PZC I 33 Het wordt een natte editie Bizarre resultaten dopingtest 36 Programma Wimbledon dreigt in de war te raken door slecht weer. Reuzensprong Wessels op wereldranglijst Zabel niet naar WK wielrennen in Stuttgart Overtuigende start van Roger Federer Partij van Michaëlla Krajicek afgebroken Hormoonwaarden in bloed van toppers in Giro ongewoon laag. Bezoek aan Peking maakt Veldhuis nog fanatieker Tip? sport@pzc.nl Het geduld van de deelnemers en het publiek werd gisteren tijdens de eerste dag van Wimbledon meteen op de proef gesteld. Het regende langdurig. foto Andy Rain/EPA door Certjan van Geen LONDEN - Wimbledon 2007 be looft een natte editie te worden. De 121ste aflevering begon gisteren met regen, veel regen. Maar ze zijn in Londen wel wat ge wend. Aan de Church Road werd het toernooi de laatste 25 jaar tien keer met een dag verlengd. Drie keer tussentijds, zeven keer wer den een of meerdere finales pas op maandag verspeeld. Paars/groene paraplu's en groene poncho's domineerden het 'straat beeld' op Wimbledon. Het blijft RIJSWIJK - Tennisser Peter Wessels heeft dankzij zijn finaleplaats bij de Ordina Open een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst. In Hij steeg op de gisteren gepubli ceerde lijst 267 plaatsen. De Am sterdammer is nu de nummer 221 van de wereld en de derde Neder lander achter Robin Haase (127) en Raemon Sluiter (171). Michaëlla Krajicek verloor twaalf plaatsen op de WTA-ranglijst. Door de vroege uitschakeling in het grastoemooi in Rosmalen zak te ze van de 33e naar de 45e plaats. voorlopig nat en dus wordt aan het begin van de week al gespecu leerd over een 'people's sunday'. De dag wordt zo genoemd, omdat er geen reserveringen mogelijk zijn, de kaartjes goedkoop zijn (tien pond voor de twee stadions en vijf pond voor de overige ba nen) en de ticketverkoop verloopt als 'wie het eerst komt, die het eerst maalt'. Het 'gewone' volk, on bekend met de tennisetiquette, roert zich doorgaans anders dan de doorsnee tennisliefhebber. In 1991 werd voor het eerst op de eerste zondag van het toernooi ge tennist. Tot die tijd was het een doodzonde. De zondag is een rust dag. Niet zo zeer vanwege religieu ze overwegingen, maar om de BONN - Wielrenner Erik Zabel mag dit jaar niet deelnemen aan het WK wielrennen op de weg in Stut- tgart. Zabel heeft onlangs bekend in het verleden gebruik te hebben ge maakt van het verboden middel epo. Binnen de Duitse wielerbond is al overeenstemming over het niet toelaten van Zabel. Het be sluit zou genomen zijn op aandrin gen van het ministerie van binnen landse zaken, dat ernaar streeft dat alleen renners zonder dopingverle- den Duitsland vertegenwoordigen. mensen in de wijk een dag rust te geven. Van de in totaal 658 wedstrijden plant het organisatiecomité meer dan de helft in de eerste zes dagen. In 1982, de eerste keer dat mannen- finale op zondag werd verspeeld, werden in de eerste week slechts 152 partijen afgewerkt. Ook in 1997 kwam Wimbledon tot 163 partijen in de eerste week zodat people's sunday werd her haald. De derde was drie jaar gele den. Met de vooruitzichten dit jaar 15* Wimbledon 2007 belooft regen- achtig te worden. Gisteren wer den maar weinig partijen ge speeld en het weerbericht voor spelt weinig goeds. LONDEN - Roger Federer is gisteren overtuigend begonnen met het ver dedigen van zijn titel op Wimble don. De Zwitserse tennisser ontdeed zich in zijn openingsronde met 6-3 6-2 6-4 van de Rus Teimoeraz Gabasjvili. Federer was een van de weinigen die zijn partij vanwege de regen tot een goed eind bracht. Hij hoopt Wimbledon dit jaar voor de vijfde keer op rij te win nen. De nummer één van de we reld zal hiermee het record van de Zweed Björn Borg evenaren. lijkt de wijk in Londen SW19 geen zondagsrust te krijgen. Minimaal tot donderdag blijft het dreigend en zelfs het minste spatje regen maakt dat de baan glad wordt en dus niet meer voor de veiligheid van de deelnemers kan worden in gestaan. Pas als er maandag nog geen partij is afgewerkt, gaan daar de eerste zweetdruppels op de voorhoofden verschijnen. In de tussentijd zijn er verschillende mo gelijkheden om in te lopen op het programma. Men begint gewoon eerder - elf uur in plaats van twaalf uur - en het mannendubbel wordt tot de kwartfinale ingekort tot een best-of-three. Geen wereld schokkende maatregelen, maar voorlopig ook niet aan de orde. LONDEN - De partij van Michaëlla Krajicek in de eerste ronde van Wimbledon tegen de Israëlische Tzipora Obziler is afgebroken. De Nederlandse won de eerste set met 6-2, maar moest het tweede bedrijf ondanks een wedstrijd- punt met 6-7 aan haar opponente laten. De scheidsrechter besloot hierop de partij wegens de inval lende duisternis te staken. Justine Henin en Serena Williams haalden de tweede ronde al wel. Beide speelsters wonnen hun par tij in twee sets. door onze sportredactie DEN HAAG - Het Italiaans olym pisch comité (Coni) wil een onder zoek naar de uitslagen van doping- tests in de Ronde van Italië. De hormoonwaarden die bij sommige renners werden aangetroffen wa ren zó laag, dat er vals spel wordt vermoed. Coni-voorzitter Giovanni Petrucci heeft UCI-preses Pat McQuaid per brief gevraagd om de uitslagen eens nader te bekijken. „Het zijn geen echte en duidelijke overschrij dingen van de antidopingnormen, maar wel zorgwekkende feiten", al dus Petrucci. Het olympisch comité houdt zich in de brief aan McQuaid nog op de vlakte en noemt geen namen, maar volgens de Italiaanse krant Corriere dello Sport zou het gaan om winnaar Danilo di Luca (Liqui- gas), Eddy Mazzoleni (Astana), Gil- berto Simoni en Riccardo Ricco (Saunier Duval-Prodir). De uitsla gen van bloed- en urinetests na de etappe naar Monte Zoncolan, een op 30 mei zouden 'extreem bizar' zijn. Bizar laag, in dit geval. De etappe naar de Monte Zonco lan geldt als een van de zwaarste uit de historie van de Ronde van Italië. De hormoonwaarden in de licha men van de renners zou eerder passen bij kinderen die de puber teit nog niet hebben bereikt, dan bij volwassen mannen. Dat zou kunnen duiden op het gebruik van maskerende middelen, midde len dus die het gebruik van do ping moeten verhullen. Petrucci wil dopingtestgegevens van wielerunie UCI en antidoping- autoriteit Wada vergelijken met de uitslagen uit de Giro. Het bloed van Danilo di Luca had tij dens de Giro een vreemde samen stelling. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35