Gezocht: Chinese slavenbaas Vergunning Sagrada Familia ontbreekt <3 Belgische ufo-deskundige ontkent bestaan van vliegende schotels VISHANDEL BRUINVIS Griekenland zucht onder extreme hitte Peking looft beloning uit voor tip die leidt tot arrestatie slavendrijvers. Gemeente reageerde nooit op aanvraag die Gaudi in 1883 indiende. Héérlijke visschotels, broodjes vis en andere visspecialiteiten. Vis....altijd lekker gezond! 6 Dinsdag 26 juni 2007 PZC THESSALONIKI - Badgasten liggen op het strand van Thessaloniki na een verkoelende duik. De temperaturen in Griekenland liepen gisteren plaatselijk op tot 46 graden. Zowel in Grieken land als Italië geldt vandaag een bijzonder weeralarm. De Europese weerinstituten waarschu wen in Griekenland voor zeer hoge temperaturen en in Italië ook voor onweer en harde wind. „Zo'n alarm wordt alleen gegeven als de maat schappij wordt ontwricht", zegt een KNMI-woord- voerder. Twee mensen zijn gisteren in Grieken land door de hitte bezweken. In Roemenië heeft de hittegolf al 25 levens geëist. Op Sicilië en in de Italiaanse streek Caiabrië braken gisteren bos branden uit. foto Nikos Arvanitidis/EPA PEKING - De Chinese autoriteiten hebben gisteravond beloningen uit geloofd in de strijd tegen slavenar beid. Informatie die leidt tot de ar restatie van acht verdachte voor mannen wordt beloond met omge rekend bijna tooo euro. Peking vermoedt dat de mannen personen dwongen onder mens onterende omstandigheden te wer ken in steenfabrieken, metaalgiete rijen en kleine kolenmijnen. Vol gens Chinese staatsmedia waren er in totaal ruim 53.000 illegale mi granten werkzaam. Inmiddels zit ten 35 verdachten vast, ongeveer twintig worden nog gezocht. Ruim 45.000 agenten doorzochten de afgelopen weken meer dan 8000 bedrijven in de noordoostelij ke provincies Shanxi en Henan. Een groot deel bleek niet over de benodigde vergunningen te be schikken. Tot nog toe zijn bijna zeshonderd mensen bevrijd, on der wie tientallen minderjarige kinderen en geestelijk gehandicap ten. Het schandaal kwam aan het rollen nadat bezorgde ouders be gin juni op internet een campagne waren begonnen om hun verdwe nen kinderen terug te krijgen. door onze correspondent Henk van den Boom BARCELONA - Voor de Sagrada Fa milia in Barcelona is nooit een bouwvergunning afgegeven. Dit is nu pas aan het licht gekomen ter wijl er al meer dan 125 jaar wordt gebouwd aan de wereldberoemde tempel van de modernistische ar chitect Antoni Gaudi. Hoewel geen mens wil dat het bouwwerk, waar jaarlijks een paar miljoen toeristen op afkomen, wordt afgebroken of gestaakt, leid de de ontdekking tot opschudding in de Catalaanse hoofdstad. Het stadsbestuur heeft de bouwcom missie voor spoedberaad bijeenge roepen. De verhoudingen zijn al geruime tijd verstoord vanwege het ondergrondse tracé van de ho gesnelheidslijn. Dat zal tot onge noegen van de bouwers onder de Sagrada Familia gaan lopen. Gaudi heeft in 1883 netjes een bouwaanvraag ingediend maar daar is nooit een reactie op geko men. De kerk viel toen nog onder het dorpje Sant Marti de Proven cals dat later door Barcelona werd geannexeerd. Het stadsbestuur heeft ook nooit toestemming ver leend voor de bouw. Het kerkbestuur vreest dat het ont- 'lllegale status kan voltooien van pronkstuk Barcelona bemoeilijken' breken van een bouwvergunning wordt misbruikt als wapen in de strijd om het tracé van de spoor tunnel. De huidige architect Jordi Bonet heeft steun gezocht in het buiten land. Internationaal spreekt men schande van dit 'staaltje van cultu rele barbarij' door de lokale over heid in Barcelona. Met name uit Amerika en Japan komen felle pro testen tegen het tracé van de hoge snelheidslijn. De angst bestaat dat de kathedraal, die op de Werelderf- goedlijst van Unesco staat, door de bouw en de trillingen van de trei nen zal worden beschadigd. Inmiddels hebben zich ook de be woners van twee aangrenzende woonblokken in de strijd ge mengd. De 125 huizen en winkels in dat stadskwartier moeten bin nenkort wijken voor de bouw van de hoofdingang van de Sagrada Fa milia. Gaudi ontwierp de kerk toen er nog geen huizen stonden. Omdat de bouw aanvankelijk traag verliep, zijn er veertig jaar geleden flats gebouwd op voorwaarde dat ze moesten verdwijnen als de grond nodig was voor de tempel der boetedoening, zoals de kerk of ficieel heet. De bewoners eisen een schadeloosstelling, maar het bestuur van de Sagrada Familia vindt dat het gemeentebestuur daarvoor moet opdraaien. De ille gale status van het bouwwerk zal deze discussies zeker beïnvloeden. HASSELT - De grootste ufo-gelovige van België is er na dertig jaar van overtuigd dat ufo's niet bestaan. Mare Broux (52) viel van zijn ge loof omdat bleek dat ufo's en aliens erg verschillend zouden zijn. „Naakt, groen, met hoorn tjes... Er zouden meer alientypes zijn dan types aardbewoners. Dat is onmogelijk." Net zo goed zou den er meer types ufo zijn dan au tomerken. „Even absurd is dat." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Bruinvis specialiseert! tn nik saérteti verse vis Kamperland - Jacubuweg I - tel» 0113-372842 Middelburg - Markt 39 - tel. 0118-638380 vvww.brulnvis.ennt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6