Dieleman verlegt grenzen Theo van Zeele kan zijn geluk niet op na nieuwe overwinning Nederlandse titel handbiken smaakt naar meer voor Axelaar. Driejarige blauwe doffer pakt provinciale winst op vlucht vanuit Blois. Bart Brentjens kopman op EK 34 Dinsdag 26 juni 2007 PZC door René van Stee AXEL - Rein Dieleman (48) won begin deze maand in Rozenburg het Nederlands kampioenschap handbiken. Met die titel was hij na tuurlijk dolgelukkig. Maar de Axe laar wil meer. En dat is de echte concurrentie aangaan met de C-ca- tegorie. Daarin rijden sporters met een goede rompbalans en een goede armfunctie, maar ook valide men sen. „Heb je geen goede rompba lans of net als ik geen kracht in de buik- of rugspieren, dan val je in de B-categorie. Ten opzichte van de Cs hebben B's dus een aanzien lijke beperking. Mijn uitdaging is om het niveau van de C-categorie te halen", vertelt hij. Als gevolg van een dwarslaesie be- door Fred Rabout sas van gent - Theo van Zeele moest zich zaterdag om negen mi nuten over twaalf even in de arm knijpen. De 66-jarige duivenmel- ker uit Sas van Gent kon het am per geloven. Een driejarige blauwe weduwschapsdoffer bezorgde hem - de provinciale winst op het dag- fondconcours vanuit Blois. Veertien dagen geleden won Van Zeele met een andere doffer ook al landde Dieleman in 1982 in een rolstoel. Met zijn favoriete sport motorcrossen was het daardoor meteen gedaan. Als sportman pur sang wilde hij toch actief blijven. In het rolstoelbasketbal en later de rolstoelmarathon vond hij zijn draai. Ongeveer zeven jaar geleden doof de na een ziekteperiode het en thousiasme voor de marathons. Achteraf betreurt Rein Dieleman dit niet. „Want eigenlijk was ik het beu. Er zat geen progressie meer in, vooral omdat ik door mijn handicap de juiste zithouding niet kon vinden. Ik zorgde er natuurlijk wel voor dat ik in conditie bleef, maar met het intensieve sporten was het voorlopig gedaan." De sportmicrobe bleef echter krie belen. Zo'n drie jaar geleden kreeg Dieleman een magazine onder ogen waarin een artikel over hand biken stond. Zijn interesse was het dagfondconcours vanuit Argen- ton. „De winnende doffer kwam exact vanaf de plek waar hij van daan moet komen, over het huis", vertelt Van Zeele. „Als je dan later te horen krijgt dat er nog nergens in Zeeland ééntje thuis is, dat maakt je jaren jonger." De winnende doffer bedankte met deze zege zijn baas voor het in hem gestelde vertrouwen. „Het is UJ Theo van Zeele pakt zijn derde provinciale zege uit zijn loop baan. De duivenmelker uit Sas van Cent wint met een driejarige doffer de vlucht vanuit Blois. meteen gewekt. „Sindsdien is het heel snel gegaan. Je vraagt eens wat informatie op, op den duur koop je een toerhandbike, niet veel later staat er dan een wed- strijdfiets in je garage en uiteinde lijk ga je meedoen aan wedstrij den." Handbiken is fietsen op armkracht waarbij de armen in plaats van de benen de pedalen laten rond draaien. De Nederlanders behoren tot de Europese en wereldtop. Er zijn diverse soorten handbikefiet- sen in omloop zoals de kneebike waarbij je op je knieën zit, en