Zeeland PZC 'Hef de naam Sluis nu maar op' Veelpleger moet naar instelling Plegers van snelkraak bij Expert Zuidzande gooien met shampoo Schuim op veerplein Terneuzen opgeslokt door Westerschelde ZEEUWS-VLAANDEREN Stichting vindt overhevelen raadzaal aanfluiting democratie. Officier van justitie gelooft smoezen Terneuzenaar niet. De boerderij is de boerderij niet meer Dinsdag 26 juni 2007Tip? redtern@pzc.nl Rabo-renner Thomas Dekker debuteert in Tour de France Hemdrok blijft verrassend hip door Frank van Cooten SLUIS - Nu de raadzaal definitief verhuist van het belfort in Sluis naar het te verbouwen gemeente huis in Oostburg kan de naam Sluis net zo goed worden opgehe ven. „Deze naam hebben we bij de her indeling tussen Oostburg en Sluis-Aardenburg altijd als zoet houdertje beschouwd. Ik ben blij dat het gemeentebestuur vertrekt uit Sluis", zegt Frank van Damme namens de Stichting Sluis-Aarden burg Zelfstandig. „Ik zal er daarom geen enkele moeite mee hebben nu ook maar de naam Sluis te schrappen. Feit blijft natuurlijk dat het besluit om de raadzaal over te hevelen naar Oostburg een aanfluiting is voor de democratie. De gemeente heeft lak aan het startdocument waarin duidelijk staat dat de raadzaal in Sluis blijft." -Mede-bestuurslid Juliën du Fossé heeft er ook geen enkele moeite mee de naam gemeente Sluis te veranderen in gemeente Oostburg. „Dit gemeentebestuur heeft geen boodschap aan afspraken die bij de herindeling zijn gemaakt. De naam mogen ze daarom verande ren. Als Sluis haar zelfstandigheid maar terug krijgt." Raadslid William Gijsel (Gemeen tebelangen) in zijn algemene be schouwingen op de kadernota: „Geruchten zegggen ons dat de fjl Nu steeds meer bestuurlijke za- ken verhuizen van Sluis naar Oostburg, kan de naam Sluis van de fusiegemeente opgeheven worden. Dat vindt de Stichting Sluis-Aardenburg Zelfstandig. naam van Sluis ter discussie staat. Op geruchten kun je niet altijd af gaan, maar waar rook is, is vuur." Van Damme en Du Fossé zeggen overigens niet op de hoogte te zijn van dit verhaal. Bij de herindeling tussen Oostburg en Sluis-Aarden burg is in het startdocument een aantal afspraken vastgelegd. Volgens het dagelijks gemeentebe stuur heeft dit document echter geen enkele juridische basis. In het bestuursakkoord 'Sluis: Betrouw baar Bestuur(d) in Balans' wordt het startdocument niet langer als bindend verklaard. Zaken in dit document worden be trokken bij de reguliere besluitvor ming. Voor oppositiepartijen CDA, Gemeentebelangen en VVD is het startdocument heilig. Daar om stemden ze vorige week tegen de verplaatsing van de raadzaal naar Oostburg. Het dagelijks ge meentebestuur wil het belfort meer gaan gebruiken voor repre sentatieve doeleinden. Ook wordt gedacht over de inrichting van een Van Dale museum in de burge meesterkamer. Het belfort voldoet bovendien niet aan de moderne ei sen die worden gesteld aan een vergaderruimte. Licht en geluid zijn slecht. MIDDELBURG - De Terneuzenaar wilde met zijn kofferbak vol roest vrij staal, messing en brons naar de politie rijden om daar zijn vondst af te geven. Helaas moest hij nog even voor iets anders bij een oud-ijzerboer zijn. Dat de poli tie hem daar aantrof met zijn kof ferbak open, was dan ook alleen maar toeval, zo verzekerde de 30-jarige man gisteren de Middel burgse rechters. Officier van justitie H. den Hartog hoorde zijn verhaal cynisch aan. Wat haar betreft is het voorlopig afgelopen met alle smoezen. Ze vindt dat de man twee jaar naar een instelling moet voor stelselma tige daders om daar een program ma te doorlopen waarmee hij van zijn verslaving aan harddrugs kan afkomen. De man heeft namelijk een indrukwekkend strafblad, waarbij met name het grote aantal diefstallen opvalt. Volgens de rech ter heeft de Terneuzenaar op 21 maart al die metalen gewoon ge stolen bij een bedrijf in Terneu- zen. Op dat moment was hij pre cies twee weken vrij. Uitspraak 9 juli. TERNEUZEN - Ja, dat is de boerderij van Hof Zel- denrust in Terneuzen. Nu is het niet meer dan een statige woning in een rap gebouwde wijk. De omliggende grond moest zich overgeven aan de oprukkende stad. Cisteren ging Hubert de Moor uit Hoek voor even terug naar de plek waar hij tot 1967 en zijn moeder tot 1991 woonde. Even later ontving hij het eerste exemplaar van het boekje Een Schone Wandeling. Het boekje met on der meer wandelroutes sluit een project van de gemeente Terneuzen en Scoop af, dat het veilig heidsgevoel van bewoners moet vergroten. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het grootste deel van een sterk schuimblusmiddel in de oude veerhaven van Terneuzen is de voorbije dagen in de Wester- ichelde terechtgekomen. De stof is Kiet schadelijk voor het milieu, ftrreineigenaar Rijkswaterstaat Bt ook het nog resterende deel ^klokken door het water. In de Bcht van zaterdag op zondag liet Kn onverlaat zo'n tweehonderd li- Ter schuim uit een voertuig van de Koninklijke Landmacht stromen. Het voertuig, dat was opgesteld als attractie op de Havendagen, was niet afgesloten. Om één liter van het spul op te ruimen, zou twaalf duizend liter water nodig zijn. Zo ver komt het dus niet, omdat bij hoogwater in combinatie met re gen het meeste schuim al in zee is terechtgekomen. Rijkswaterstaat onderzocht gisteren of het nog res terende goedje moest worden ver wijderd. Zij besloot om ook het resterende deel op 'natuurlijke wij ze' te laten opruimen. door Frank van Cooten ZUIDZANDE - In Zuidzande vond zondagnacht rond twee uur een snelkraak plaats bij elektronica zaak Expert Bakker. De plegers van de snelkraak gooiden met fla cons shampoo om eigenaar Hans Bakker en omstanders op afstand te houden. De snelkraak is ge pleegd door drie tot vijf personen. De daders vernielden een etalage ruit met een hockeystick en na men drie lcd-schermen en fotoap paratuur weg. „Drie andere scher men zijn door hen om zeep gehol pen", vertelde Bakker gisteren. Hij werd wakker van gebonk op de ruit. „Toen ik naar beneden liep, ging het alarm al af Ik handelde een beetje zoals in een film. Ze moeten met hun fikken van mijn spullen afblijven. Maar ja, buiten werd ik geconfronteerd met man nen in bivakmutsen. Ze begonnen naar mij te gooien met flacons shampoo, die ze in hun kofferbak hadden liggen." De daders zijn richting België gere den. Het schadebedrag bedraagt zo'n tienduizend euro. Bakker is twee keer eerder slachtoffer ge weest van een snelkraak. Hij over weegt nu rolluiken te plaatsen. „Ik wil mijn winkel aan het Dorp splein niet veranderen in een burcht, maar kan nu niet anders."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69