Mozart gecombineerd met James Bond-thema Kunstschouw uitgegroeid tot publiekstrekker WÊÊÊÊSÊÊHÊÊÊÊBBSBÊÊÊ Organist Sander van den Houten winnaar concours Kunstschouw Award voor veelzijdig werk van Jan Tregot. 36 Maandag 25 juni 2007 PZC AGENDA OP PAD Boeken- en verzamelmarkt Middelburg, Markt, 11.00-17.00 uur; MUZIEK K Fanfare St-Caecilia Zomeravonduitvoering door fanfare St-Caecilia uit 's-Heerenhoek olv Anja Sin- ke. 's-Heerenhoek, Jeugdhoeve, 19.30 uur. Openlucht concert Harmonie en slagwerkgroep zullen een gevarieerd programma brengen in het concert van muziekvereniging Schelde- galm, waarin bijvoorbeeld 'Dance Party', 'Supertramp' en Theme from JAC' zijn Boekenmarkt in Middelburg BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Pirates of the Caribbean 3: 20.00 uur; Shrek the third: 20.00 uur; Ocean's Thirteen: 20.00 uur; 4 Elements: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, La Vie en Rose: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Interview: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, Fracture: 20.15 uur; Ocean's Thir- opgenomen. De harmonie wordt gediri geerd door dirigent Dirk Verholle, de slag werkgroep staat onder leiding van René Kaljouw. Hansweert, Muziektuin, 19.30 uur; EXPOSITIES De wereld van het kind Op de dag van de architectuur is het cen trale thema Tijdelijk Verblijf. Leerlingen van groep 7 van de basisschool ontwer pen die dag hun ideale leerlomgeving of de school van de toekomst. Deze resulta ten zullen te zien zijn tot 16 juli. Middelburg, CBK, ma t/m vr 9.00 -17.00 uur, zo 1 juli 13.00-17.00 uur; meer agendanieuws op www.pzc.nl teen: 20.00 uur; Pirates of the Carib bean 3: 20.00 uur; Shrek the Third: 20.15 uur; VLISSINGEN CineCity, Death proof: 22.15 uur; Fractu re: 19.00 uur; Haaibaai; 14.00 uur; It's a boygirl thing: 14.00 en 16.15 uur; Mr Be an's holiday: 17.00 en 19.00 uur; Ocean's 13:13.45,16.15,19.00 en 21.45 uur; Pirates of the Caribbean 3: 13.30,16.00,18.45, 20.00 en 21.00 uur; Premonition: 19.15 en 21.4 5uur; Shrek 3 (nl): 13.45 en 16.00 uur; Shrek 3 (ov): 14.00, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Spi- der-man 3: 13.30 en 16.15 uur; Sneak: 22.00 uur; Het concert is slechts enkele ma ten oud, als het gevreesde gebeurt. Ergens in een jaszak ontwaakt een mobiele telefoon, die steeds luider van zich laat horen. De eigenaar verlaat schielijk de zaal. Anderen kijken verstoord op. De twee musi ci op het podium verwerken het vermaledijde Nokia-riedeltje ech ter naadloos in de verstilde mu ziek die ze hadden ingezet. Het leek een briljante vorm van improvisatie, maar het was nauw gezet geregisseerd, zaterdagavond tijdens het Internationaal Muziek feest Middelburg. Violist Aleksey Igudesman en pianist Richard Hyung-ki Joo traden samen op in de Burgerzaal van het Stadhuis. Met het programma A little night mare music reizen ze al enkele ja ren, met succes, over de wereld. De twee combineren klassieke mu ziek met humor en dat werkt ver frissend, bevrijdend zelfs, want er wordt volop de draak gestoken met de traditionele concertcultuur ZIERIKZEE - Het orgelconcours dat zaterdag in het kader van Buxtehu- de Festival Zeeland in Zierikzee werd gehouden, is gewonnen door Sander van den Houten uit Som- melsdijk. De tweede prijs was voor Johan van Wijk uit Ouddorp; de derde prijs ging naar Hugo Bak ker uit Delft. Elf organisten van bijna allemaal rond de twintig jaar deden mee aan het concours. Zij speelden or- IGUDESMAN JOO Aleksey Igudesman Richard Hyung-ki Joo. Concert in kader van Muziekfeest Middelburg. Gehoord: za. 23/6. door Rolf Bosboom en haar vele ongeschreven regels, waarbij een kuch al als een dood zonde wordt beschouwd. Igudes man en )oo combineerden zater dag onder meer Mozart met het Ja mes Bond-thema en speelden een volledig over-de-top versie van het toch al foute nummer All by my self van Eric Carmen. Het duo zorgde regelmatig voor kostelijke momenten, zoals Igudes man die zijn viool laat snurken of zijn instrument bespeelt alsof het om een Aziatische vechtsport gaat, een act die Joo beantwoordde met een karate-versie van Für Elise. Soms neigden de grollen van de gelwerken van de 300 jaar geleden overleden Dieterich Buxtehude. Ie dere deelnemer had als opdracht een koraalgebonden en een vrij werk van deze componist