de longseat waarbij je met je benen vooruit zit. Rein Dieleman rijdt met een long seat. Daarmee haalt hij in wedstrij- De handbiker Rein Dieleman uit Axel wil na het behalen van de nationale titel in de klasse B nu ook scoren in de klasse C. een duif, die pas dit jaar in de prij zen begint te vliegen. Hij werd on der meer de 20e provinciaal bij de vlucht vanuit Argenton. Omdat hij een broer heeft die tot de beste van mijn hok gerekend mag wor den, mocht hij blijven. Ook het feit dat ik vorig jaar op Sourdun veel jonge doffers niet meer terug zag komen heeft in zijn voordeel gewerkt." Het was de tweede getekende van de acht duiven die van Zeele op Blois had ingezet. In zijn vereni ging PV de Vrede uit Sas van Gent pakt hij vier prijzen. Hij werd eer ste, derde, zesde en veertiende. den gemiddeldes van dik dertig ki lometer per uur. De 33 kilometer op het NK in Rozenburg legde hij af in één uur en negen minuten. Dit leverde in zijn categorie de ti tel op, terwijl hij overall achtste van de dertig deelnemers was. De titel van Rein Dieleman was geen toevalstreffer, maar het resul taat van veel trainingsarbeid - vier tot vijf keer per week duurtrainin- gen van dik vijftig kilometer en fit nessoefeningen - en uitgekiende schema's. Daarbij krijgt hij hulp van duur- sportspecialist Frank Senders, een coach van wie Dieleman onder meer online adviezen krijgt. En niet zonder resultaat, want al bin nen vier maanden zat hij op het ni veau om de Nederlandse titel te kunnen winnen. „Het is duidelijk dat er nog veel meer in zit. Ik wil er dolgraag alles uithalen. En op de manier zoals ik nu bezig, moet dat ook gewoon kunnen." Het was zijn derde provinciale ze ge. Eerder werd Montlucon (1988) en Argenton gewonnen. Bij het overnachtconcours vanuit Pau nes telden Sjaak Steketee (Bruinisse), Jo Melis en Ad Maljaars (beiden uit Zoutelande) zich nationaal in de toptien. Ze pakten respectieve lijk een zevende, achtste en tiende plaats. Met een concours vanuit Pommeroeul werd ook het jonge duivenconcours geopend. In groe pen van drie (midden, oost en west) werden ze gelost. B. van Leemput uit Vogelwaarde noteer de met 1547 meter per minuut de snelste duif van Zeeland. »- DUIVENSPORT Fondclub Terneuzen concours Pau (100 duiven): 1. en 4. S. v.d. Velde&Zn (Bres- kens) 1285 m/m, 2. J&JP. Nolet (Axel), 3,6. E. Doolaege (Westdorpe), 5. B. Liplijn (Spui), 7, 10. H. Calon (Slijkplaat), 8,11. J. v.d. Bosch (Hengstdijk), 9. R. Witte (Ter- neuzen), 12. P. Leunis (Terneuzen), 13,15. R. v.d. Veeke (Westdorpe), 14. B. de Smit (Sluis). Nationaal Pau (2342 duiven): 1. comb. Loos/Rijsbergen (Roelofarendsveen) 1919 m/m. Zeeuwen in top 100: 7. J. Ste ketee (Bruinisse), 8. J. Melis (Zoutelande), 10. A. Maljaars (Zoutelande), 14. J. van Dijke (Tholen), 63. G. v.d. Voorde (Nieuw-& St.Joosland). Jonge duiven Pommeroeul (13651 dui ven): Samenspel 1:1,8,9,10. J. Vermeere (1529 m/m), 2,7. comb. Waebeke, 3. H. de Poorter, 4. P. Gernaert&Zn, 5,6. comb, de Poorter/Poissonnier. Samenspel 2: 1. B. van Leemput (1547 m/m), 2. E. Strooband, 3,4,5,6,10. J. Verschuren, 7,9. D. Dobbelaar, 