Clinge wil zwembad in natuur Opbrengst tocht voor Axelerando Paard sterft door ondervoeding Hastens 7#^ z Lijst Broekhuysen wil dat B en W fouten van ambtenaren uitbannen. Inwoners zetten hun Sloebermunten in op droommarkt. Muziekkorpsen spelen in loods Standfast Twee beelden Leo Mouws naar dochters Pelgrimstas voor bijzondere mensen Politie neemt rijbewijs slapende chauffeur in Hoe actief bent u als u slaapt? Midzomerfeest Hengstdijk spekt de kas van de kerk pzc Maandag 25 juni 2007 15 'Terneuzen vaak in de fout' door René Hoonhorst TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen moeten de organisatie in het stadhuis op korte termijn zodanig verbeteren dat 'ambtelijke slordigheden' tot het verleden behoren. Onwetendheid en onoplettend heid leiden nu vaak tot (procedu- re)fouten van het ambtenaren korps, stelt raadslid Pirn Broekhuy sen (eigen lijst). Het raadslid kent het gezegde dat waar wordt ge werkt, fouten worden gemaakt. Maar veel storende fouten in korte tijd, dat duidt er op dat 'er organi satorisch iets mis is'. Broekhuysen somt enkele voor beelden op. De Agrimarkt mag van de rechter naar Terneuzen ko men, omdat de gemeente stukken te laat indiende. Beschikkingen in het kader van de Wet Voorziening Gehandicapten zijn zoekgeraakt, zodat ten gemeentehuize niet be kend is wie er een uitkering heeft gehad. En er is een vergunning voor een zendmast op een 'uiterst ongelukkige locatie' in Driewegen afgegeven. Hoewel ook de dage lijks bestuurders de mast liever niet op die plek zien verrijzen, is toch een vergunning afgegeven, constateert Broekhuysen. Hij wil van burgemeester Jan Lo- nink weten of er nog mogelijkhe den zijn om de vergunning terug te draaien dan wel aan te passen. Hij vraagt zich daarnaast af of het ontslag van enkele ambtenaren en de stoelenverwisseling ('jobrota- tion') van enkele andere medewer kers debet zijn aan de fouten. En tenslotte wil hij weten wat het col lege onderneemt om in de (na bije) toekomst dergelijke fouten te voorkomen. Burgemeester Lonink meldt dat het college voortdurend in overleg is met het managementteam om zaken beter te stroomlijnen. Hij verheelt niet dat er fouten worden gemaakt op het stadhuis, maar be- Burgemeester Lonink vindt het betoog van een raadslid te zwaar aangezet. Er worden 'incidenteel' fouten gemaakt, maar het gaat niet om structurele problemen. toogt dat het vooral om 'inciden ten' gaat. „Op het stadhuis worden honderden vergunningen afgege ven. Door werkdruk of personele tekorten belandt er wel eens iets onder aan de stapel. Bij bouw- en woningtoezicht, bijvoorbeeld, zijn de laatste tijd nogal wat medewer kers door het bedrijfsleven aange trokken. Bovendien zorgt de poli tiek zelf ook nog wel eens voor ver tragingen, waardoor stukken lan ger worden aangehouden." Lonink zou zich pas echt zorgen maken als het om structurele problemen ging. „Maar dat is niet het geval." door Edy de Witte clince - De inwoners van Clinge opteren voor het realiseren van een zwembad bij de Witte Bergen in het natuurgebied nabij Clinge. Dit plan van de plaatselijke jeugd sprak de inwoners op de droom markt het meest aan. Gisteren zetten zo'n 550 Clingena- ren in het gemeenschapscentrum Malpertuus hun lokale Sloeber- munten in op vijf thema's. Meer dan vijftig vrijwilligers hadden de afgelopen maanden hard gewerkt om een beeld te schetsen van het dorp in de toekomst. De jeugd had in samenspraak met twee droom- coaches haar plan in een maquette in beeld gebracht. Het winnende plan kreeg 1519 stemmen. Als twee de eindigde het thema 'verkeer