Zeeland PZC Stadhuis moet op de schop Naam gezocht voor ezelinnetje van De Punt Van den Houten is beste organist SCHOUWEN-DUIVELAND 35 Opbouw Concert at Sea van start Museumwaardig maken van gebouw kost meer dan eerst aangenomen. Kinderboerderij schrijft prijsvraag uit voor dochter van Sophie. Crème Dinsdag 26 juni 2007Tip? redzzee@pzc.nl L Rabo-renner Thomas Dekker debuteert in Tour de France Hemdrok blijft verrassend hip SCHARENDIJKE - Voor korte tijd moeten de meeuwen hun fa voriete plek aan de Brouwerdam inleveren. Cisteren is begon nen met de opbouw van de tenten en het podium voor Con cert at Sea. Aanstaande zaterdag is het zover. Dan treden Trijntje Ooster huis, Van Velzen, De Dijk, Blof en een nu nog geheime artiest op. Naar schatting 55.000 mensen zullen die dag hun plekje op het asfalt van de Brouwersdam zoeken. Tot die tijd is het voor de podiumbouwers nog even buffelen. Felle opklaringen, maar ook striemende regen en harde wind maken het werken aan de rand van de Noordzee niet altijd even gemakkelijk. foto Marijke Folkertsma door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het oude stadhuis aan de Meelstraat in Zierikzee wacht een fikse verbouwing. Alleen zo kan het gebouw worden klaarge stoomd voor haar nieuwe functie, schrijft het college van B en W aan de gemeenteraad. De gemeen te Schouwen-Duiveland wil op de eerste verdieping de collecties van het huidige Stadhuismuseum (nu op zolder) en het Maritiem Mu seum (nu in het Gravensteen) sa menbrengen. Voor het zover is zou de raad ech ter wel kunnen struikelen over de kosten, die een stuk hoger uitko men dan de ongeveer i,r miljoen euro die eerder was geraamd. Hoe veel precies kan wethouder W. Renden (cultuur) nog niet zeggen. Het plan voor het nieuwe mu seum is onderdeel van het om vangrijke project Plan van Aanpak voor het Stadhuismuseum en het Maritiem Museum. Dat bestaat uit vier fasen. De eerste twee, het schoonmaken van de collecties en het restaure ren van de waardevolste objecten, is in volle gang. De twee andere fa sen behelzen de nieuwe expositie en een uitzichtpunt over Schou wen-Duiveland op de bovenste verdieping van het oude stadhuis. Daarvoor moet onder meer een lift in het gebouw komen. De kos ten voor fase 3 en 4 waren in eer ste instantie voorzichtig geraamd op bijna 1,1 miljoen euro. Dat loopt volgens Renden dus flink op. Onderzoek wees uit dat er nogal wat moet gebeuren om het stad huis geschikt te maken. „Dat is ook niet zo gek", vindt Renden. „Het gaat om een erg oud gebouw, waar jarenlang relatief weinig aan gedaan is." Daarnaast zit het stad ig* Het oude stadhuis moet flink worden aangepakt om er straks een museum van te kunnen ma ken. Dat zal meer kosten dan de verwachte 1,1 miljoen euro. huis bouwkundig gezien nogal in gewikkeld in elkaar en gelden voor het verbouwen van Rijksmonu menten allerlei strenge eisen. Over de concrete indeling van het nieuwe gebouw wil Renden nog niet veel kwijt. Wel is duidelijk dat de lift aan de binnenkant van het gebouw komt, er verschillende mu ren doorbroken moeten worden en er een geschikt klimaatsysteem moet worden bedacht. „Dat is best lastig", stelt de wethouder. „Wat goed is voor het gebouw is niet al tijd goed voor de collectie." Wanneer de renovatie kan begin nen, weet Renden nog niet. Hij wil niet te lang wachten. „Het blijft ons doel het hele project ui terlijk in 2010 klaar te hebben." door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het is een poepie om te zien en een lekker zacht ding om te aaien. Probleem is wel: hoe roep je het beestje dichterbij? Het op 4 juni op Kinderboerderij De Punt in Zierikzee geboren ezelin netje is nog altijd naamloos. Een prijsvraag brengt daar deze zomer verandering in. De Punt roept kinderen (basis schoolleeftijd) op een geboorte kaartje te maken waarop een zelf gekozen naam staat. De leukste en creatiefste kaart met daarop - uiter aard - de best passende naam voor het ezeltje wordt uitverkoren. De uitslag wordt vrijdag 3 augustus be kendgemaakt. Het is een 'leuk beestje', zegt Erik Jongschaap van de Zierikzeese kin derboerderij over de donkerharige dochter van ezel Sophie. „Ze is heel makkelijk. Loopt wat achter haar moeder aan en ja, laat zich ook makkelijk aaien", typeert Jong schaap. Maar vergis je niet. Achter die trouwhartige ogen gaat ook wat vuur schuil. „Er zit veel pit in. Een ongelooflijke energie. Laatst reed ik 's avonds langs en toen zag ik haar achter elkaar rondjes ren nen." Die gedrevenheid lijkt, op zomaar een maandagochtend, overigens ver te zoeken. Lui ligt het nog geen maand oude dier in de wei, terwijl moeder Sophie nieuwsgie rig bezoekertje Sky (van bijna drie) en haar opa komt begroeten. Die weten wel een naam, want Sky heeft sinds vorige week een zusje met een prachtige voor naam. „Misschien is Zilver wel wat", oppert opa René dan ook. Andere suggesties zijn, met geboor tekaartje, in te leveren tot 13 juli. ZIERIKZEE - De 20-jarige Sander van den Houten heeft zaterdag het orgelconcours in de gereformeerde kerk in Zierikzee gewonnen. Hij is organist van de hervormde ge meenten van Middelharnis en Stel lendam en student aan het Rotter dams Conservatorium. Johan van Wijk uit Ouddorp werd tweede. De derde plaats was voor Delftenaar Hugo Bakker. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl De Goese vrouw vindt dat ze er nog zeer jong uitziet. Daarnaast houdt ze van goede en lekker ruikende parfums. Die kopen, dat valt echter niet mee. Niet dat ze in de bekende parfu meries niet haar lievelingsgeuren hebben, noch dat ze in de zaken echt extreme prijzen vragen. Nee. Wat haar tegenstaat aan een be zoek aan een parfumerie is het ongevraagd aanbieden van an- ti-rimpelcr'eme. Alsof zij eruitziet als een verschrompelde vrouw, zo voelt het telkens als zo'n jon ge blaag, met een strak huidje, op een onschuldige toon vraagt of ze 'ook hier wat van mag mee geven'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57