Feest Kraojedurp elk jaar tikje groter Elektrisch vistuig succes m Walchers verzet tegen ziekenhuisplan groeit Hastens Opbrengst volgende aflevering gaat naar een goed doel. Innovatieplatform wil project tot vijf viskotters uitbreiden. Hoe actief bent u als u slaapt? Monumentale hoeve Tegenvaller bij Slapen in auto kost staat te verpauperen restauratie Coese kerk man zijn rijbewijs Veel politici Middelburg en Vlissingen willen motie Veere volgen. Ma. ippaia;^ PZC Maandag 25 juni 2007 I 15 door Andrea Bolle OOSTERLAND - Paling roken, mos sels koken of een brandweerde- t monstratie uitvoeren is een stuk minder leuk als het water met bak- P ken uit de hemel valt. Er werd za- terdag in Oosterland dan ook veel naar boven gekeken. De bezoekers die 's morgens zon der paraplu naar de Kroajedurpse- dag kwamen, waren verzekerd van een nat pak. De organisatie, de dorpsraad en de brandweerpost Oosterland, werd er een beetje moedeloos van. Moeten er wel mossels gekookt worden als er toch bijna niemand is? Willen de marktkooplui volgend jaar nog wel terugkomen? Maar het klaarde op. De tweede brandweerdemon stratie, hulpverlening bij een ket tingbotsing, trok een paar hon derd bezoekers en ook de geur van de mosselpot even verderop had ineens weer aantrekkingskracht. De 18-jarige Jacolies Moerland, die de avond ervoor tot Miss Kroaje werd gekroond, liep met een bre de glimlach over de markt. „Je krijgt echt veel aandacht, ook van vreemden." De verkiezing van Miss Kroaje liep dit jaar iets anders dan vorig jaar. Het publiek mocht vrijdagavond stemmen op de geno mineerde missen, maar Jacolies stond niet op het podium. „Ik sta helemaal niet graag in de belang stelling en vind dat soort dingen best eng. De vriendin die me heeft opgegeven, heeft de dorpsraad ge Bij de tweede brandweerdemonstratie tijdens het Kraojedurpsefeest kwam meer publiek op de been. beid om me af te melden." Maar het was al te Iaat om haar naam van het stembiljet af te halen. De hilariteit was dan ook groot toen presentatrice Colinda Verkaart het publiek vertelde wat er aan de hand was. Jacolies had toch de meeste stemmen gekregen. Vol gens Anton Ista van de organisatie kon het afgelopen weekend als suc cesvol bestempeld worden. Dat was onder meer te danken aan de samenwerking tussen de brand weerpost en de dorpsraad. „Vorig jaar merkten we dat de markt wat klein was en er 's middags weinig te doen was in de feesttent. Daar om is de markt nu uitgebreid en foto Marijke Folkertsma hebben we een darttoernooi geor ganiseerd." Volgens Ista moet het dorpsfeest elk jaar een beetje groeien. Vanuit dat idee is bedacht om volgend jaar een goed doel aan het feest te verbinden. door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Het door Verburg Holland in Colijnsplaat ontwikkel de elektisch vistuig lijkt de experi menteerfase voorbij te zijn. Het Visserij Innovatie Platform heeft minister Verburg van Landbouw onlangs geadviseerd om het finan cieel mogelijk te maken vijf sche pen met een elektrisch vistuig uit te rusten. Het advies van het Visserij Inno vatie Platform komt, nadat eerder dit jaar een meerderheid van het kottervisserijoverleg het vertrou wen opzegde in het project waar bij een elektrisch vistuig op de Urk 153 in de praktijk is beproefd. Het overleg weigerde 100.000 eu ro subsidie te geven voor onder zoek naar de slechte vangstresulta ten in de wintermaanden. De meerderheid zag geen toekomst perspectief voor het elektrisch vis tuig, dat ook wel pulskor wordt ge noemd. M. van Stralen uit het Schouwse Eikerzee die als deskundige bij het project betrokken is, zei in een reactie op het besluit van het kot- teroverleg dat 'de resultaten wel be moedigend zijn'. „Anders zouden Texelse vissers geen interesse to nen." Voor Zeeuwse vissers is de pulskor minder interessant, omdat zij veelal in de stenige zuidelijke Noordzee werken. Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn, hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225 COES - De gemeente -Goes wil op korte termijn overleg hebben met de eigenaar van de ruim an derhalve eeuw oude boerderij aan Klein Frankrijk. De hoeve verkeert in deplorabele staat. Goes wil samen met de eige naar bezien of er mogelijkheden zijn om de boerderij te restaure ren. De hoeve bestaat uit een woon huis, een schuur, een paar bijge- bouwtjesen een drinkput. De neer wordt ge GOES - De rooms-katholieke Maria Magdalenakerk in de Goese bin nenstad blijkt in slechtere staat te verkeren dan gedacht. De kap is ontzet, zo is gebleken bij de in mei begonnen grote restaura tie van de kerk. Het repareren van de kap is 'meer specialistisch werk', aldus voorzitter J. van den Hondel van de restauratiecommis sie. Dat de kap is ontzet, kon pas wor den ontdekt na plaatsing van stei gers-. De oorzaak vaa-de scheuren TERNEUZEN - De politie heeft giste rochtend rond half negen een 70-jarige man slapend in zijn auto gevonden, met zijn gordel nog om en zijn sleutel in de hand. De man stond geparkeerd in de Diepen- brockstraat in Terneuzen, en vol gens de melding die de politie ont ving, stond hij daar toen al twee uur. Uit een ademtest die de agenten de man afnamen, bleek dat hij te veel gedronken had. Daarop werd hij aangehouden. JDe-man is 1 door Emile Calon MIDDELBURG - De kans is groot dat politiek Walcheren zich massaal keert tegen het plan om de spoed eisende medische zorg -onder te huis valt slecht. Enkele dagen gele den keerde de Veerse raad zich daar al unaniem tegen. Fractievoor zitter J. Kodde (CDA, Middelburg) gaat zijn collega's mobiliseren om net als in Veere daar bezwaar te gen aan te tekenen. Hij kan zeker rekenen op de steun van de ande re christelijke fracties, maar ook van GroenLinksen SP. In Vlissia- op^de monwnentear' lijstgeplaatst, maar aar»- onder houd is vrijwel niets gedaan. i ratie sf--%prd r J)e götffco^erhc^d» fleefiTsubsiq. HH maar de*rk-kerïi moet zelf ook een gekrégeft en heeft-de poïïörzijn rij- flink deel betalen. bewijs kwijt.rd. het schrappen van de-spoedefeen-'* -sprake. De-Mi a de zorg in het Vlissingse zieken- op zomerreces.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77