Jack Schuit nationaal kampioen bij amateurs Litjens' verhaal draait om punten VENETIË omgeving miTiTTirr KRAS. I. boek online of bel 0900 - 9697 Souburger laat na slech te voorbereiding ieder een hielen zien. Ko Kasse voorin op NK rallyracing in Valkenswaard Motorcoureur ziet in Assen kansen eerste WK-punten te halen. 4-daagse autovakantie Italië waarom zou je verder zoeken w PZC Dinsdag 26 juni 2007 37 door Frits Bakker VIJLEN - Op een klimparkoers in het Limburgse Vijlen is Jack Schuit kampioen wielrennen geworden bij de amateurs A. De 28-jarige Oost-Souburger verraste in de laat ste kilometers zijn vluchtmakkers met een solo. Tjitte van der Buys werd zevende. Jack Schuit is terug van wegge weest in het peloton. Na een korte stop heeft hij zijn hobby met suc ces weer opgepakt. „Ik ben drie jaar geleden gestopt toen ik nog bij de elites reed", vertelt de admi nistrateur bij Jeugdzorg in Zee land. „De motivatie en het plezier waren verdwenen. Toch heb ik me vorig jaar weer laten overhalen te gaan wielrennen, maar dan op een ander niveau. Ik doe het nu puur voor mijn plezier, zonder dat ik me dingen ontzeg." De nationale titel, in de hoogste klasse onder de elites zonder con tract, geeft hem niettemin voldoe ning. Het is de eerste in zijn car rière tot nu toe. „En het is een overwinning die ik totaal niet had verwacht. Ik ben op hemelvaarts dag in Wemeldinge hard gevallen. Mijn gezicht was flink toegetakeld en moest gehecht worden. En ook aan mijn knieén en armen had ik schaafwonden. Ik heb daarna een paar weken bij de fysiotherapeut gelopen, omdat ik last van mijn knie had." Drie weken was Schuit uit koers. Wielrenner Jack Schuit wordt in Limburg Nederlands kampioen bij de A-amateurs. De Souburger rijdt op de laatste klim zijn mede vluchters op achterstand. „Ik had pas twee koersen gereden voor dat kampioenschap. En in de laatste kon ik niet eens volgen. Tjit te van der Buys en ik rijden samen bij een wielerclub in Prinsenhage. We gingen eigenlijk naar het NK, omdat hij de beste kansen had. Maar dat liep anders in de koers." Op een klim die op een steil stukje zelfs 23 procent was, trok Jack Schuit er op enkele kilometers van de finish onderuit. „Het was al een hele koers een slij tageslag, zo zwaar was het par koers. Op het laatst bleven we met tien man over van de honderdder tig die waren vertrokken. Tjitte van de Buys en ik hebben samen een keer vol doorgetrokken. We bleven even met drie man weg, maar in een afdaling kwam de rest weer aansluiten." Op de laatste klim ben ik ge sprongen. Ik had een flink gaatje toen ik boven kwam, kreeg nog even kramp, maar kon het volhou den tot de finish." Schuit hield in de eindsprint zo'n dertig meter over. Tjitte van der Buys, die zich enke le jaren geleden liet kronen tot Ne derlands kampioen bij de A-ama- teurs, reed in de spurt tussen de eerste achtervolgers nog naar een zevende plaats. VALKENSWAARD - Ko Kasse is met zijn Open Astra OPC in de vierde race van het NK rallyracing op de vierde plaats geëindigd in de twee- wiel aangedreven Supercar klasse. Dick Krijger uit Wolphaartsdijk werd zesde. Kasse keek terug op een goed ver lopen NK race. „Lang geleden dat ik zo veel druk op een coureur heb moeten zetten en dat ik vooraan mee kon rijden. Het natte weer was in mijn voordeel. Ard-Jan Logmans uit 's Heer Arendskerke werd in de Su- periöoo-klasse vijfde. Ko Kasse's dochter Mandy Kasse (14) werd ze vende in de Ford RST junior Cup. door Jaap van Brummelen ASSEN - Anderhalf seizoen al blaast Joey Litjens zijn partijtje mee in het Grand-Prixcircus. In zijn jacht op punten staat hij nog steeds met lege handen. De tijd dringt voor hem. Het is de vrijdag voor de Grand Prix van Barcelona. De eerste kwa lificatietraining is voor Joey Litjens en zijn maatje Daniel Webb niet om over naar huis te schrijven. De computer is uitlaatklep voor hun frustraties. Ze leven zich uit op het computerspel WK Superbike. Digi taal vechten de beide coureurs fel le duels uit in de Geert Timmer- bocht. Hetgeen