Ik probeer met kinderogen te kijken Eis 8 jaar cel voor steekpartij Vlissingen Irritatie over houding Checkpoint De Grevelingen gaat aan de slag Prosta Totaal voor een gezonde prostaatfunctie. DE RODE PILAREN Directeur Bogers neemt na veertig jaar afscheid van school Schuttevaer. Officier vindt steken zwangere dubbele poging tot moord. Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl B PZC Dinsdag 26 juni 2007 23 door Luc Oggel HANSWEERT - In veertig jaar tijd heeft hij zich slechts twee dagen ziek gemeld. Het is tekenend voor de bevlogenheid van directeur Jo Bogers (62) van de rooms-katholie- ke basisschool Schuttevaer in Hansweert. Vrijdag is zijn laatste werkdag. Als je al zo lang in het onderwijs zit als Jo Bogers, dan ken je het klappen van de zweep. Toch gaat hij nog met evenveel plezier naar zijn werk als veertig jaar geleden. „Het is een hobby, een passie. Ik heb heel veel vrije tijd in deze school gestoken", zegt de geboren Brabander. Hij begon in februari '68 in Hansweert ('ik wist echt niet waar het lag') op aandringen van de pastoor. „Er was in die tijd door Raymond de Frel TERNEUZEN - Koffieshop Check point in Terneuzen sluit voorals nog zijn deuren niet nadat de 1500ste klant is geholpen. Een proef met vroegere sluitingstijden wordt wel voortgezet. Checkpoint gaat sinds twee weken 's avonds om tien uur dicht in plaats van één uur 's nachts. De shop nam die maatregel in reactie een gebrek aan onderwijzers, dus ik had gesolliciteerd. Ik zat in die tijd nog in dienst, maar ze wilden me zo graag hebben dat ik zeven tien dagen eerder ben afge zwaaid." Bogers stond in een vrij korte tijd voor alle klassen, voordat hij in het schooljaar '72/'73 werd be noemd tot wat toen nog heette 'hoofd der school'. „Er zijn leerlin gen geweest die hun hele basis schooltijd alleen maar van mij les hebben gehad." In '75 verhuisde Schuttevaer van de Kerklaan naar het huidige ge bouw aan de Keeten en kwam ze onder één dak te zitten met De Eendracht, een openbare school. „Dat was revolutionair, maar het ging heel goed. We hebben heel veel samen gedaan." Bogers is naar eigen zeggen niet al tijd de makkelijkste geweest. „Ik heb veel van collega's geëist, maar ook van mezelf Ook heb ik nogal op een inval van justitie, waarbij in de shop en een naburig maga zijn een kleine honderd kilo drugs werden gevonden. Checkpoint wil met de proef het aantal bezoekers indammen. In overleg met de ge meente Terneuzen sloot ook kof fieshop Miami zich bij de proef aan. Zou na twee weken blijken dat de maatregel geen soelaas biedt, dan eens aanvaringen met de schoolin spectie gehad." Die hadden vooral te maken met de cito-toets. „Ik ben een tegenstander van toetsing in het algemeen. Zelfs kleuters worden tegenwoordig getoetst. Je kunt wel afgaan op kille cijfers, maar achter die cijfers zitten wel mensen. Ik heb altijd geprobeerd om de kinderen centraal te stellen en niet de organisatie." Hoewel Bogers zijn bedenkingen heeft bij bepaalde ontwikkelingen in het onderwijs, is hij niet behoudend of ouderwets. „Ik ben altijd meege groeid, maar ik wil wel eerst over tuigd worden van de meerwaarde van een ontwikkeling." Natuurlijk zijn de kinderen de af gelopen veertig jaar veranderd, maar ook de ouders, stelt de direc teur. „Ik heb wel eens het idee dat de school wordt gezien als een soort dumpplaats. Kinderen zijn tegenwoordig veel meer op zich zelf aangewezen, omdat beide zou Checkpoint een nieuwe proef beginnen: sluiting nadat de 1500ste bezoeker is geholpen. „Vooralsnog gaan we niet over tot het instellen van een maximum aantal bezoekers", zegt Check- point-woordvoerder F. Deij. „Wij hebben donderdag een