en veiligheid'. Dit bracht oplossingen voor onveilige situaties in beeld. De derde plaats was voor het the ma 'vrijwilligers'. Deze visie ging uit van het werven van vrijwilli gers om in het dorp nog meer le ven in de brouwerij te krijgen. De dorpsraad gaat nu met de ge meente in de slag. BRESKENS - Negen muziekkorpsen en ruim 200 luisteraars togen zater dag naar de winterberging van Standfast in Breskens. Het in het amfitheater geplande concert moest vanwege de wind worden verplaatst. Door de medewerking van de jachtwerf konden de lief hebbers toch genieten van een prachtige muziekavond. hulst - Wethouder Frank van Driessche schonk zaterdag na mens de gemeente Hulst twee beelden van de overleden beeld houwer Leo Mouws aan zijn doch ters Eva (32) en Dagmar (25). De twee mochten daarbij zelf een van de zwart marmeren gepolijste beelden kiezen. hulst - Drie inwoners van Hulst kregen zaterdag in het stadhuis een pelgrimstas. Mevrouw F. Dieks is als vrijwilliger een stille kracht in de samenleving, Jeanne de Rechter-Weemaes is al veertig jaar actief voor de kerk, Jack de Baar bracht als directeur van de school in Nieuw-Namen leerlin gen liefde bij voor hun dorp. terneuzen - De politie heeft giste rochtend rond half negen een 70-jarige man slapend in zijn auto gevonden, met zijn gordel nog om, in de Diepenbrockstraat in Terneuzen. Uit een ademtest bleek dat hij 2,5 keer te veel gedronken had. Hij heeft een proces-verbaal gekregen en is zijn rijbewijs kwijt. zaamslac - In een weiland bij de De Val, een buurtschap ten noor den van Zaamslag, is zaterdag een paard overleden; vermoedelijk door ernstige verwaarlozing. Een inspecteur van de Dierenbe scherming constateerde zaterdag middag dat het Friese paard onder voed was. Het beest stond welis waar in een weiland, maar het gras in dat perceel is volgens de die renbeschermer te scherp om te eten. De Dierenbescherming laat rap port opmaken door een veearts. Mocht die onderschrijven dat het paard door ernstige nalatigheid het leven liet, dan voert de Alge mene Inspectie Dienst een onder zoek uit Naar aanleiding van de bevindin gen van de AID wordt de eigenaar al dan niet gerechtelijk vervolgd. ZUIDDORPE - De onlangs gereden tocht van de motortoerclub Zuid- dorpe bracht 200 euro op voor de muziekvereniging Axelerando uit Axel. Deze vereniging musiceert met verstandelijk gehandicapten. Het geld is voor de aanschaf van in strumenten en kleding. Van uw slaap bunt u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn. hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naasl Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225 HENGSTDIJK - De Heilige Catharinakerk ligt de bevolking van Hengstdijk na aan het hart. Acties om dit bedehuis in stand te houden hebben de laatste jaren al flink wat geld opgeleverd. De 14e editie van het Midzomerfeest ten bate van de kerk bracht zaterdag weer veel volk op de been. De festivitei ten vonden plaats in de Kerkstraat. Het weer gooide bijna roet in het eten. Rond de middag was het door flinke regenbuien een paar uur stilletjes in Hengstdijk. Het geplande kooivoetbal werd afgelast. Toen de lucht opklaar de kwam er weer leven in de brouwerij. Vijf krachtpatsers streden om de titel 'sterkste man van Hengstdijk'. Tom Houben uit België kwam bij deze wedstrijd als winnaar uit de bus. 's Avonds vierde Hengstdijk midzomer in de feesttent met een optreden van Sabrina. Gistermiddag werden nog een schieting, gaaibolwedstrijd en barbecue gehouden, foto Camile Scheistraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65