Meningen Bob Kroon was een journalist als uit een jongensboek THAILAND CHINA KRAS.NL USA boek online of bel 0900 - 9697 Uruzgan Uruzgan 2 Camera's Bijstand Onderzoekscommissies waarom zou je verder zoeken PZC Maandag 25 juni 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) „Leunissen was sociaal bewogen", kopt de PZC. Het is hartverwar mend wat voor een karaktervolle kerel deze sergeant-majoor van 13-Infbat was. Thuis (in Duiven) onmisbaar zijnde voor zijn familie en gemeenschap, is hij tóch naar Uruzgan gegaan en ook daar zal hij naast militaire precisie zijn so ciale bewogenheid vorm hebben gegeven. Deze waardering moet al lereerst troostend zijn voor zijn na bestaanden en vrienden, maar ook voor de drie geïnterviewde vetera nen (PZC, 20 juni), in het bijzon der sergeant radio-radarmonteur Koops (Nieuw-Guinea 1962), die destijds voor beroepsmoordenaar werd uitgescholden. Gelukkig was de oorlog in thuisland al voorbij, anders was het voor de laf schel dende 'slappe hap' anders afgelo pen! En de twee psychologen in 'Spanning stijgt in hoofd militai ren' tonen ook niet echt voor hun taak geroepen(!) te zijn. Zij mis bruiken het recente ongeval en hun 'gezag' om het moreel en de motivatie van onze militairen te ondermijnen. Monique Verster is al buiten dienst en als Willem Heijster als militair-psycholoog nog actiefis, adviseer ik zijn com mandant hem onmiddellijk ter ver antwoording te roepen! Als zijn ad vies wordt gevolgd en zijn 'self-ful filling prophecy' vervuld, dan zijn al onze militairen spoedig beroeps moordenaars! Zulke psychologen moeten dringend zelf naar het front voor een nuttige vuurdoop! Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Denken en gaan; dat hebben de om het leven gekomen militairen waarschijnlijk gedacht. Je naaste liefhebben als je zelf, je leven wil geven voor een ander. Heeft het nog wel zin in een gebied en land als Uruzgan? Moet of kan onze re gering niet eens anders gaan den ken zo nodig handelen? Heeft het zin deze onschuldige be volking te overtuigen geen geld aan wapens te besteden de strijd te staken? Hoeveel levens van burgers en mi litairen gaat dit nog kosten, wat een leed en verdriet bij de achter- blijvenden die hun leven verder moeten gaan zonder man, zoon of vriend. Wij als Nederlanders wen sen de familie van de omgekomen militairen veel kracht en sterkte in hun verdriet en bidden om gene zing voor de gewonden burgers en jongens die daaar zijn. J. Verhage Walhout Nieuwstraat 12, Zoutelande Volgens staatssecretaris Huizinga zou zijn bewezen dat het zicht met camera's op sluizen en brug gen beter zou zijn dan met het blo te oog (PZC, 22 juni). Onlangs fietste ik van Goes naar Kortgene, ik kwam voor de sluis bij Katseveer en besloot over de oude brug en niet via de nieuwe brug naar Noord-Beveland te gaan. Ik was net het brugdeel over en bevond me dus al aan de noord kant van de sluis, toen voor mijn neus de slagboom naar beneden kwam. Gelukkig nog tijdig ge remd. Als ik een snelle fietser of een scooterrijder was geweest, was ik er zeker tegenaan gekwakt. Verontwaardigd keerde ik me om en reed terug, maar ook de boom aan de zuidkant was inmiddels dicht. Wat er achter de donker getinte ruiten van het bedieningshok was, was niet te zien. Een man of een camera? Ik zei een lelijk woord en stak mijn middelvinger omhoog, daarbij bedenkend dat iemand zich rot zat te lachen om de muis in de val. Inmiddels weet ik dat er nog steeds 'levend' toezicht is en er wel degelijk een mens achter de donker getinte ruiten zit. Als het voorval als een goed getimede grap bedoeld is, kun je er best om lachen, maar als het door onoplet tendheid van de brugwachter is, is het dom en gevaarlijk. Maar of dat mét camera's beter wordt? Wim van Gilst, Boogerdlaan 23, Kortgene In de PZC van 19 juni geeft het Eu ropees Parlement Nederland hulp om uitstroom van Nederlands pen sioengeld naar het buitenland te stoppen. Pensioen is als regel een in vele jaren gevulde spaarpot die werknemers zelf hebben gevuld. Nu de bijstand. Bijstandsgeld wordt door belasting van (meer ge lukkige) werkende landgenoten be taald en behoort evenmin in het buitenland te worden uitgegeven. Wanneer op het voorgaande boos of verdrietig wordt gereageerd kan ik mij moeilijk verweren, ik heb een goed pensioen. Troost voor de bijstandtrekker: van elke in Nederland uitgegeven vakantiegeld euro komt minstens 40 procent terug in de staatspot. Men doet dus wat terug. Ime Dekker Den Omloop 24, Heer Hendrikskinderen Onze militairen deden in Irak en doen iri Afganistan hun opbou wende gevaarlijke werk, omdat de vrije wereld niet nog eens een elf de september wil mee maken (PZC, 20 juni). Dat een deel van de politieke par tijen in de Tweede Kamer zich door een opruiend krantenbericht meent onze jongens in een