Regenbuien deren 'instituut' Havendagen niet UOStblirg onder de loep feest voor mensen met beperking /-k j j 1 Paardentocht door Westdorpe Regen en Jong Oranje houden publiek niet weg van Havendagen. Stadsraad Oostburg inventariseert klachten en wensen inwoners. Kreeft z PZC Maandag 25 juni 2007 13 door René Hoonhorst en Paul Begijn TERNEUZEN - Rondvaarten op een sleepboot, struinen langs de kermisattracties en feesttenten aan de Scheldeboulevard en genieten van volksdansers in de buitenlucht of in de Grote Kerk. De Havenda gen blijven ook bij slecht weer ech te havenfeesten. Het partijtje werd af en toe wel wat versjteerd door weergod Plu- vius. De publieke belangstelling bleef daardoor op vrijdagavond eerst wat achter, maar voorzitter Siete Roffel van de Stichting Ha vendagen klaagde niet. „Het is nooit drie dagen achter elkaar over al druk. Als het heel warm is, ko men mensen later. Zaterdag was het soms wat rustiger aan de Schel de, maar toen zaten de cafés in de Nieuwstraat vol en zag het zwart van de mensen in de Noordstraat. De Havendagen zijn dus ook goed voor de economie van de stad." De voorzitter wilde zich namens het organisatiecomité niet op de borst kloppen. Maar hij stelt dat de Havendagen bij de 27e editie niet meer afhankelijk zijn van het weer. „Ik denk dat mensen het weekeind van de Havendagen van tevoren vast zetten. Dan en dan zijn er Havendagen, daar gaan we dus naar toe." Roffel vond het niet erg dat bezoekers soms moeten kie zen. Een liefhebber van Albert West was een beetje teleurgesteld dat hij het vuurwerk niet kon zien. Moest dat nou tegelijkertijd? Roffel: „Het is juist mooi dat men sen moeten kiezen. Ik vind het prachtig dat de tent voor Albert West niet leegloopt op het mo ment dat het vuurwerk begint. We bieden zo voor elk wat wils, op North Sea of een groot popfesti val moet je soms ook kiezen welk optreden je wilt volgen." Gert Jansen klaagde ook niet. De voorman van Folkart zag dat zijn folklorefestival op vanzelfspreken de wijze werd opgenomen in de boezem van de Havendagen. Het was hooguit wat jammer dat zater dag weinig nieuwe mensen en thousiast gemaakt konden worden voor de folkloristische muziek en dansen. De jonge danseressen van Créa Danse uit Frankrijk zouden bijvoorbeeld ongetwijfeld nieuwe, jeugdige bewonderaars hebben ge trokken. Acht meisjes tussen de 8 en 22 jaar - en hun begeleidster van 48 - lieten zien dat volksdan sen meer is dan een al dan niet wervelende klompendans van mensen in klederdracht. De danse ressen van Créa Danse brachten zwierige improvisaties op klassie ke muziek en aria's uit opera's. De tent bij Jan Smit was zondag- 'Het is mooi dat mensen moeten kiezen tussen Albert West en vuurwerk' middag natuurlijk te klein. Maar voor nieuwbakken voorzitter Rof fel was de zanger uit het paling dorp niet het hoogtepunt. „Bezoe kers, onder wie veel mensen met kinderen, die de regenbuien trotse ren en trouw blijven komen, zijn voor mij het hoogtepunt van de Havendagen." De Havendagen ver liepen relatief rustig, meldde de po litie. De Hermandad moest ingrij pen bij enkele opstootjes en vecht partijtjes en deelde wat bonnen uit aan drankrijders, foutparkeer- ders en wildplassers. Een aantal in woners uit de. Westkolkstraat en omgeving klaagde over geluidsover last. Maar na enen, de tijd van de vergunning, was het toch vrij snel rustig. Door de afzetting van de Scheldeboulevard raakten vooral veel buitenlandse klanten van de koffieshops in verwarring. De om leidingsroutes stonden niet overal even goed aangegeven. Medewer kers van de Havendagen wezen op diverse punten wel waar bezoe kers naar toe moesten, maar kon den niet voorkomen dat vooral Franse bezoekers hun auto her en der parkeerden. door René Hoonhorst OOSTBURC - De stadsraad Oost burg hoopt zich dit najaar te pre senteren tijdens het kernenbezoek van burgemeester en wethouders van Sluis. Het dagelijks bestuur van de gemeente krijgt dan tegelij kertijd de resultaten van een en quête onder de Oostburgse bevol king te horen. De stadsraad heeft wensen en klachten van de inwoners van de Eenhoornstad gepeild door huis- aan-huis vragenlijsten te versprei den. Van de ruim 2400 verspreide enquêteformulieren is intussen ruim een derde terug. Het dage lijks bestuur van de raad hoopt dat er de komende weken nog een flink aantal bijkomt, zodat het col lege een goed beeld kan krijgen van wat er leeft in de grootste kern van Sluis. De kersverse stadsraad wil de resul taten ook gebruiken om een aan tal actieplannen op te stellen. Die plannen kunnen aanbevelingen be vatten om dingen te veranderen en te verbeteren, maar geven ook aan waar de leefomgeving gekoes terd moet worden om sfeer en voorzieningen in stand te houden. Secretaris Theo Dierikx is bezig met de uitwerking van de enquête formulieren. Een conclusie durft hij nog niet te trekken, maar klach ten over diverse hobbels en bob bels van Duurzaam Veilig zitten er in elk geval weer tussen. De Oostburgse stadsraad is ont staan na een vorig kernenbezoek. De burgemeester constateerde toen dat het jammer was dat de grootste plaats van de gemeente geen vertegenwoordigend orgaan had. „Ik vond dat hij gelijk had en heb vrienden en kennissen ge zocht, die zitting in een raad wil den nemen", zegt voorzitter Mar leen de Jonge. Zij vormt samen met Dierikx en penningmeester Frank Berkhof het dagelijks be stuur van de stadsraad. Naast hen telt het bestuur nog vier leden. De Jonge: „We zouden er graag nog één of twee bestuursleden bij heb ben, ook al om vertegenwoordi gers uit alle wijken te hebben. Ie mand uit het deel tussen de Nieuwstraat, Oude Haven en de rondweg hebben we bijvoorbeeld nog niet." De voorzitter wordt niet kwaad als sceptici zich afvragen wat een groot dorp als Oostburg met een stadsraad moet. Lachend: „We hechten niet zo aan de naam, maar Oostburg heeft nu eenmaal ook ooit stadsrechten gekregen." De stadsraad van Oostburg heeft de mening van de inwoners ge peild. De resultaten van de en quête worden gebruikt om actie plannen op te stellen. WESTDORPE - Zo'n vijftig mensen met een lichamelijke beperking hebben gisteren een onvergetelijke middag beleefd dankzij de stich ting Paarden zonder Grenzen. Met zeven huifkarren maakten ze een toertocht van een uur in de omge ving van Westdorpe. Secretaris en penningmeester Gert Jan Simonse was tevreden over de opkomst. ZEEUWSE Die grote kreeft, die wilde hij heb ben. Die zou hem toch al snel 55 euro lichter maken, maar de Duit se toerist wist het zeker. En de Ar- nemuidse vishandelaar vond het ui teraard prima. Na het afrekenen bleek echter dat de klant nog een speciale wens had met betrekking tot zijn nieuw ver worven eigendom. Eén die de vis- „Met vijftig deelnemers mogen we zeker niet klagen, ondanks de onge lukkige planning tijdens de Haven dagen. Wij geven deze 'vergeten' groep van de samenleving een on vergetelijke middag." Simonse wil er in de komende jaren nog meer mensen enthousiast voor maken. Niet in de laatste plaats wil hij meer publieke belangstelling. Tip? redactie@pzc.nl boer in zijn 52-jarig loopbaan nog nooit eerder had gehoord. 'Gooit u hem maar terug in het water, visboer.' Het was de bedoe ling dat de kreeft zijn vrijheid te rug zou krijgen. En aldus geschied de. Waarna de Duitse dierenlief hebber zijn weg vervolgde, een on getwijfeld gelukkige kreeft en zeer verbaasde visboer achterlatend. De bezoekers van de Havendagen mochten in kleine groepen tochten met schepen maken. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61