evaluatiege sprek met burgemeester Lonink. Tot dan sturen wij alleen op slui tingstijden." Lonink bespeurt on- ouders werken. Ik vind het bijna misdadig om een vierjarig kind van 's ochtends tot 's avonds te stallen. Ik probeer met kinderogen te kijken, want ik had er vroeger zelf ook altijd de pest aan als ik moest overblijven." Bogers leeft dan wel voor zijn werk, sinds een jaar of twaalf is daar een tweede passie bijgeko men: reizen. Maar zelfs die heeft hij nog ten goede laten komen aan de school. „Van elk land dat ik en mijn vrouw hebben bezocht heb ik een onderwijsproject gemaakt", Jo Bogers omschrijft zijn tijd in het onderwijs als 'zeer turbulent', maar toch kijkt hij met voldoe ning terug op de afgelopen veertig jaar. „Ik ga niet weg met gemeng de gevoelens, ik zou niet weten waarover. Het enige wat nog niet is gelukt is een hekwerk rond de school, om vernielingen tegen te gaan. Maar misschien komt dat ook nog goed." dertussen een 'toenemende irrita tie' over de houding van Check point. „Checkpoint heeft natuur lijk het liefst zelf de stuurknuppel in handen. Maar wij hebben in middels afgesproken dat Terneu zen in de toekomst alleen zaken doet met shops die het beleid van de gemeente volgen. Wij hebben de regie in handen", aldus de bur gemeester. OUDDORP - Natuur- en Recreatie schap de Grevelingen begint met de uitwerking van het ambitieuze project Zicht op de Grevelingen. Daartoe heeft het samen met Staatsbosbeheer een ontwikke lingsgroep opgericht. Die wordt per onderdeel aangevuld met men sen met verstand van specifieke za ken. Het schap wil het gebied rond de Grevelingen omvormen tot eer gebied waar recreatie en toerisme, wonen en de winning van energie hand in hand gaan. Het wil daar om eb en vloed terugbrengen en onder meer een getijdencentrale en woningen bouwen. door Emile Calon MIDDELBURG - Onbewogen hoorde de 20-jarige Goesenaar de eis van officier van justitie W. Smeenk aan: acht jaar cel. Ze eiste die straf omdat de jongeman 4 april dit jaar een zwangere Vlissingse en haar moeder verwondde met een mes. Niet levensbedreigend, daarvoor waren de steken net niet diep ge noeg. Desondanks vond de officier dat de man zich schuldig maakte aan een dubbele poging tot moord (jonge vrouw en haar ongeboren kind) en een poging tot doodslag. Waarom hij tot die daad kwam, bleef gisteren onduidelijk. Moge lijk wilde hij wraak nemen op een maat die gedreigd had zijn familie wat aan te doen. Rechter R. La- meyer citeerde een leidmotief van de groep waartoe de jongeman uit Goes-Noord behoorde: 'Als je ie mand niet kunt pakken, pak je zijn dierbare'. De zwangere Vlis singse was de ex van zijn maat. Zelf ging de Goesenaar niet in op zijn motief De vrouw bevalt waarschijnlijk vol gende week. Volgens haar gaat het goed met haar nog ongeboren kind. Ze weet echter niet welke psychische gevolgen haar baby overhoudt aan die steekpartij. Zelf ondervindt ze daar nog dagelijks de gevolgen van. Haar moeder ook. De vrouwen vrezen het mo ment dat de Goesenaar vrijkomt. Advocaat J. Schuttkowski stelde dat de steekpartij alles van doen had met de sfeer die in de groep uit Goes-Noord heerste. Omdat zijn familie werd bedreigd moest hij zelf wel tot actie overgaan. Dat hij daadwerkelijk zou steken, was volgens hem nooit de bedoeling. Hij wilde alleen laten zien dat hij wist waar de ex van zijn maat woonde. Uitspraak op 9 juli. Nu 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk Krachtige prostaatformule met vitaminen en antioxidanten Schooldirecteur J. Bogers neemt na veertig jaar afscheid van katholieke basisschool Schuttevaer in Hansweert. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49