Geld en werk nieuwe zorgverzekering klein van no-claim naar eigen risico Oudere consument wil verzekerde zekerheid Pratende wc-bril denkt aan handen wassen Manager is meestal vroeg uit de veren Recensies uitwisselen op internet populair PZC Dinsdag 26 juni 2007 1 7 255 euro terug ontvangen. Maakt u in 2008 ook geen zorgkosten, dan krijgt u geen geld meer terug. Wel is de verwachting dat de premie straks omlaag gaat door de nieuwe eigen risico-regeling. Geldt het eigen risico voor alle zorg? Nee, net als bij de no-claimrege- ling tellen bezoeken aan de huis arts, zorg voor kinderen onder 18 jaar, verloskundige zorg en kraam zorg niet mee voor het verplichte eigen risico. Moeten chronisch zieken en ge handicapten ook het verplicht eigen risico betalen? Het kabinet wil mensen die meer dan twee jaar onvermijdelijke zorg kosten hebben, compenseren voor het eigen risico. De hoogte van de compensatie is op dit moment nog niet bekend. Waarom wordt de no-claim ei genlijk afgeschaft? De no-claimregeling is op 1 januari 2005 ingevoerd voor ziekenfonds verzekerden vanaf 18 jaar. Met de overgang naar de nieuwe Zorgver- zekeringswet bleef de no-claimre- geling overeind. De regeling kreeg kritiek omdat het chronisch zieken en ouderen benadeelt. Bovendien had de regeling niet het gewenste effect: verzekerden gingen niet be wuster om met de zorguitgaven. Wat gebeurt er met mijn zorg- toeslag? Voor zover bekend verandert er met de invoering van het verplicht eigen risico niets aan de zorgtoe- slag. Dit is de toeslag die u kunt aanvragen als compensatie voor de kosten van uw zorgverzekering. De toeslag wordt door de belasting dienst uitbetaald. Wanneer weet ik meer? Het voorstel voor de nieuwe rege ling van verplicht eigen risico komt in juli in de Tweede Kamer. Maar de verwachting is dat het pas na de zomer wordt besproken. Worden dan ook de nieuwe pre mies bekendgemaakt? Nee, de premievaststelling staat hier los van. Rond oktober, novem ber maken de zorgverzekeraars de nieuwe premies aan hun polishou ders bekend. Kan ik overstappen naar een an dere zorgverzekeraar als ik vind dat ik te veel ga betalen? Overstappen kan maar één keer in het jaar: een contract loopt van 1 januari tot en met 31 december. Wilt u uw huidige verzekeraar aan het einde van het jaar opzeggen, dan moet u dit vóór 1 januari 2008 doen. Vóór 1 februari moet u dan een nieuwe verzekeraar hebben. De Nederlandse verzekeraars doen vooral dankzij 35-plussers goede zaken. Uit de Consumentenmoni tor die jaarlijks in opdracht van het Verbond van Verzekeraars wordt gemaakt, blijkt dat vooral de wat oudere Nederlandse consu ment zekerheid wil en daar graag voor wil betalen. In de leeftijdscategorie tussen 35 en 54 jaar stijgt het aantal verzeke ringen per huishouden spectacu lair, van drie naar gemiddeld acht tot tien. Meer informatie over de Consumentenmonitor op www.verzekeraars.nl Het bedrijf Clean Seat Holland heeft een pratende wc-bril ontwik keld. In de wc-bril is een spraak- chip verwerkt. De pratende bril kan er bijvoorbeeld aan herinne ren de wc door te trekken en na ge bruik de handen te wassen. Maar de chip heeft met 3 minuten spreektijd ook de capaciteit om een reclameboodschap uit te zen den tijdens of na gebruik van het toilet. Clean Seat Holland is een fa brikant van sanitaire hygiëne-pro- ducten zoals beschermhoezen voor wc-brillen. foto ANP Een op de vijf managers staat elke ochtend vóór 6 uur op. Dat blijkt uit een onderzoek door het zaken blad Management Team. Van de managers staat 37 procent tussen 6 en 7 uur op en 33 procent tussen 7 en 8 uur. Langslapers zijn dus in de minderheid: slechts 4 procent staat tussen 8 en 9 uur op en 2 pro cent blijft ook na 9 uur nog even liggen. Aanleiding voor het onder zoek was de oprichting van een Deense actiegroep tegen vroeg op staan. Volgens de Denen horen al leen boeren vroeg op te staan. Ongeveer de helft van de Neder landers wisselt recensies uit over producten, diensten en bedrijven via internet. Dat blijkt uit cijfers van marktonderzoekbureau Ruigrok/NetPanel. Vooral tvpro- gramma's, mobieltjes en software zijn onderwerpen waarover erva ringen worden uitgewisseld. Uit het onderzoek door bureau Ruigrok/NetPanel blijkt overigens dat Nederlanders liever een positie ve dan een negatieve mening ge ven. Het uitwisselen is het popu lairst onder jongeren tot 35 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17