Middelburgers trots op tweede plaats van hun stadhuis Lobby Vernieling Architectuur met een ziel wint het van zakelijke ontwerpen. PZC Maandag 25 juni 2007 3 COMMENTAAR In het beleidsprogramma dat het kabinet onlangs presenteerde, komt het woord Zeeland één keer voor. Dat is omdat één van de daarin geciteerde Nederlanders die de regering gedurende haar eerste honderd dagen is tegengekomen er vandaan komt. Maar naar thema's die met name Zeeland raken, moet met een lantaarntje worden gezocht. Zelfs als het gaat over de verbetering van de waterkwaliteit, waarvoor veel geld is uitgetrokken, wordt de Zeeuwse Delta niet genoemd. Wel het IJsselmeer, dat is omringd door provincies die in Den Haag een stevige lobby kunnen voeren. De vraag dringt zich op of Zeeland de afgelopen jaren niet het paard achter de wagen heeft gespannen. Er is veel geld gestoken in een campagne om het imago van de provincie te verbeteren. Had dat niet beter kunnen worden besteed aan een Zeeuwse verkenner in Den Haag? Wellicht had de provincie de afgelopen jaren dan meer binnengehaald, bijvoorbeeld bij de verdeling van geld in het kader van het economische programma Pieken in de Delta. Als Den Haag oog heeft voor Zeeland, krijgt de rest van Nederland daar vanzelf ook meer oog voor. Een provincie die het waard is om in te investeren, is het immers ook waard om in te wonen. Het is daarom terecht dat Karla Peijs de lobby in Den Haag als een onderdeel ziet van een groter plan, dat ook gaat over communicatie en imagoverbetering. Zeeland gaat naar Den Haag. Beetje laat, inderdaad. Maar dat is nog altijd beter dan nooit. RENESSE - - De politie heeft zater dagochtend rond kwart voor drie een 29-jarige man uit Vlissingen aangehouden. De man werd staan de gehouden aan de Wilhelmina- weg in Renesse. Kort daarvoor had hij bij het filiaal van supermarkt C1000 aan de deze weg een ruit vernield. Tegen de Vlissinger is pro ces-verbaal opgemaakt. In februari pakte de politie eveneens een in woner Vlissingen op voor vernie- foto Lex de Meester lingen in de Schouwse badplaats. door Emile Calon MIDDELBURG - Met trots en een ze kere verbazing reageerden de Mid delburgers het afgelopen weekend op de uitverkiezing van hun stad huis als het op een na mooiste ge bouw van Nederland. Alleen het kantoor van de Gasunie in Gronin gen is volgens 12.000 lezers van dagblad Trouw net iets mooier. Het Groningse kreeg 1773 stem men, het Middelburgse stadhuis 1747. Op de derde plaatst staat het hoofdkantoor van de ING-bank in Amsterdam Zuidoost met 1513 stemmen. Burgemeester K. Schouwenaar vindt het jammer dat Middelburg net die 27 stemmen tekort komt om op de eerste plek te eindigen. Desondanks is hij wat trots. Zeker omdat Middelburg de laatste tijd in tal van polls prima scoort. Zijn gemeente is uitgeroepen tot de vei ligste van Nederland, de Roosevelt Academy tot de beste universiteit van het land en volgens het week blad Elsevier is het ook prima wo nen in het Zeeuwse. Schouwenaar noemt het opval lend dat het historische stadhuis uit 1452 ingeklemd staat tussen twee gebouwen die in de laatste decennia van de 20e eeuw zijn ge- Trouw hield een verkiezing van het mooiste gebouw van Neder land. Eerste werd het kantoor van de Gasunie in Groningen en tweede het stadhuis Middelburg. bouwd. Historicus en kabinetschef T. van Gent van de gemeente Mid delburg is verbaasd over de 'zeer hoge positie' die zijn stadhuis haal de. Hij verwachtte dat de top van de lijst ingenomen zou worden door moderne gebouwen. Dat het stadhuis zo hoog eindigde is vol gens hem dan ook zeer bijzonder. Middelburgers vinden dat de uit verkiezing aangegrepen moet wor den om de stad nog meer te pro moten, zo lieten ze zaterdag weten terwijl ze op de Markt groenten kochten. „Het moet toch mogelijk zijn het gebouw door de dag per manent open te stellen", voerde Esther Verhage aan. Schouwenaar vindt dat niet nodig. „Het stadhuis verkoopt namelijk zichzelf." Stads- gidsen vinden ook niet dat het ge bouw nog vaker open gesteld moet worden, zo lieten ze weten. Voormalig rijksbouwmeester J. Koenen ziet in de keuze van de Trouwlezers als een aversie tegen strakke en zakelijke gebouwen. 'Mensen zijn geïnteresseerd in ar chitectuur met een ziel, zegt hij in Trouw. MM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3