Dorpshuis Schutse in problemen 11 Jachthavens Herkingen breiden Eerste prijs voor Marchingband uit met 270 ligplaatsen en hal Schouwen-Duiveland in Almere Brandweer sluit strandkeuken in Ouddorp 17 17 Bestuur kan rekeningen niet meer betalen en kondigt aftreden aan. Noordwelle voor Noordwelle Kreeft u it i I1~ i a Veerboot-nostalgie op gevel huis in Hansweert Milieustraten gaan vaker open Maandag 25 juni 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede zit financieel aan de grond. Er is snel 21.000 eu ro nodig om het dorpshuis open te houden. Dat blijkt uit een ambtelijk advies aan het gemeentebestuur. De pro blemen kwamen aan het licht na bestudering van de jaarcijfers van het dorpshuis. De jaarrekening ver toont een tekort van 6500 euro en het dorpshuisbestuur heeft de sub sidieaanvraag over 2008 verhoogd met achtduizend euro. Het dorps huis kan niet meer voldoen aan zijn betalingsverplichtingen, waar onder de huur aan de gemeente. Het financiële problemen van het dorpshuis hebben verschillende oorzaken. Zo is is sinds de gemeen telijke herindeling in 1997 de subsi die niet meer verhoogd. Verder zijn in tien jaar tijd de energiekos ten gestegen van 8600 naar ruim 19.000 euro. Dat ligt voor een groot deel aan de gestegen prijzen, maar ook aan de oude CV-ketel in het dorpshuis. Aan de inkomsten kant ziet het er ook weinig floris sant uit. Verenigingen maken min der gebruik van het dorpshuis om dat omgerekend naar het aantal aanwezige leden de huur van het dorpshuis relatief hoog is. Dan wordt uitgekeken naar een kleine re ruimte. Verder ondervindt het dorpshuis concurrentie van de lokale horeca en Sportcentrum Westerschou- wen. De zogenaamde 'vliegende winkels' mogen niet meer verko pen in het dorpshuis en door het rookverbod zijn feesten en par tijen eerder uitzondering dan regel geworden. Het dorpshuisbestuur doet er alles aan om meer inkomsten te genere ren, maar mag loopt volgens eigen zeggen hierbij aan tegen een ge meentelijk verbod de verhuurprij zen te verhogen. Voor komend jaar wil het bestuur dit toch doen en voor verenigingen en particulie ren de huur met tien procent ver hogen. Verder wordt geprobeerd el ders subsidie verkrijgen en recla im Energiekosten, bevroren subsidie en teruglopende verhuur breng en dorpshuis Burgh-Haamstede in problemen. De gemeente moet 21.000 euro bijleggen. meborden in de zaal te plaatsen. Als de gemeente niet bijspringt, ziet het bestuur zich genoodzaakt af te treden. Het dagelijks bestuur van De Schutse wil sowieso stop pen. De gemiddelde leeftijd ligt op 74 jaar. Maar het valt niet mee nieuwe bestuurders te vinden voor een stichting die niet finan cieel gezond is. De afdeling Samenleving adviseert het gemeentebestuur nu eenmalig 9300 euro toe te kennen aan dorps huis De Schutse en verder de subsi dies over 2007 en 2008 te verho gen met respectievelijk 3750 en 8000 euro. NOORDWELLE - Inwoners van Noordwelle bie- ring, was het zaterdag overdag en 's avonds gezel- moeten de kosten nog vanaf. „Maar er blijft ge- den hun koopwaar aan tijdens het tweejaarlijkse lig rond dorpshuis en school in Noordwelle. Het noeg over om dorpsbewoners die dat willen, la- dorpsfeest Noordwelle Avond'uurlijk. Hoewel er dorpsfeest heeft volgens mede-organisator Mar- ter dit jaar een busreisje aan te bieden." iets minder publiek was dan bij de vorige afleve- lies van Pijkeren 4700 euro opgebracht. Daar foto Marijke Folkertsma HERKINGEN - Jachthaven Herkin gen Marina aan het Grevelingen- meer krijgt er 180 ligplaatsen bij. De haven van buurman water sportvereniging Herkingen wordt uitgebreid met 90 ligplaatsen. Voor de vereniging betreft het een uitbreiding in westelijke richting van 1,5 hectare. Marina breidt fors uit in oostelijke richting. Hier wordt ook een winterstalling ge bouwd van 3000 vierkante meter. Het parkeerterrein van Marina ver dubbelt van 250 naar 500 plaatsen. De vereniging krijgt er dertig bij en komt daarmee op 150 parkeer plaatsen. Voor de uitbreiding van de havens moet een duinstrook verdwijnen. Dat wordt elders ge compenseerd door een zandrug met wandelpad en vogelobservatie- plaats. Door de grotere jachtha vens moet ook de capaciteit van de wegen worden uitgebreid. Hoe, is nog niet duidelijk. Een en ander blijkt uit de Milieu Effecten Rap portage die de gemeente Dirks- land heeft laten maken. ZIERIKZEE - De Marchingband Schouwen-Duiveland (MSD) heeft tijdens een tweedaags con cours in Almere de eerste prijs be haald op het onderdeel marche ren. In de finale ging de dagprijs met één punt verschil aan de neus van MSD voorbij. Winnaar werd drumband KMD uit Maarn. Ook bij de beoordeling van de tam- boer-maïtre moest het Zierikzeese orkest KMD voor laten gaan. Het 'welhaast perfecte melodisch slag werk' van MSD was goed voor zil ver. De Schouwen-Duivelanders deden voor het eerst mee aan de Internationale Mars 8t Show Twee daagse in Almere. Instructeur Cor Struijk had niet verwacht in de prijzen te vallen, aangezien MSD niet goed voorbereid was en het concours werd gekenmerkt door veel vertragingen. Daardoor moest de band soms lang wachten voor een optreden. MSD nam in Alme re verder nog deel aan een streetpa- rade in het winkelcentrum. OUDDORP - De brandweer heeft af gelopen weekeinde de keuken van een paviljoen op het Ouddorpse strand gesloten wegens brandge vaar. De 'zeer gevaarlijke situatie' in de keuken werd ontdekt tijdens een grote controle van de Goe- reese strandpaviljoens. Politie, brandweer, douane, sociale dienst, voedsel- en warenautoriteit en energiebedrijf Eneco gingen sa men op pad. Eneco constateerde dat van een meterkast in een paviljoen het ze gel was verbroken, en dat de bedra ding slecht was en vervangen moet worden. De douane gaf een waarschuwing aan een strandtent wegens de verkoop van losse siga ren, de politie deed hetzelfde naar aanleiding van een terras zonder vergunning. Over het algemeen bleken de keukens schoon en ver zorgd. Eén keuken was niet hygië nisch. Verder waren bij sommige strand paviljoens de brandblussers niet in orde en stonden bij één paviljoen te veel gasflessen in de opslagruim te. Alle overtreders kregen een boe te of een waarschuwing. Tip? redactie@pzc.nl Die grote kreeft, die wilde hij heb ben. Die zou hem toch al snel 55 euro lichter maken, maar de Duitse toerist wist het zeker. En de Arnemuidse vishandelaar vond het uiteraard prima. Na het afrekenen bleek echter dat de klant nog een speciale wens had met betrekking tot zijn nieuw verworven eigendom. Eén die de visboer in zijn 52-jarig loopbaan nog nooit eerder had gehoord. 'Gooit u hem maar terug in het water, visboer.' En aldus geschied de. Waarna de Duitse dierenlief hebber zijn weg vervolgde, een ongetwijfeld gelukkige kreeft en zeer verbaasde visboer achterla tend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69