te spe len. Daarbij was vooral Toccata in d mineur in trek: deze werd drie maal uitgevoerd. De jury, onder leiding van Albert Clement uit Middelburg, besloot de eerste prijs toe te kennen aan Sander van den Houten. Hij ont- beide heren naar het flauwe, zoals de pianist die letterlijk 'onthand' raakt door een vallende pianoklep (om vervolgens wel even aan te to nen dat je ook alleen met links vol waardig kunt spelen). A little nightmare music is tot in de puntjes voorbereid; alles ligt vast, een partituur van grappen. Tegelij kertijd lieten beide musici af en toe ook blijken hoe virtuoos ze zijn, zozeer zelfs dat je ernaar ging verlangen ook wat meer van die la tente schoonheid te ervaren. De lach reikt uiteindelijk toch minder diep dan de ontroering. Igudesman en Joo sloten af met een hilarische uitvoering van het feestnummer I will survive. Zelden zal het er zo vrolijk aan toe zijn ge gaan op een kamermuziekfestival. Maar dat heet in Middelburg niet voor niets Muziekfeest. Het Internationaal Muziekfeest Mid- delburg duurt nog t/m zaterdag 30 juni. Zie: www.kamer-muziek.nl. ving voor zijn prestatie de zogehe ten Bux-bokaal. Van den Houten (1987) is organist van de Hervorm de Gemeenten (in hersteld ver band) van Middelharnis en Stellen dam. Hij begon zijn piano- en or gelstudie op 8-jarige leeftijd bij Paul Kievit. Hij deed diverse keren mee aan concoursen en hij stu deert nu voor het derde jaar orgel aan het Rotterdams Conservato rium bij Bas de Vroome. Jan Tregot, winnaar van de Kunstschouw Award 2007 verraste onder meer La dame cheval van Joos Vos en Mollige dames uit de Zomerzotheid-serie met boeiende combinaties van materialen. foto Marijke Folkertsma van Nanda van der Vliet. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow WESTERSCHOUWEN - Was een be zoek aan een Kunstschouwlocatie jaren geleden vaak nog een toevals treffer, inmiddels blijkt deze acht daagse beeldende kunstmanifesta tie in de Schouwse Westhoek uit gegroeid tot een publiekstrekker van formaat. Nog steeds zullen pas santen wel eens bij toeval een beel dentuin binnenlopen of onwille keurig de kerk van Burgh of Renes- se ingaan zonder specifiek op kunst uit te zijn, maar het overgro- 'Het werk van Jan Tregot zet als een vliegwiel aan tot nadenken' te deel van de duizenden bezoe kers 'hopt' bewust van plek naar plek, om maar zo veel mogelijk van het aanbod mee te krijgen. De tuin van Yvonne en Jaap Vis ser aan de Ridderweg bij Seroos- kerke trok als nieuwe locatie meer dan tweeduizend bezoekers en be hoort daarmee ook direct tot de drukst bezochte kunstplekken. „Ik ken Buth, die zelf al jarenlang mee doet met de Kunstschouw, en die heeft me enthousiast gemaakt", zegt Yvonne Visser. Toen ze een maal tot deelname had besloten, heeft ze zich het afgelopen jaar ook volledig op de organisatie ge stort. Met succes: wie in de prachti ge tuin rondloopt, waant zich met een in een idyllische omgeving vol schoonheid. Alles blijkt in het juis te evenwicht: de inrichting met fraai werk van Toos Vos, Aart Prins, Nanda van Riet, Hans van Tilbug, Alie Kalverda, Marijke in den Bosch en Joke Reinink. Het gastenboek staat bovendien vol su perlatieven niet alleen over het kunstaanbod, maar ook over ambi ance, ontvangst en muziekoptre- dens van de groep Triskell als extra omlijsting. Ook Huize Zélandia trok met di vers aanbod en mooie omgeving weer talrijke bezoekers. Dat geldt voor meerdere vertrouwde adres sen. Ook aankomend talent kon zich verheugen in veel publieke be langstelling. Zo wist vooral eerste jaarsstudent Tijl Orlando met zijn 'voel-installatie' bij Hill's Green in Renesse de aandacht op zich te ves tigen. De jury eerde hem met een eervolle vermelding omdat zijn bij drage nieuwsgierig maakt naar toe komstig werk. De Kunstschouw Award is dit keer voor Jan Tregot, van oorsprong afkomstig van Tho- len. 'Zijn werk zet als een vlieg wiel aan tot nadenken', vindt de jury. Ook de boeiende combinatie van opmerkelijke materialen zoals steen, zeep, hout, maar ook scha- penbotten en mensenhaar ont vangt waardering, evenals de diep gang en diversiteit waar zijn werk van getuigt. De overige genomi neerden waren beeldend kunstena res Lyda Lichtenbeld en concep tueel kunstenares Viviane Rose.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38