manager Jarno Janssen de opmerking ontlokt: „Daar zijn ze wel goed in. Geloof me, er is niemand op de paddock die ze verslaat." Joey Litjens zou willen dat zijn vor deringen op de baan net zo snel verliepen als voor de computer. Hij is nu anderhalf seizoen op weg en jaagt nog steeds achter zijn eer ste WK puntje aan. „Het eerste sei zoen was een leerseizoen, maar ik Jonge motorcoureur Joey Litjens heeft na anderhalf jaar nog geen punten voor de wereldranglijst. In de TT van Assen hoopt hij voor het eerst te scoren. heb het gevoel overgehouden dat ik meer had kunnen leren. Er was veel tegenslag. Het was steeds weer opbouwen, in je ritme ko men en dan was er wel weer wat. Steeds op de verkeerde momenten had ik met pech te maken." Er zijn momenten geweest waar op hij twijfelde aan voortzetting van zijn carrière. „Er zijn zo veel dingen gebeurd, maar daar wil ik het nu niet meer over hebben. Al les is uitgepraat en ik ben er men taal veel sterker uit gekomen. Ik heb ontdekt dat dit is wat ik wil. Maar ik zie het wel als mijn laatste kans." De progressie is onmisken baar, zowel qua rondetijden als klasseringen. Maar niet zo sterk als Litjens zelf had gehoopt. „Punten. Daar draait het hele verhaal om." In Mugello werd hij zestiende en miste op een fractie zijn eerste WK-punt. „Dat is een psychologi sche barrière waar ik een keer doorheen moet. Als die stap er een keer komt, en die komt er ze ker, geeft dat een geweldige kick." Assen beschouwt Litjens als één van de meest kansrijke decors om zijn missie te doen slagen. „Assen was echt mijn baantje. Dat is met de komst van de nieuwe noordlus wel een stuk minder geworden, maar het is en blijft toch mijn thuiscircuit. Het voelt gewoon ver trouwd. Extra druk? Nee, ik weet dat alle ogen op mij zijn gericht, maar als ik eenmaal op de baan sta heb ik daar schijt aan." 'aai.S Jack Schuit veroverde in Vijlen onverwacht de nationale titel bij de ama teurs A. foto Italiaans Bureau voor Toerisme Nergens voordeliger! vanaf La bella Italia! KRAS heeft het 3-sterren Primotel Oderzo nabij het mystieke en magi sche Venetië weten in te kopen. Een 4-daags verblijf boekt u nu al vanaf slechts 89! Wacht niet langer en boek snel! ONTDEK DE OMGEVING De regio Veneto ligt in het oostelijke deel van de Po-vallei en in het noorden in de Dolo mieten. De combinatie van deze twee Ita liaanse gebieden is schitterend. Enerzijds is er de lagune en anderzijds de majestueuze pie ken van de Dolomieten. Oderzo is een oud Romeins stadje met een historisch stadscen trum waar u winkeltjes en terrasjes kunt vin den. Vanuit dit stadje kunt u diverse uitstapjes maken. Wat dacht u bijvoorbeeld van de won derlijke stad in het water, Venetië? Deze stad is een ware collage van nauwe kronkelende 'cal- les', romantische stenen bruggen en beeld schone doorkijkjes. Verder bezit deze stad een schat aan interessante musea. Bezoek ook de Noord-Italiaanse stad Padovo met o.a. de beroemde fresco's van Giotto in de Capella degli Scrovegni.Tot slot raden we de stad van Palladio, Vicenza aan. De historische binnen stad is net één groot openluchtmuseum met o.a. de Dom, de San Lorenzo en natuurlijk de Villa Rotonda. U ziet het, er is genoeg te zien en te beleven in dit prachtige land! PRIMOTEL ODERZO U verblijft in het 3-sterren Primotel Oderzo op loopafstand van het centrum van Oderzo. Het hotel beschikt over o.a. lift, lounge met receptie, hotelbar en gratis parkeergelegenheid. Uw kamer is voorzien van badkamer met douche, toilet en haardroger, televisie, telefoon, minibar en airconditioning. INCLUSIEF: verblijf in Primotel Oderzo*** in een 2-persoonskamer met Italiaanse ontbijtbuffet. Aankomstdata: vrijdag van 6/7 t/m 28/9 4 dagen Juli-augustus v.a.€99 September-oktober v.a.€89 Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht).Tegen toeslag is een uitgebreid ontbijt buffet bij te boeken. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Reisnr. AUTO 17.574, zie www.kras.nl/17574

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39