Veldhuis doet er schepje bovenop Bandstootteam van De Bruijn wint in Puttershoek Peter Maranus heeft succes in cross België Zwemster gaat nog fana tieker trainen voor Olympische Spelen. Overwinning voor Nick van der Lijke Skeeleraars voor ZK tijdrit naar Oostburg Jessica Nijpjes naar halve finale Zorg Cup Boot en Van Grunsven starten goed in Goes Van der Meet wint ranglijsttoernooi Dinsdag 26 juni 2007 PZC W CHUNCHEON - Op jacht naar olym pisch succes had Marleen Veldhuis zich al voorgenomen keihard te trainen. Maar na haar tweedaagse bezoek aan Peking zal de geboren Twentse er nog een schepje bovenop doen. „Het werkt ontzettend inspirerend om in de stad rond te lopen", keek één van de Nederlandse troeven voor een olympische medaille te rug op haar verblijf in de Chinese stad. „Ik was al van plan om hard te gaan trainen, maar nu helemaal. Het is heel prettig om hier voor de Spelen een keer geweest te zijn, want het is in China allemaal heel anders." De vieze lucht in Peking is niet echt in het voordeel van Veldhuis omdat ze met astmatische klach ten kampt. Er werd haar in China nogmaals duidelijk dat ze zich goed moet voorbereiden. „Ik moet zorgen dat ik erg fit ben voor de Spelen. Het reizen met het vlieg tuig heeft vaak ook veel impact op mijn lichaam. Het is fijn dat ik straks genoeg tijd heb om daarvan te herstellen." De zwemmers gaan zich straks in het Zuid-Koreaanse ChunCheon voorbereiden op de Spelen. Op de zelfde plek wordt ook de komende drie weken een trainingsstage afge werkt. MIDDELBURG - Nick van der Lijke heeft de vierde rit van de Beker der Vlaamse Ardennen gewonnen. Het was voor de Middelburgse nieuweling de tweede zege in deze koers. Dankzij deze overwinnig is Van der Lijke in het algemeen klas sement opgerukt naar de tweede plaats. Klassementsleider is de Belg Joaquim Durant. De volgende etappe is 1 juli in het Belgische Huise. OOSTBURG - De skeeleraars strijden morgen in Oostburg om de Zeeuw se titel op het onderdeel tijdrit. Er- win Mesu is één van de kansheb bers. Daarnaast komen Olivier Goud (Waarde) en Niels Steenbakker (Biggekerke) en routinier Kees Cijsouw in actie. Er wordt gestreden over de afstan den van 600 meter en 6 kilometer. De eerste start is om 18.30 uur. GOES - Jessica Nijpjes heeft zich ge plaatst voor de halve finale van de Hippo Zorg Cup. De 22-jarige ama zone van Stal Hexagon uit Schore won met Hexagons Razani in Al melo de tweede voorronde van dit toernooi. Met Hexagons Replay werd Jessica Nijpjes vierde. Haar tweelingzus Chantal werd met Hexagons Unchaned achtste. Ze had de pech dat tijdens haar proef een hevige regenbui losbarstte. door onze sportredactie PUTTERSHOEK - Het team van band stoter Jean Paul de Bruijn uit Hulst heeft zondag het Posthoorn- toernooi in Puttershoek gewon nen. De ploeg met de naam Cubri Etikon versloeg in de finale de Ter minators, met daarin onder ande ren René Luysterburg. De eindstrijd tussen beide drietal len eindigde aanvankelijk in een gelijkspel. Een shoot-out moest de door Herman Heuvink GOES - Motorcrosser Peter Mara nus uit Aagtekerke was succesvol in het Belgische Wachtebeke. De Honda-coureur was na drie man ches de sterkste bij de experten A. De 42-jarige crosser komt dit jaar uit bij de MCLB, één van de vele Belgische liefhebbersbonden. De wedstrijd telde niet mee voor de ti tel. In het kampioneschap bezet Maranus de tweede plaats achter Alex Clerick. Drie Zeeuwse crossers namen deel aan wedstrijden van dé bond van België, de Belgische Motorrijders Bond. Die wedstrijden werden in Westdorpe gehouden. De Zeeuw en kwamen allen uit in de klasse voor beloften. Steven Ovaa uit Oost-Souburg be reikte de achtste plaats. Joeri van Stee uit Yerseke werd twaalfde. Eén plaats daarachter finishte Joh nny van Eeekelen uit Goes. Vooral in de tijdtraining voor de startopstelling op het Finland-cir cuit lieten de Drie Zeeuwen het wat afweten. Dat betekende min der goede startposities. In de wed strijd zelf ging het beter. In de eerste manche reed Van Stee beslissing