ip na enorme fout it explosieve van een vent Tijdwaarneming niet zonder gevaar Marion Jones is platzak Fakkeldragers zijn voorbeeldig Jalabert debuteert op triatlon: 21e t als achtste en pakt de eindzege in de Rabo Ster. foto Marijke Folkertsma PZC Maandag 25 juni 2007 31 MMBH iri J'ij?'8ll||||^||||pH|BWMMBHWfciiiiiiiiw „Toen ik tekende in Rotterdam, belden tweeduizend mensen mij. Na een jaar belde niemand mij meer." De nieuwe PSV-spits Danko Lazovic weet uit zijn Feye- noord-tijd dat roem vergankelijk is, in Voetbal Internatio nal. „Als ik me een dag niet geschoren heb, staat er te lezen dat ik er onverzorgd uitzie. Of: Hij zal wel moe zijn." Ruud van Nistelrooij verbaast zich nog steeds over de da gelijkse mediagekte bij Real Madrid, in Voetbal Internatio nal. „Mooie tekening van Ajax-Zwolsche Boys, hoorde ik een dag later dan bij de kapper. Drie miljoen kijkers die je tekening hadden gezien, dat heeft wel wat." Tekenaar Dick Bruynesteyn (bijna 8o) werkte vroeger voor Sport in Beeld, in Sportweek. „Onze opa wilde vroeger acrobaat worden. Hij liep zelfs op zijn handen op de nok van de boerderij." Turner Epke Zonderland heeft het niet van een vreemde, in Sportweek. „Weet ge waarom de jeugd meer pool speelt? Omdat ze niet kunnen biljarten, hè. Ze kunnen er geen kloten van." Levende biljartlegende Raymond Ceulemans, in De Tele graaf. „Ik kreeg een medaille, dat was het. Ik vond het een vreselijke dag." Betty Stöve wordt liever niet herinnerd aan haar verloren Wimbledon-finale in 1977, in de Volkskrant. Melchers, heel snel 45 seconden voorsprong pakte. Na 60 kilome ter, nabij Bruinisse, was het gat al een minuut. „Vooral in het begin draaiden we voorin goed rond", zei Melchers. „Het was voor ons al les of niets. We lieten even zien dat Marianne ook maar een mens is." Met wind tegen, terug vap het oos ten naar het westen van Schou- wen-Duiveland, begon het te hape ren in de eerste groep. Melchers: „Sommige rensters waren kapot en konden geen kopwerk meer doen. Er was wat onenigheid en onze voorsprong liep snel terug." ders en prominenten op de slot dag van de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden moet een tip van de sluier oplichten over de snelle doorbraak van een nieuwe ster op de fiets. Hoe kan een klein, tenger Brabants meisje zo veel snelheid uit die pezige beentjes halen? los van der Vleuten, oud-renner, nu organisator: „Ze is één bonk spieren met een talent zoals ik nooit eerder heb gezien bij de vrouwen." Mirjam Melchers, een van de concurrentes: „Ik kan de vergelijking maken, omdat ik met allebei gereden heb. Leontien van Moorsel was een superhardrijd- ster, maar Marianne is nóg explo siever." Sissy van Alebeek, ook ren- ster: „En het ziet er allemaal zo on- In Renesse, met nog twee omlo pen van twintig kilometer te gaan, was het verschil nog maar 30 se conden. Vijftien kilometer later was er de aansluiting. Vos - al een jaar in de vorm van haar leven - had het toch maar weer geflikt. Echter wel met een flinke dosis ge luk, vond Melchers. „Als de mei den van Vrienden van het Platte land niet waren gaan helpen, dan was ze nooit meer teruggeko men." Toch was Vos op dat moment nog steeds niet zeker van haar eindze ge. Immers, toen de kopploeg werd ingelopen, sprongen Loes gedwongen en ontspannen uit. Ik heb tien jaar samen met Leontien in de ploeg gereden. Zij had alles veel meer uitgekiend, zo leek het, al heb ik Leontien pas later leren kennen. Marianne is twintig en ziet er zo speels uit. Ze fietst rond alsof ze het alleen maar leuk vindt." Zabirova (33), die volgend jaar stopt na een mooie carrière: „Fy siek ziet Marianne er gewoon uit, maar mentaal is ze enorm sterk. Ze wil alles winnen wat ze rijdt. Daarom zie ik meer een Merckx in haar dan een Armstrong." De Brabantse is ook nog met veel koersinzicht gezegend, al viel ze za terdag te betrappen op een tacti sche misser. „Maar ze heeft wel Rabo Ster Ina-Yoko Teutenberg (T-Mobi- le) won de derde etappe. In de massaprint klopte ze Loes Gun- newijk (Team Flexpoint) en Loes Markerink (Team Flex point). De rit over 138,7 kilometer werd afgewerkt in 3.30.05. De gemiddelde snelheid was daar mee 42 km/u. De rensters Anita Valen (Vrien den van het Platteland) en Iris Slappendel (Team Flexpoint) eindigden weliswaar in het pe loton, maar kregen een extra minuut aan hun broek voor het handgemeen dat zij enkele kilometers voor de streep had den. Het