'Vraag kinderopvang explodeert' Chinese auto uit de handel Maatschappelijke stage voor scholier uitgekleed Jarige Alexia krijgt vandaag veel bezoek Autosupermarkt staakt verkoop na desastreus verlopen crashtest. Met name problemen in dunbevolkte gebieden verwacht. Sociale dienstplicht van kwart jaar gereduceerd tot een paar dagen. Boer vrijuit voor niet oormerken schapen Werkgevers: baan voor 200.000 werklozen Vogelgriep tegenslag voor duivensport Ruim veertig tips over schietpartij Apeldoorn Politie confisqueert grote hoeveelheid illegaal vistuig P WHm Z, ■yl 1 PZC Dinsdag 26 juni 2007 5 ANTWERPEN - Nederlandse liefheb bers van Chinese auto's komen voorlopig nog niet aan hun trek ken. De Belgische autosupermarkt Car- doen heeft naar aanleiding van een desastreus verlopen crashtest besloten de verkoop van de Brilliance BS6 te staken. De afgelo pen week hadden negen personen het Chinese voertuig besteld. Zij krijgen volgens ondernemer Karei Cardoen hun geld terug. Het be drijf had plannen om de Brillance, een middenklasser van 17.500 eu ro, ook in Nederland te introduce ren. Dat voornemen is nu van de baan. Vorige week bleek uit een ge zamenlijke proef van de ANWB en van de Duitse zusterorganisatie ADAC dat inzittenden van de Brilliance een groot risico op letsel lopen bij ongevallen. De auto kreeg slechts een van de in totaal vijf sterren die bij deze test te ver dienen zijn. „Bij een zijdelingse botsing loopt de bestuurder een visserij, vreesde het ministerie van Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit. Met het stroperijteam hoopt het departement visstropers effectief te kunnen aanpakken en ontmoedigen. In Zuid-Ne derland en Friesland zijn al langer met succes vis- stroperijteams actief. foto ANP onacceptabel risico op dodelijk let sel", luidde het oordeel. Volgens de ANWB en ADAC heeft de auto het veiligheidsniveau van voertui gen die tien jaar geleden op de markt kwamen. KERKRADE - Het Visstroperijteam IJsselmeer heeft de afgelopen weken een arsenaal aan ille gaal vistuig uit het IJsselmeer en de randmeren gehaald. Het gaat om 66 fuiken, 200 meter net ten, 300 meter hoekwant en 24 aalkisten. De ille gale netten en fuiken zijn inbeslaggenomen. Vijf verdachten hebben een proces-verbaal gekregen, aldus de Algemene Inspectiedienst (AID) giste ren. Het Visstroperijteam is vorig jaar opgericht na de saneringsregeling van de IJsselmeervisserij. Vermindering van de beroepsvisserij zou kunnen leiden tot een toename van stroperij en illegale AMSTERDAM - In de kinderopvang dreigen grote problemen te ont staan. Binnen vier jaar zijn er 140.000 extra plaatsen nodig. De sector heeft echter veel te wei nig werknemers en opvanglocaties om aan de gestegen vraag te vol doen. Dat concludeert bank en verzeke raar ING op basis van een studie die het bedrijf gisteren heeft gepre senteerd. In totaal zijn er in Nederland maar liefst vierduizend nieuwe opvang locaties nodig en moeten er 34.000 extra kinderleidsters wor den aangetrokken. Vooral in de ge bieden waar weinig mensen wo nen, voorziet de ING grote moei lijkheden. In de noordelijke provincies zijn nu al per honderd kinderen nog geen negen dagopvangplaatsen be schikbaar, tegenover zeventien in de Randstad. Ouders hebben op het platteland bovendien nauwe lijks keus uit locaties voor kinder dagverblijven en buitenschoolse opvang (bso). Dat de vraag naar kinderopvang tot 2010 met zestig procent stijgt, heeft uiteenlopende oorzaken. Zo worden de kosten voor de ouders lager, omdat de overheid bijpast. Het economisch klimaat zit mo menteel mee waardoor meer vrou wen zich aandienen voor de ar beidsmarkt. De ING stelt in haar onderzoeks conclusies vast dat grootouders en nn Een studie van ING toont aan dat er snel veel meer vraag naar kin deropvang komt. De economi