brengen. De twee sterk ste biljarters, De Bruijn en Luyster- burg, speelden daarin tegen elkaar. De Zeeuws-Vlaming moest 45 punten maken, zijn opponent had er 38 nodig. Luysterburg kwam in zijn eerste beurt tot een aantal van 29, waarna De Bruijn direct een se rie van 45 neerzette en de finale beslist was. Het team van Middelburger Peter de Bree eindigde als vierde. al spoedig op de achtste plaats. Hierna klom hij nog een plaatsje op. In de voorlaatste ronde ging het echter mis en duikelde hij naar de 25e positie. Ovaa en Van Eekelen begonnen in de achterhoede. Ovaa wist al vrij snel op te klimmen naar de elfde positie en finishte als negende. Niet ver daarachter kwam Van Eek elen als twaalfde over de streep. In de tweede manche was Van Stee opnieuw als snelste Zeeuw weg. Hij lag op de zevende plaats. Daarna moest hij enkele plaatsen inleveren. De 17-jarige Hondarij- der begon hierna op de tiende plaats het ritme weer te vinden en finishte tenslotte nog fraai als zes de. Ovaa kwam als achttiende vanach ter het starthek vandaan en stuur de zijn Suzuki naar een keurige ne gende plaats. Van Eekelen had het met zijn KTM moeilijker. Aanvan kelijk kwam hij als 25e door, maar hij won in elke ronde een plaatsje. Uiteindelijk werd hij vijftiende. De wedstrijd werd in beide man ches een prooi voor de 15-jarige Belg Jeff Cloots uit Berchem (Ant werpen). UITSLAGEN DAMMEN Jakoetsk. WK, vrouwen. Twaalfde ronde: Milsjina (Rus) - Litvinenko (Oek) 2-0, Pasjke- vitsj (WRu) - Golubeva (Let) 2-0, Sigal (Mol) - Tkatsjenko (Oek) 1-1, Danilova (Rus) - Dou- mesh (Ned) 1-1, Tansikkoezjina (Rus) - Viirma (Est) 2-0, Sarantsetseg (Mon) - Baltazji (Oek) 1-1, Nogovitsina (Rus) - Hoekman (Ned) 0-2, Krasnova (Rus) - Adlite (Lit) 2-0. Stand: 1. Tkatsjenko, Tansikkoezjina 17, 3. Danilova, Go lubeva 16, 5. Baltazji, Pasjkevitsj 15, 7. Hoek man 13, 8. Nogovitsina, Krasnova, Milsjina 12, 11Doumesh 11, 12. Viirma, Litvinenko, Adlite 8, 15. Sarantsetseg 7,16. Sigal 5» TENNIS Londen. Wimbledon. Mannen, eerste ronde: Federer (Zwi/1) - Gabasjvili (Rus) 6-3 6-2 6-4, Falla (Col) - Querrey (VSt) 7-6 6-1 6-4, Rod dick (VSt/3) - Gimlestob (VSt) 6-1 7-5 7-6 (3), Haas (Dui/13) - Fleishman (VSt) 6-3 6-4 6-2, Serra (Fra) - Kohlschreiber (Dui/27) 7-6 (4) 6-4 6-4, Gonzalez (Chl/5) - Ginepri (VSt) 3-6 7-6 (4) 6-2 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Kan- epi (Est) - Malek (Dui) 6-1 6-4, Granville (VSt) - Wozniak (Can) 7-6 6-3, Safarova (Tsj/25) - Ondraskova (Tsj) 7-5 6-2, Vinei (Ita) - Harkle- road (VSt) 6-2 6-1, Peer (lsr/16) - Tanasugarn (Tha) 7-5 6-2, Nakamura (Jap) - Sucha (Slw) 7-5 6-2, Hingis (Zwi/9) -Cavaday (GBr) 6-7 (1) 7-5 6-0, Bammer (Oos/20) - Leptsjenko (Oez) 6-2 6-2. Uden. Nationaal ranglijsttoernooi, twee ster ren. Vrouwenenkelspel, halve finales: A. van der Meet-G. Beelen 0-6 6-1 6-4, B. van de Vel- de-M. Kamphuis 6-2 6-2. Finale: A. van der Meet-B. van de Velde 7-6 4-6 6-3. Agenda DINSDAG WIELRENNEN Ronde van Sint-Jansteen. Locatie: Wilhelmina- straat, Sint-Jansteen. Categorie: elite, beloften, amateurs A. Aanvang: 19.00 uur. Afstand: 96 kilometer. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl GOES - Pieter Boot en Martijn van Grunsven zijn het Hypotheekshop open tennistoernooi in Goes goed begonnen. In categorie 4 van het mannendub- belspel waren ze snel klaar met Ri- che Anbeek en Jens de Koster: 6-2 en 6-1. In de vijfde categorie van het vrou wenenkelspel won Katrien van Beers haar eerste partij met 6-2 en 6-1 van Edith Weststrate. UDEN - Angelique van der Meet heeft in Uden het met twee ster ren gedoteerde nationaal ranglijst tennistoernooi gewonnen. De als derde geplaatste speelster uit Kapelle versloeg in de finale haar plaatsgenote Bernice van de Velde, die als vierde geplaatst stond. Van der Meet, die in de eer ste ronde nog te sterk was voor Stephanie Pauwels uit Philippine, won met 7-6 4-6 en 6-3. wills Marleen Veldhuis weet nu waar ze aan toe is tijdens de Olympische Spelen in Peking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38