ploegenklassement werd gewonnen door Team Flex point, met kopvrouw Mirjam Melchers. De eindzege in het puntenklas sement was voor Kirsten Wild (AA-Drink). Marianne Vos (DS8) was de winnares van het sprintklasse ment, het jongerenklasse- ment en het algemeen klasse ment. Met de winst in de Rabo Ster verzekerde Marianne Vos zich meteen van de eindzege in de De Rijke Topcompetitie, waar in de Zeeuwse driedaagse de vierde wedstrijd was. Vos won al de Ronde van Gel derland en de Omloop van Bor- sele en werd tweede in de Om loop Humsterland. In het klas sement is ze, met nog twee wedstrijden te gaan, niet meer in te halen. Gunnewijk (Team Flexpoint) en Suzanne de Goede (T-Mobile) slim weg. Zij pakten meer dan een minuut voorsprong, waardoor Vos wederom in gevaar kwam. De Goe de (zesde op 28 seconden) en Gun newijk (elfde op 34 seconden) kon den het samen gaan uitvechten. Maar hun avontuur duurde niet langer dan twintig kilometer. Vlak voor finishplaats Renesse kwam al les weer samen. Ina-Yoko Teuten- berg (T-Mobile) won de sprint, Marianne Vos stak haar handen triomfantelijk én opgelucht om hoog toen ze als achtste de meet passeerde. een neus voor de koers", vindt Melchers. „Dat koppelt ze aan die geweldige kracht", vult Van Ale beek aan. „We hebben het zo vaak tegen elkaar gezegd als je achter haar rijdt: waar haalt ze het van daan?" „Ik schat", zegt Van der Vleuten, „dat als ze de moraal houdt, ze nog zeker tien jaar het damesfiet sen gaat beheersen. Omdat ze nog beter is dan Leontien. Ze heeft al les mee. Kijk naar dat lichaam, naar die spiermassa. Er zit geen grammetje te veel op, net als bij die twee broers Schleck die nu bij de mannen rondrijden. Ook twee broodmagere jongens, fietsen... En dat zie ik bij Marianne ook. Ze heeft het explosieve van een vent." Dat tijdwaarnemers bij een triatlon niet zonder gevaar zijn, ondervond Sjaak Sinke vrijdagavond bij de Mid- zomeravondtriatlon in Leid- schendam. De ervaren timer uit Koudekerke zet zijn Punto met computer net achter de fi nish, die opgebouwd was uit steigermateriaal en wat span doeken. Een sterke windvlaag zorgde ervoor dat de steiger, die niet vastgezet was, omviel en het hoofd van de Walche- naar op enkele centimeters miste. De Punto werd zwaar beschadigd, maar de tijdregis tratie kon gewoon doorgaan. Voormalig sprintkoningin Marion Jones (31) is nage noeg platzak. Dit maakt de Amerikaanse krant Los Ange les Times op uit gerechtelijke stukken die de krant heeft kunnen inzien. Jones zou afgelopen jaar zelfs haar droomhuis met een waarde van 2,5 miljoen dollar aan de bank hebben moeten overdragen. Haar totale vermogen zou momenteel slechts 2000 dol lar bedragen, meldt de LA Ti mes. Jones heeft de laatste jaren amper nog wedstrijden gelo pen. RUG Bijna 22.000 mensen, om precies te zijn 21.880, dra gen volgend jaar de olympi sche fakkel naar Peking. Meer dan ooit, meldde het organisa tiecomité BOCOG zaterdag. Van de 21.880 fakkeldragers loopt het merendeel (19.400) in China. De rest rent een stukje met de toorts buiten de republiek. Chinezen die in aanmerking willen komen voor de estafette met de olym pische vlam, moeten voor beeldige burgers zijn die een bijdrage aan de communisti sche maatschappij hebben ge leverd. Voormalig profwielrenner Laurent Jalabert heeft gis teren zijn debuut gemaakt op de triatlon. De Fransman (38) eindigde in Zürich na 3,8 km zwem men, 180 km fietsen en 42 km lopen als 21e. Hij vol bracht de tocht in 9 uur, 12 minuten en 29 seconden, na dat hij bij het zwemmen rond de 900e plaats het water was uitgekomen. Jalabert won in de Tour twee keer de groene en de bolletjes trui en vier etappes, won in 1995 de Ronde van Spanje en zegevierde in de Waalse Pijl en Milaan-Sanremo. Sergei Tiviakov is in de achtste ronde van het Nederlands kampioenschap schaken koploper Daniël Stellwagen tot op een half punt genaderd. De titelverdediger uit Groningen dwong gisteren met wit Ruud Janssen in 42 zetten tot overga ve. Stellwagen kwam, eveneens met de witte stukken, niet verder dan remise tegen Wouter Spoelman. Jan Smeets, Erwin LAmi, tegen elkaar, en Ivan Sokolov hielden ook een half punt over en delen nu de derde plaats, met een punt minder dan Stellwa gen. Bij de vrouwen boekte Zhaoqin Peng, dit jaar meer dan ooit een klasse apart op het NK, de zesde zege op rij. Nu was Mar lies Bensdorp het slachtoffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33