Buurtsparen stap dichterbij Schelde slokt deel schuim op Theatercircus hegint weer Snelkraak in Zuidzande Irritatie over eigenzinnige koffieshop Onverschrokken op het Leugenaarsbolwerk Subsidie van provincie kan eerste aanzet voor spaarsysteem zijn. Eerste ideeën nieuw theater Middelburg vandaag gepresenteerd. Weggestroomd goedje is niet schadelijk voor het milieu. Opruiming van de reepe VAN WESTEN VERBOUWINGS UITVERKOOP s pzc Dinsdag 26 juni 2007 25 VLISSINGEN - Frans Naerebout, de legendarische Het standbeeld stond tot voor kort meestal op moest hij elk jaar verhuizen om plaats te maken redder van schipbreukelingen, is gistermorgen het Beilamypark. Daar keek Naerebout wel rich- voor het bevrijdingsfestival. Dit voorjaar vertrok veilig geland op het Leugenaarsbolwerk aan de ting zee, maar zijn uitzicht werd belemmerd door hij er voor de laatste keer. Nu heeft hij eindelijk Boulevard de Ruyter in Vlissingen. de muur rond de Koopmanshaven. Bovendien altijd vrij zicht op zee. foto Ruben Oreel door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het zogehe ten buurtsparen bij Thoolse winke liers gaat wellicht toch door nu de provincie Zeeland bijna 25.000 eu ro beschikbaar stelt voor het pro ject. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Na bijna tien jaar on derzoeken, praten, extra onderzoe ken naar alternatieven, toch kno pen doorhakken en uiteindelijk de beslissing terugdraaien, begint het hele theatercircus in Middelburg vandaag weer helemaal opnieuw. Vier experts uit de theaterwereld presenteren de eerste bevindingen van een onderzoek naar het beno digde ambitieniveau voor een nieu we Middelburgse schouwburg. In de tijd die in Middelburg verlo ren is gegaan, zijn in Goes en Ter- neuzen nieuwe theaters neergezet. Cees Langeveld (directeur van het Chassétheater in Breda), Jacques Senf, (impressario), Hans Onno van Den Berg, (directeur Vereni ging van Schouwburg- en Concert gebouw Directies) en Marc van Het buurtsparen is bedacht door woningcorporatie Castria Wonen, dat behalve de gemeente Tholen ook Halsteren tot haar gebied mag rekenen. Het systeem is een aan vulling op de cheques, die Castria nu aan haar huurders geeft. Die kunnen besteed worden bij plaat selijke ondernemers, maar aange zien slechts een klein percentage van de Tholenaren huurt, is het positieve effect op de midden- Kaam, (directeur van het theater in Alphen aan den Rijn) moeten uitleggen op welke manier Middel burg zich nog kan onderscheiden op theatergebied. Met andere woorden: wat voor soort theater heeft Middelburg eigenlijk echt no dig? Pas als er overeenstemming is over dat ambitieniveau, begint de lastig ste discussie: die over de vraag waar dat theater dan gebouwd moet worden. Dat die discussie las tig is, hebben de afgelopen tien jaar wel uitgewezen. Mogelijke lo caties kwamen en gingen, soms in duizelingwekkend tempo. Tot uit eindelijk werd gekozen voor de Zuidsingel. En zelfs nadat de keu ze was gemaakt, was de discussie - er was altijd wel iemand die een Vandaag presenteren vier ex- perts de eerste' uitkomst van een onderzoek naar het ambitieni veau van het nieuw te bouwen theater in Middelburg. stand nihil. Aan het buurtsparen, een systeem met zegeltjes, kan ie dereen meedoen. Bij elke beste ding krijgt een klant een aantal ze gels met een waarde van twee cent. Als ze een pagina in hun Het buurtsparen in de gemeente Tholen gaat wellicht toch door. De provincie draagt een kleine 25.000 euro bij aan het spaarsys teem van lokale winkeliers. betere plaats wist - nog lang niet over. De weg naar een theater aan de Zuidsingel is nu definitief afgesne den, maar verder lijkt alles nog open te liggen. Voor een aantal lo caties (Hof van Tange, Miniatuur Walcheren, de Punt) zijn de voor- en nadelen al eens op een rijtje ge zet. Andere mogelijke locaties zijn inmiddels vergeven. De Bachten- steene bijvoorbeeld: daar worden binnenkort woningen voor oude ren gebouwd. Het grote voordeel van de komen de discussie is dat de keuzes in alle rust kunnen worden gemaakt. De vorige keer werd de druk opge voerd door de dreigende sluiting van de bestaande schouwburg, die door de arbeidsinspectie was afge keurd. Als de verbouwing van de schouw burg straks klaar is, moet hij er weer een jaar of tien tegenaan kun nen. Tegen die tijd moet het nieu we theater er al staan. boekje vol hebben, kunnen ze de waarde ervan (twee euro) inzetten als betaalmiddel. De corporatie had het buurtsparen eerder dit jaar al willen invoeren, maar de be langstelling onder winkeliers valt tegen. In heel het gebied, inclusief Halsteren, hebben zich niet meer dan 53 middenstanders aange meld. Castria zegt er minimaal ze ventig nodig te hebben om van start te kunnen gaan. ZUIDZANDE - In Zuidzande vond zondagnacht rond twee uur een snelkraak plaats bij elektronica zaak Expert Bakker. De plegers van de snelkraak gooi den met flacons shampoo om eige naar Hans Bakker en omstanders op afstand te houden. De snel kraak is gepleegd door drie tot vijf personen. De daders vernielden een etalage ruit met een hockeystick en na men drie lcd-schermen en fotoap paratuur weg. „Drie andere schermen zijn door hen om zeep geholpen", vertelde Bakker gisteren. terneuzen - Het grootste deel van een sterk schuimblusmiddel in de oude veerhaven van Terneuzen is de voorbije dagen in de Wester- schelde terechtgekomen. De stof is niet schadelijk voor het milieu. Rijkswaterstaat, de eigenaar van het terrein, laat ook het nog reste rende deel opslokken door het wa ter. In de nacht van zaterdag op zon dag liet een onverlaat zo'n twee honderd liter schuim uit een voer tuig van de Koninklijke Land macht stromen. Het voertuig, dat was opgesteld als attractie op de Havendagen, was niet afgesloten. Om één liter van het spul op te ruimen, zou twaalf duizend liter water nodig zijn. Voor de hele weggestroomde hoe veelheid zou dus 2,4 miljoen liter water nodig zijn. Zover komt het dus niet, omdat bij hoogwater in combinatie met regen het meeste schuim al in zee is terechtgeko men. terneuzen - Koffieshop Check point in Terneuzen sluit voorals nog zijn deuren niet nadat de 1500e klant is geholpen. Een proef met vroegere sluitingstijden wordt wel voortgezet. Checkpoint gaat sinds twee weken om tien uur dicht in plaats van één uur 's nachts. De shop nam die maatre gel in reactie op een inval van justi tie, waarbij in de shop en een na burig magazijn een kleine hon derd kilo drugs werden gevonden. Burgemeester Lonink bespeurt on dertussen een 'toenemende irrita tie' over de houding van Check point. „Checkpoint heeft natuur lijk het liefst zelf de stuurknuppel in handen. Maar wij hebben afge sproken dat Terneuzen in de toe komst alleen zaken doet met shops die ons beleid volgen. Wij hebben de regie in handen", aldus de burgemeester. s c h 0 e n m 0 0 e i Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl LangeVorststraat 98-102, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65