het Oost- burgse gemeentehuis laat te wen sen over. Door de sluiting van het loket in Sluis en in Breskens is het bij het Oostburgse loket aanzien- AXEL - De zwemvierdaagse van Axel heeft tweeduizend euro opge leverd voor het Ronald McDonald huis in Barendrecht. De veelal jon- ■ge zwemmers lieten zich voor 850 euro sponsoren. Zwemvereniging De Otters vulde dit aan tot 1000 euro. Sportwethouder Adhemar van Waes van de gemeente Ter neuzen verdubbelde het bedrag tot 2000 euro. Voorzitter van het McDonaldhuis en tv-presentator Victor Deconinck nam het bedrag in Axel in ontvangst. lijk drukker geworden. Slechts een van de drie loketten is bemensd. Gemeentebelangen kaart dit aan in de algemene beschouwingen op de kadernota. „Een rij wachtenden van acht tot tien cliënten voor dit ene loket is geen uitzondering. Door ontevre den cliënten zijn we hierop aange sproken", stelt raadslid William Gijsel. „De dienstverlening kan en moet hier beter. Op drukke tijdstippen moeten meerdere loketten zijn ge opend om de dienstverlening aan zienlijk te verbeteren." V^UV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70