sche groei is een belangrijke oor zaak. buren steeds minder op kinderen passen. Een andere oorzaak is dat scholen vanaf komend schooljaar zelf verplicht buitenschoolse op vang moeten aanbieden. Dit (nieu we) aanbod creëert zijn eigen vraag. Ondanks de explosieve groei, ziet de ING kansen voor opvangorgani- saties om de toenemende vraag bij te benen. Zo werkt het personeel momen teel bijvoorbeeld 'slechts' 24,5 uur. Zouden alle kinderleidsters 32 uur werken, dan zijn er de komende vier jaar nog maar 14.300 extra ar beidskrachten nodig. ING stelt ook vast dat het voor on dernemers nu te ingewikkeld is om een eigen kinderopvangorgani satie op poten te zetten. Het vereenvoudigen van de regelge ving zou er toe leiden dat meer mensen besluiten een opvangbe drijf op te zetten. Ook door samen smeltingen en grotere professiona liteit zou de sector zich veel beter kunnen aanpassen aan de toegeno men vraag. Uit financieel oogpunt is de kin deropvang een aantrekkelijke sec tor: ING voorziet binnen vier jaar een omzetstijging van zeventig procent tot 3,6 miljard euro. DEN HAAG - Er komt weinig terecht van het kabinetsplan een serieuze maatschappelijke stage voor alle middelbare scholieren te introdu ceren. Om praktische redenen moet de 'sociale dienstplicht' vol gens het ministerie van Onderwijs beperkt blijven tot een mini-stage van hooguit enkele dagen. Het ren dement daarvan is volgens deskun digen verwaarloosbaar. Aanvankelijk was het de bedoeling voor alle leerlingen in het middel baar onderwijs drie maanden so ciale dienstplicht te regelen. Een \yoordvoerder van Onderwijs zegt dat dit te hoog gegrepen blijkt. „Eerder moet worden gedacht aan één dag per week gedurende maxi maal drie maanden." Het kabinet is in overleg met alle betrokkenen over een 'aan de realiteit getoetst plan van aanpak' dat na de zomer klaar moet zijn. Volgens de koepel van vrijwilligersorganisaties NOV is een stage van drie maanden voor alle middelbare scholieren hoe dan ook onuitvoerbaar. Er is te weinig geld en er zijn te weinig mensen om hen te begeleiden bij het werk, aldus de NOV. LEEUWARDEN - De rechtbank in Leeuwarden legde bioboer Tom de Groot gisteren geen straf op voor het niet oormerken van zijn scha pen. De economische politierech ter vond hem wel strafbaar maar liet hem vrijuit gaan omdat de die ren zijn boerderij niet verlaten. DEN HAAG - Werkgevers zijn bereid de komende drie jaar 200.000 lang durig werklozen in dienst te ne men, mits de bonden instemmen met versoepeling van het ontslag recht. Ze stellen dat vandaag voor tijdens de participatietop. De bon den zien weinig in het plan. SITTARD - De koninginnenrace van de duivensport, de wedvlucht van uit Barcelona, gaat over twee we ken vrijwel zeker niet door. Bijna vijftig Franse departementen heb ben het vervoer en lossen van dui ven verboden na de uitbraak van vogelgriep in het Duitse Nürnberg. APELDOORN - De politie heeft tot nu toe 45 tips binnengekregen over de schietpartij in Apeldoorn, waarbij vorige week donderdag een 47-jarige man voor de basis school Berg en Bos werd gedood. „Maar de gouden tip zit daar niet bij", aldus een woordvoerder. WASSENAAR - Prinses Alexia wordt vandaag twee jaar. De tweede dochter van prins Willem-Alexan- der en prinses Maxima krijgt daar om thuis in Wassenaar wel heel veel volk over de vloer: fotografen, cameralieden en schrijvende jour nalisten. Omdat dinsdag de enige dag was dat het gezin deze week compleet kan zijn, is besloten de halfjaarlijkse fotosessie juist van daag te houden. De pers moet zich houden aan de mediacode: het ge zin verder niet in de privésfeer sto ren. Door iedereen de kans te ge ven opnamen te maken, hoopt het gezin meer rust te hebben als het half juli met vakantie gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5