Helderheid rondweg Scharendijke eigenlijk verwenoma's? Uniek bos moet snel navolging krijgen Grevelingenschap gaat nu echt aan de slag Prosta Totaal voor een gezonde prostaatfunctie. s Landelijke interesse voor klimaatbos bij Renesse. Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! Groep maakt begin met uitwerken van ambitieus project. PZC Dinsdag 26 juni 2007 23 door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Donderdag wordt duidelijk hoe de rondweg van Scharendijke gaat lopen. Dan komt gedeputeerde T. Poppelaars naar het dorp om tekst en uitleg te geven aan de inwoners. Vorig jaar nog wilde Poppelaars de rondweg - die loopt vanaf de N57 richting Scharendijke - laten aansluiten op de Elkerzeeseweg, vlak naast cam ping de Grevelingen in het dorp. Dit stuitte op veel weerstand bij de inwoners, omdat zij vrezen dat daarmee de verkeersoverlast van doorgaand verkeer door het dorp niet voorbij is. Daarop heeft de provincie het voorstel teruggetrokken en zijn de drie mogelijke varianten van de nieuwe weg nader bestudeerd. Uit die drie varianten wordt nu de de finitieve keuze gemaakt (zie ook kaartje). Om tot een keuze te komen, heeft de provincie nader onderzoek ge daan. Er zijn aanvullende verkeer stellingen gedaan en het provincie bestuur is in overleg gegaan met het waterschapsbestuur of toestem ming verkregen kan worden voor aansluiten op een waterschaps- weg. De rondweg Scharendijke maakt onderdeel uit van de recrea- tieverdeelweg. Een weg die het (toeristen)verkeer vanaf Haamste de tot en met Scharendijke moet kanaliseren. De eerste fase (tot Renesse) is in gebruik, met de tweede fase (Ren esse - aansluiting N57) wordt in 2008 gestart en de derde fase (rondweg Scharendijke) wordt aan sluitend aangelegd. door Martijn de Koning RENESSE - Het nieuwe klimaatbos bij Renesse moeten we met z'n allen vooral Schouws en niet Zeeuws noemen. Dan worden an dere regio's in de provincie ook ge dwongen na te denken over een dergelijk, nu nog vrij uniek initia tief Met die ludieke opmerking met se rieuze ondertoon reageerde wet houder W. Renden gisteren op de mededeling dat landelijke media vrij massaal duiken op de komst van een 'Zeeuws klimaatbos' bij Renesse. Renden was namens de gemeente aanwezig bij de ondertekening van de intentieverklaring, waarmee de provincie Zeeland, Staatsbosbe heer, de gemeente Schouwen-Dui- veland, energiebedrijf Delta en de Dienst Landelijk Gebied officieel aangeven met elkaar het klimaat bos aan te willen leggen. Dat was niet meer dan een offi ciële bevestiging van waar ze al mee bezig zijn, want 13 van de ge plande 23 hectare bomen staan er al, zij het voorlopig nog in zulke kleine exemplaren dat van een echt bos nog geen sprake is. De partijen wezen op de ideale plaats voor het project. Dat moet een belangrijke educatieve functie krijgen, en waar kan dat beter dan vlakbij natuurcentrum Ecoscope, was de opvatting. Het klimaatbos is een initiatief van Delta en wordt beheerd door Staatsbosbeheer. Het energiebe drijf compenseert daarmee de uit stoot van CO2 waar ze als bedrijf verantwoordelijk voor is. Nü 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk Krachtige prostaatfarmule met vitaminen en antioxidanten door Martijn de Koning OUDDORP - Natuur- en Recreatie schap de Grevelingen begint met de uitwerking van het ambitieuze project Zicht op de Grevelingen. Daartoe heeft het samen met Staatsbosbeheer een ontwikke lingsgroep opgericht. Die wordt per onderdeel aangevuld met men sen met verstand van specifieke za ken. Het schap wil het gebied rond de Grevelingen omvormen tot een ge bied waar recreatie en toerisme, wonen en de winning van energie hand in hand gaan. Het wil daar om eb en vloed terugbrengen en onder meer een getijdencentrale en woningen bouwen. Met de op richting van de groep hoopt het schap een periode te beëindigen waarin het kritiek kreeg over de 'vaagheid' van de toekomstvisie. Naast de langetermijnplannen be staat de visie ook uit kleinere pro jecten. Daar is het Grevelingen schap al mee bezig. Zo komen er een springschans bij de Brouwers- dam en vogeleilandjes in het meer en verbetert het schap duiklocaties bij Scharendijke, Dreischor en Den Osse. Die moeten voor het eind van het jaar klaar zijn. oorkonde, een verblijf in een va kantiepark voor de hele familie, een dagje Linnaeushof en een speelgoedpakket. En de gevoelens zijn wederzijds. Oma Mattie: „Ze heeft zelf de brief geschreven en een videofilm gemaakt. Daar zie je mij terwijl ik op m'n kleinkinderen pas, dat ik op de fiets aan kom rijden. Het is een mooie film geworden." Waarom juist zij is verkozen tot Oma van het laar, blijft voor Mat tie een beetje gissen. Ze gaat met de kinderen mee als ze een zwem diploma halen, naar de judo, ze maakt lekkere boerenkool en erw tensoep, ja dat wel. Een echte ver wenoma, zoals de jury al oordeel de. Maar, zegt ze, vertwijfeld: „Alle oma's doen dat toch?" Mattie Konst-Lampert (67) samen met kleindochter Sofie (9) voor het span doek in de tuin. foto Dirk-jan Gjeltema Mogelijkheden rondweg Scharendijke Voor de rondweg Scharendijke zijn drie l|ï verschillende routes onderzocht. Variant 1 gaat vanaf de N57 naar de Weelweg. Variant 2A gaat vanaf de N57 naar het dorp en sluit met een T-splitsing aan op de Elkerzeeseweg. Dat geldt ook voor variant 2B, het verschil is dat de weg hier een grotere bocht maakt. Op de foto rechtsboven staat de plek waar de weg ongeveer aansluit op de Elkerzeeseweg. Op de foto linksonder staat de plek waar ongeveer de splitsing met de Weelweg komt. PZC Willem Adriaansens, Donja Odijk foto's Dirk-Jan Gjeltema en Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61