8. R. van Poorten. Samen spel 3: 1. R. de Nijs (1512 m/m), 2,5. E. de Bakker, 3. E. van Acker&Zn, 4. J. Ver- heyden, 6. A. Thijs&Zn., 7. Ch. De Beule, 8. P. d'Dondt, 9. J. Voet, 10. P. Sturm. Sa menspel 4: 1. J. de Vos (1495 m/m), 2. comb. v. Garsel/Vermeulen, 3. com. De Kooning, 4,5. T. Kapoen, 6. H. Beulens, 7,8. J. van 't Westende, 9. J. Harinck, 10. G. den Toonder. Samenspel 5: 1,2. H. Kosten (1505 m/m), 3. K. Niemeijer, 4. M. v.d. Dorpel, 5,8. C. Duinkerke, 6,7,9,10. M. Jeremiasse. Samenspel 6: 1. C. Laban (1521 m/m), 2,9. C. Moeliker, 3. L. Knop, 4,5,6. M. Matthijsse, 7. M. Bolle, 8. M. Laban, 10. C. van Dijke. Samenspel 7: 1. K. Minderhoud (1546 m/m), 2. H. van Leerdam, 3. Joh. van Belzen&Zn, 4. P. Doolaar, 5. P. van Dongen, 6, 7. C. de Ridder&Zn, 8. A. Houmes&Zn, 9. Anton van Belzen, 10. J. Daane. Oude duiven Blois: Samenspel 1: H. Simpelaar (1520 m/m), 2,5. P. de Smet, 3. Sarie Von Hout, 4. S. v.d. Lijke sr, 6,9,10. H. Calon, 7. comb. Waebeke, 8. m. de Lijser. Samenspel 2:1. Th. Van Zee le (1589 m/m), 2. comb, de Mul/Cornelis/den Hamer, 3,4. B. Herman, 5. comb. Derycke/Schieman, 6. R. Her man, 7. comb. Delzenne/Verpoorte, 8. O. Haers, 9. gebr. Van Hoeve, 10. F. Scheele. Samenspel 3: 1. Joh. van Spaandonck (1576 m/m), 2. P. Sturm, 3,6,10. gebr. Van Beveren, 4. A. Mattens, 5. G. Fijen, 7. G. Schalkens, 8. F. v.d. Linden, 9. L. van Vliembergen. Samenspel 4: 1. P. Oele (1557 m/m), 2. H. de Vos, 3. Sj. Traas, 4. J. de Witte, 5. J. Hartman, 6. J. van Malde- gem, 7. J. Steenhard, 8. R. de Koster, 9. comb, de Kooning, 10. comb, van Belzen. Samenspel 5: 1. M. Boogert (1554 m/m), 2. M. Hengsdijk, 3. H. Kosten, 4. comb. Glerum/van Oosten, 5. comb, van Hijfte, 6. J. Bras, 7. P. Neels, 8. J. Dekker, 9. D. de Voogd, 10. comb. Verrijzer/ Vas- seur. Samenspel 6: 1. M. Laban (1558 m/m), 2,10. JJ. Bolier, 3. H. van He- mert-Rijnberg, 4. comb. S. Vermaas&Zn, 5. A. Havermans, 6. J. Capelle, 7. DJ. Men- heere, 8. S. Berkey, 9. P. Laban. Samen spel 7: 1,3. C. Scroevers (1553 m/m), 2. JD. Schroevers, 4,7. P. Borremans, 5. comb. Abee, 6,10. Joh. van Belzen&Zn, 8. comb, de Ridder, 9. A. Walraven. Provinciaal Blois (4526 duiven): 1. Th. Van Zeele, 2. comb, de Mul/Cornelis/den Hamer, 3. Joh. van Spaandonck, 4,5. B. Herman, 6. P. Sturm, 7,13. gebr. Van Beve ren, 8. comb. Derycke/Schieman, 9. A. Mattens, 10. M. Laban, 11. P. Oele, 12. G. Fijen, 14. G. Schalkens, 15. H. de Vos. nieuwegein - Bart Brentjens is de Nederlandse kopman bij het Euro pese kampioenschap mountainbi ke cross country. Naast Brentjens maken ook Rudi van Houts, Bas Peters en Jelmer Pietersma deel uit van het elite team bij de mannen. Elsbeth van Rooy-Vink, Laura Tur- pijn en Ariëlle van Meurs vormen de vrouwenploeg bij het toernooi, dat van 12 tot en met 15 juli plaats vindt in het Turkse plaats Cappa- docia. Axelaar Rein Dieleman werd begin deze maand Nederlands kampioen handbiken. „Het is duidelijk dat er nog veel meer in zit. Ik wil er dolgraag alles uitha len. En op de manier zoals ik nu bezig, moet dat ook gewoon kunnen." foto pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36