kwaad daglicht te moeten stellen is in triest. Zij gaan zelfs zover in hun betoog dat zij vinden dat uit de rapporten van de beide onderzoekscommis sies duidelijk zou blijken dat er toch iets mis was, ronduit een be schamende vertoning van deze zo genaamde volksvertegenwoordi gers. Ik adviseer deze 'politieke Helden' om eens naar een van de brand haarden te gaan, en daar een on derzoekscommissie in te stellen op welke wijze er met gijzelaars wordt omgegaan. Of rij eens mee mee met een zelfmoordterrorist in een bomauto en giet hem wat wa ter over het hoofd om af te koelen. Hopelijk straft de kiezer de eerst volgende verkiezingen deze 'laffe' aanvallen op onze jongens keihard af en hebben zij meer tijd over om de nabestaanden te ondersteunen met hun zware verlies. A.Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil De gisteren op 82-jarige leef tijd in Genève overleden GPD-correspondent Bob Kroon was tot op de laatste dag van zijn leven actief. Hij was het soort journalist als uit een jongensboek. De hele wereld rondreizen, de groten der aarde interviewen en al tijd op de eerste rij staan bij de be langrijkste gebeurtenissen uit de moderne geschiedenis. Bob Kroon werd in Den Haag geboren. Na de NECROLOGIE Bob Kroon 1924-2007 door Hans de Bruijn Tweede Wereldoorlog werkte hij als tolk voor het Amerikaanse le ger in Duitsland, maar in 1948 moest hij als dienstplichtig mili tair naar Indonesië. Hij werkte er voor de radiozender van het Ne derlandse leger en trad na de Indo nesische onafhankelijkheid als cor respondent in dienst van het Ame rikaanse persbureau AP. Hij raakte goed bekend met de Indonesische leider Soekarno, maar in 1951 werd hij door het leger opgepakt omdat hij onwelgevallige verhalen had ge schreven over de verliezen van de Indonesiërs op Ambon. Hij werd het land uitgezet. Na een intermezzo bij het Haagse dagblad Het Vaderland trok Kroon in 1953 naar Genève, waar hij als correspondent ging werken voor het Amerikaanse weekblad Time en voor de International Herald Tribune. De hele wereld werd zijn werkterrein. Hij was aanwezig bij de Hongaarse opstand in 1956, de Zesdaagse Oor log in het Midden-Oosten en bij de inval van de Russen in Tsjecho- slowakije (1968). Eind jaren tach tig begon hij zijn werkzaamheden voor de GPD. Vanuit Genève be richtte hij als een van de eersten over de vermeende seksuele esca pades die Ruud Lubbers als Hoge Commissaris voor de Vluchtelin gen twee jaar geleden de kop kost ten. Langs alle hoogte punten!^ Nergens voordeliger! vanaf vanaf vanaf Vertrekdata: 27/8,3-10-17-24/9 en 1-8-15/10 Reisnummer VERZ 25.036, zie www.kras.nl/25036 Vertrekdata: 5-19/9 en 3-17/10 Reisnummer VERZ 25.076, zie www.kras.nl/25076 Vertrekdata: 3-22/8,28/9 en 4-26/10 Reisnummer VERZ 25.012, zie www.kras.nl/25012 15-daagse ulieg-/rondreis 22-daagse viieg-/rondre:s I I Met o.a. Bangkok, Phang Nga Bay en Phuket Met o.a. Los Angeles, Las Vegas en de Grand Canyon *zie www.kras.nl voor de voorwaarden 15-daagse vlieg-/rondreis 1 Met o.a. Beijing, Xi'an, Shanghai en Hongkong Allerlaagste prijsgarantie*! KRAS neemt u vanaf slechts 1269 mee naar de zuidelijke parels van Thailand. Een absolute spotprijs als u bedenkt dat hierbij ontbijt, luchthavenbelastingen en een excursievoucher ter waarde van 20 is inbegrepen! UW ZUIDELIJKE PARELS VAN THAILAND Een geweldige reis die u het andere Thailand laat zien. We fietsen langs verscholen tempeltjes in de buitenwijken van Bangkok en verkennen prachtige oerwouden. Natuurlijk maken we ook een boottocht door de unieke natuur van Phang Nga Bay en bezoe ken we Krabi,de Phi Phi Eilanden en tropisch Phuket! Amerika, nu of nooit! Dankzij de lage dollarkoers kunt u nu heel voordelig profiteren van een schitterende rondreis tegen bodemprijzen! Vanaf slechts 1489 nemen we u al mee langs alle hoogtepunten van de westelijke staten! UW GREAT WESTERN HIGHLIGHTS We brengen u naar overweldigende natuurparken als de Joshua Tree NP, Yosemite NP, één van de mooiste natuurparken ter wereld, de magnifieke Bryce Canyon en de Grand Canyon, een natuurverschijnsel om stil van te worden. Verder bezoeken we bruisende steden als Los Angeles, San Francisco en Las Vegas. Ontdek de vele boeiende gezichten van China! Vanaf slechts 1939 nemen wij u mee naar machtige wereldsteden en antieke dorpjes, langs de immense Grote Muur, bezoeken we grotten en tempels... kortom, een supercomplete reis! UW CHINA COMPLEET Van de machtige Grote Muur nabij Beijing tot de populaire Bund boulevard van de metropool Shanghai. Van Xi'an met zijn Terracottalegertot de wereldstad Hongkong. Van het 71 m hoge boeddhabeeld bij Leshan tot Nanjing met de brug over de Yangtze-rivier...dit en nog véél meer moois passeert de revue. Waanzinnig geprijsd!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9