Checkpoint wekt irritatie Theatercircus begint weer Inbrekers gooien met shampoo Westerschelde slokt schuim op Parkeerkelder aan Oude Markt tijdelijk dicht Opbouwen voor Concert at Sea Koffieshop houdt zich voorlopig aan vroegere sluitingstijd. Eerste ideeën over nieuw theater vandaag gepresenteerd. Plegers snelkraak in Zuidzande houden eigenaar op afstand. van de reepe VAN WESTEN VERBOUWINGS UITVERKOOP w PZC Dinsdag 26 juni 2007 I 25 SCHARENDIJKE - Voor korte tijd moeten de meeuwen hun favoriete plek aan de Brouwers- dam afstaan. Gisteren is begonnen met de op bouw voor Concert at Sea. Aanstaande zaterdag treden Trijntje Oosterhuis, VanVelzen, De Dijk, Blof en een nu nog geheime artiest op. Tot die tijd is het voor de podiumbou wers nog even buffelen. Felle opklaringen, maar ook striemende regen en harde wind maken het werken aan de rand van de Noordzee niet altijd even gemakkelijk. foto Marijke Folkertsma TERNEUZEN - Koffieshop Check point in Terneuzen sluit voorals nog zijn deuren niet nadat de 1500ste klant is geholpen. Een proef met vroegere sluitingstijden wordt wel voortgezet. Checkpoint gaat sinds twee weken om 22.00 uur dicht in plaats van 1.00 uur. De shop nam die maatre gel na een inval van justitie, waar bij in de shop en een magazijn een kleine honderd kilo drugs wer den gevonden. Checkpoint wil met de proef het aantal bezoekers indammen. Zou na twee weken blijken dat de maatregel geen soe laas biedt, dan zou Checkpoint een nieuwe proef beginnen: slui ting nadat de 1500ste bezoeker is geholpen. „Vooralsnog gaan we niet over tot het instellen van een maximumaantal bezoekers", zegt Checkpoint-woordvoerder F. Deij. „Wij hebben donderdag een eva luatiegesprek met burgemeester W* Proef met sluiting nadat de 1500ste klant is geholpen, is vol gens koffieshop Checkpoint in Terneuzen vooralsnog niet aan de orde. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Na bijna tien jaar on derzoeken, praten, extra onderzoe ken naar alternatieven, toch kno pen doorhakken en uiteindelijk de beslissing terugdraaien, begint het hele theatercircus in Middelburg vandaag weer helemaal opnieuw. Vier experts uit de theaterwereld presenteren de eerste bevindingen van een onderzoek naar het beno digde ambitieniveau voor een nieu we Middelburgse schouwburg. In de tijd die in Middelburg verlo ren is gegaan, zijn in Goes en Ter neuzen nieuwe theaters neergezet. Cees Langeveld (directeur van het Chassétheater in Breda), Jacques Senf, (impressario), Hans Onno van Den Berg, (directeur Vereni ging van Schouwburg- en Concert gebouw Directies) en Marc van Kaam, (directeur van het theater in Alphen aan den Rijn) moeten uitleggen op welke manier Middel burg zich nog kan onderscheiden op theatergebied. Met andere woorden: wat voor soort theater heeft Middelburg eigenlijk echt no dig? Pas als er overeenstemming is over dat ambitieniveau, begint de lastig ste discussie: die over de vraag waar dat theater dan gebouwd moet worden. Dat die discussie las tig is, hebben de afgelopen tien jaar wel uitgewezen. Mogelijke lo caties kwamen en gingen, soms in duizelingwekkend tempo. Tot uit eindelijk werd gekozen voor de Zuidsingel. En zelfs nadat de keu ze was gemaakt, was de discussie - er was altijd wel iemand die een Vandaag presenteren vier ex- perts de eerste uitkomst van een onderzoek naar het ambitieni veau van het nieuw te bouwen theater in Middelburg. betere plaats wist - nog lang niet over. De weg naar een theater aan de Zuidsingel is nu definitief afgesne den, maar verder lijkt alles nog open te liggen. Voor een aantal lo caties (Hof van Tange, Miniatuur Walcheren, de Punt) zijn de voor- en nadelen al eens op een rijtje ge zet. Andere mogelijke locaties zijn inmiddels vergeven. De Bachten- steene bijvoorbeeld: daar worden binnenkort woningen voor oude ren gebouwd. Het grote voordeel van de komen de discussie is dat de keuzes in alle rust kunnen worden gemaakt. De vorige keer werd de druk opge voerd door de dreigende sluiting van de bestaande schouwburg, die door de arbeidsinspectie was afge keurd. Als de verbouwing van de schouw burg straks klaar is, moet hij er weer een jaar of tien tegenaan kun nen. Tegen die tijd moet het nieu we theater er al staan. Lonink." Lonink bespeurt onder tussen een 'toenemende irritatie' over de houding van Checkpoint. „Checkpoint heeft natuurlijk het liefst zelf de stuurknuppel in han den. Maar wij hebben inmiddels afgesproken dat Terneuzen in de toekomst alleen zaken doet met shops die het beleid van de ge meente volgen. Wij hebben de re gie in handen", aldus de burge meester. TERNEUZEN - Het grootste deel van een sterk schuimblusmiddel in de oude veerhaven van Terneuzen is de voorbije dagen in de Wester schelde terechtgekomen. De stof is niet schadelijk voor het milieu. Terreineigenaar Rijkswaterstaat laat ook het nog resterende deel opslokken door het water. In de nacht van zaterdag op zondag liet een onverlaat zon tweehonderd li ter schuim uit een voertuig van de Koninklijke Landmacht stromen. Het voertuig, dat was opgesteld als attractie op de Havendagen, was niet afgesloten. Schoonmaken zou duizenden liters water kosten. ZUIDZANDE - In Zuidzande vond zondagnacht rond twee uur een snelkraak plaats bij elektronica zaak Expert Bakker. De plegers van de snelkraak gooiden met fla cons shampoo om eigenaar Hans Bakker en omstanders op afstand te houden. De snelkraak is ge pleegd door drie tot vijf personen. De daders vernielden een etalage ruit met een hockeystick en na men drie lcd-schermen en fotoap paratuur weg. Eigenaar Bakker werd wakker van gebonk op de ruit. „Toen ik naar beneden liep, ging het alarm al af. Ik handelde een beetje zoals in een film. Ze moeten met hun fikken van mijn spullen afblijven. Maar ja, buiten werd ik geconfronteerd met man nen in bivakmutsen. Ze begonnen naar mij te gooien met flacons shampoo, die ze in hun kofferbak hadden liggen." De daders zijn richting België gere den. Het schadebedrag bedraagt zo'n tienduizend euro. VLISSINGEN - In verband met werk zaamheden aan de definitieve en tree van parkeerkelder De Fontey- ne in Vlissingen is de voetgangers uitgang van de garage aan de kant van de Oude Markt vanaf vanmid dag afgesloten. Gebruikers van de parkeerkelder kunnen wel de gara ge in en uit via de andere ingang aan de Spuistraat, bij VI Compu ters. De ingang aan de Oude Markt is tot vrijdagmiddag afgeslo ten omdat de entree betegeld en bestraat wordt. Momenteel wordt ook gewerkt aan een pad dat rechtstreeks van de Lange Zelke naar de ingang van de kelder aan de kant van de Spui straat loopt. Volgens een woord voerder van de gemeente zitten beide werkzaamheden elkaar niet in de weg en kunnen mensen zon der problemen bij de ingang aan de Spuistraat komen. SCHOENMODE I Papegaaistraat s Goes www.vandereepe.nl LangeVorststraat 98-102, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27