Eerherstel voor de oude ambachtsschool Feuilleton Terlouw begint vandaag in PZC Bouwvergunning ontbreekt voor Sagrada Familia 6 Wimbledon denkt al aan 'people's sunday' 33 Bescherming voldoende voor twintig, maar niet voor honderd jaar. 'Forensisch instituut maakte organen kwijt' Word ook abonnee! Majoor Bosshardt (94) overleden Dinsdag 26 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 148 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85www.pzc.nl DEN HAAG - De oude ambachts scholen moeten in ere worden her steld. Nog dit jaar beginnen op tien vmbo-scholen bij wijze van proef vakopleidingen voor tech nisch personeel. Ze zijn het ant woord op het nijpend tekort aan technici. De vakscholen gaan oplei den voor onder meer metselaar, fietsenmaker en loodgieter. pagina 2 en 3: gevraagd: timmerlui, loodgieters en metselaars pagina 3: commentaar GOES - Het Leger des Heils is zijn 'ambassadeur van de gewone mens' kwijt. In haar woonplaats Amsterdam is gisteren majoor Bosshardt op 94-jarige leeftijd overleden. De Zeeuwse korpsen van het Leger des Heils be waren warme herinneringen aan haar bijzondere persoonlijkheid. Rudy Prager van sociaal-cultu reel werk De Lichtboei in Zierikzee heeft de ma joor een aantal keren ontmoet. „Een indrukwek kende persoonlijkheid. Met een rotsvast geloof en tegelijkertijd stond ze midden in het leven. Mens tussen de mensen, die het Leger des Heils in Nederland een gezicht heeft gegeven." De ma joor kwam volgens stafconsulent Ton Geene van het landelijk kerkgenootschap regelmatig in Zee land, op werkbezoek of voor lezingen. „Eigenlijk tot het laatste moment, totdat haar gezondheid het niet meer toeliet. Ze is het uitgesproken boegbeeld van het sociaal-maatschappelijk werk van Leger des Heils, wat ze feitelijk op poten heeft gezet." Alida Margaretha Bosshardt wordt zaterdag op begraafplaats De Nieuwe Ooster in Amsterdam begraven. Het digitale condoleance register op de website www.majoorbosshardt.nl telde gisteravond al meer dan 1300 reacties. foto Marcel Antonisse pagina 4: Geliefd in paleis en bordeel Nieuw Deltaplan nodig door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Het Deltaplan voldoet niet meer. Een nieuwe Deltacom missie moet gaan nadenken hoe Nederland de komende eeuw be schermd kan worden tegen hoog water. Dat heeft staatssecretaris Huizinga (Christenunie, Verkeer en Water staat) gisteravond gezegd in het te levisieprogramma Netwerk. Op de korte termijn ligt Nederland er nog goed bij, benadrukt ze. „Het gaat niet over de komende twintig jaar, maar over de komende hon derd jaar." Kort na de watersnood van 1953 werd de Deltacommissie ingesteld. Die stelde het Deltaplan op, dat zuidwest-Nederland veilig moest maken tegen overstromingen. Het is nu tijd voor een nieuwe Delta commissie, aldus Huizinga, die met 'evenveel ambitie' een nieuw Deltaplan ontwerpt, ditmaal voor heel Nederland. Dat is nodig om het hoofd te bieden aan de stijgen de zeespiegel, zwaardere stormen voor de kust, de dalende bodem en de afvoer van steeds meer ri vierwater. „Daar kan niemand tegen zijn", reageert directeur water H. van der Togt van Rijkswaterstaat Zeeland. Ook hij geeft aan dat voor de korte termijn alles op orde is. Van de huidige keringen voldoen welis waar de sluizen van Terneuzen en het oude veerplein van Kruinin- gen niet aan de norm, maar die worden aangepakt. Verder wordt hard gewerkt aan het wegnemen van de zogeheten zwakke schakels in de kust, in Zeeuws-Vlaanderen en de zuidkust van Walcheren. Op langere termijn is wel een an dere aanpak nodig, betoogt Van der Togt. „We kunnen niet voort gaan op de huidige weg van als maar dijken verhogen. Op een keer gaan we dat verliezen." Een commissie van gezaghebbende mensen, niet alleen uit de civiel technische hoek, moet 'fantasie vol' nadenken over waterveilig heid, vindt hij. In het nieuwe Deltaplan zouden Ruim 54 jaar na de watersnood- ramp wil staatssecretaris Huizin ga een nieuw Deltaplan tegen overstromingen, dat ditmaal op het hele land van toepassing is. GOES - Vanaf vandaag verschijnt in deze krant het feuilleton De Apo theker van Jan en Sanne Terlouw. Het feuilleton is gebaseerd op de derde thriller die ze samen schre ven. Het boek komt pas volgend jaar uit, maar lezers van deze krant kunnen de komende weken (van dinsdag tot en met zaterdag) al de avonturen volgen. pagina 15: De Apotheker HILVERSUM - Het Nederlands Foren sisch Instituut (NFI) heeft de orga nen van een in 1999 overleden 2t-jarige vrouw kwijtgemaakt. Dit stelde de moeder van de vrouw gis teravond in Nova. Onderzoek wees destijds uit dat het hart ontbrak, en dat de andere orgaanresten van andere mensen waren. De dochter overleed nadat ze in een bar een 'muf drankje had gedronken. Ambachtsscholen zijn te eenzijdig reageer op www.pzc.nl Er moet een referendum komen over nieuw EU-verdrag eens 65% oneens 35% wat hem betreft veiligheid, wa terkwaliteit, natuur, recreatie en ruimtelijke ordening moeten wor den gecombineerd. „Na de ver schrikkelijke ramp van 1953 zei men: 'Dit nooit meer.' Nu moeten we met de bril van 2007 en verder kijken naar de problemen die op ons afkomen." Volgens gedeputeerde M. Wiers- ma zou een nieuwe Deltacommis sie in Zeeland al voorbeelden van een nieuwe aanpak kunnen vin den. „Noodgedwongen hebben we hier eerder na moeten denken over een integrale aanpak waarin ook zeespiegelrijzing en golfslagin tensiteit zijn meegenomen. Het zal niet gelden voor elk dijkvak, maar we hanteren al een tijdhori- zon van honderd jaar." Morgen debatteert de Tweede Ka mer over waterveiligheid. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 8 en 9; Beurs: 12; Eco nomie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cultuur: 29; Buitenge bied: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I 111 I 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1