Koole wint première Peelanderloop Johnny van der Klooster levert zijn licentie in Noord-Beveland staat weer op de kaart bij hardlopend Zeeland. Renner uit Lewedorp roept op tot staking in Ronde van Bruinisse. Plannetje van Edzard van Ewijk werkt in praktijk 28 Maandag 25 juni 2007 pzc W In de eerste kilometers van de Peelanderloop moet het kaf nog van het koren worden gescheiden. De uiteindelijke winnaar Niels Koole (254) loopt al vooraan mee. foto Willem Mieras door Sjaak Sinke KAMPERLAND - De eerste Peelander loop over een afstand van 15 kilo meter werd zaterdag bij de man nen gewonnen door Niels Koole, vóór Miquel van Tongeren. Leonie Ton won na een sterke race ruim schoots bij de vrouwen. Ruim 120 deelnemers stonden aan de start voor de eerst loopwed strijd sinds jaren op Noord-Beve land. De laatste wedstrijd in deze regio was een halve marathon bij De Roompot zo'n dertig jaar gele den. Volgens geruchten onder de lo pers zou Niels Koole het in ver band met zijn voorbereiding op de Kustmarathon rustig aan doen, maar niets was minder waar. Op de eerste kilometers over asfalt vormde zich een kopgroep van vijf lopers met Koole, Miquel van Ton geren, Mare Riemens, Franky Bel- jaars en Peter Limbergen. Na drie kilometer werd het par cours flink drassig en moest Lin- denberg terrein prijsgeven. Na het keerpunt op 7,5 kilometer schroef de Koole, met de wind in de rug, het tempo flink op waardoor Bel- jaars van de groep afwaaide. „Ik deed het rustig aan omdat ik zon dag een halve marathon loop in Roosendaal", verklaarde hij. Het volgende slachtoffer van de tempo versnelling was Riemens die op zo'n vijftig meter van het duo Koole/Van Tongeren bleef hangen. Beljaars drong nog even aan voor de derde stek, maar Riemens zag het gevaar op tijd. Een kilometer voor de meet plaats te Koole nog een versnelling en Van Tongeren was gezien. Koole fi nishte in 55 minuten en 8 secon den. „Een prima tempotraining op een leuk parcours", vond Koole. „Ik heb nog geen supervorm", zei Niels Koole wint de eerste uitga- ve van de Peelanderloop in Kam perland. Zo'n dertig jaar geleden werd de laatste wedstrijd op Noord-Beveland gelopen. Peelanders De Peelanderloop is één van de weinige wedstrijden die ge organiseerd worden door een vrouw. Tisha Abuys is daar voor in Kamperland verant woordelijk. - In haar jonge jaren was Abuys, nu 32 jaar, een goede atlete op de 800 meter en de cross, waarop ze bij een NK zilver veroverde. - De naam van de loop is ont leend aan de bijnaam voor Noord-Bevelanders: 'Peelan ders', wat ontleend is van de suikerpeen die in deze regio veel verbouwd werden. Van Tongeren, die door vakantie en een rugblessure een trainings achterstand heeft. „Ik heb gisteren ingeschreven voor de Kustmara thon, dus de voorbereiding is nu begonnen." Riemens moest uitein delijk slechts tien seconden toege ven op Van Tongeren en hield Bel jaars twaalf seconden achter zich. Leonie Ton was een klasse apart bij de vrouwen. Had ze in de Mei doornloop van Nisse nog een flin ke inzinking, in Kamperland was daar geen sprake van. Ton finishte op de dertiende plaats overall in een tijd van 1.03.08, ruim dertien minuten voor Suzanne Geschiere. Marianne de Kok heerste met de derde plaats overall, op de tien ki lometer bij de vrouwen in 43.47, ruim voor Wilma Polderdijk. John Overweel was de sterkste tien-kilo meterloper bij de mannen. Wou ter Verstraate hield met zijn over winning op de vijf kilometer va der Wibo achter zich en Tineke van Dort was weer de sterkste bij de meisjes. De hardlopers waren zonder uit zondering enthousiast over het nieuwe evenement, de wandelaars minder. Een aantal wandelaars vond de service voor de zes euro inschrijfgeld minimaal. Bovendien waren bij terugkomst de linten al weg en de finish opgebroken. „Vol gend jaar ga ik daar zeker aandacht aan besteden", zei organisator Tis ha Abuys. door Wim de Vos bruinisse - Met een eenmansactie probeerde Johnny van der Kloos ter het peloton aan te zetten tot een rennersstaking zaterdag tij dens de Ronde van Bruinisse. Kilo meterslang reed de wielrenner uit Lewedorp aan de leiding; plotse ling liet hij zich terugzakken en met beide armen breed trachtte hij de groep te bewegen massaal in de remmen te knijpen. Er viel even een stilte in de groep, daarna klonk er geroezemoes, maar kort daarop werd er weer aangezet en de koers voortgezet. Johnny van der Klooster klaagde over de gevaarlijke situaties in het dorp. „Het is te gevaarlijk om hier :e rijden. Ik heb driemaal last ge had van overstekende toeschou wers. Voor mij hoefde het niet ver der. Vandaar mijn actie", verduide lijkte Van der Klooster. Winnaar Edzard van Ewijk: „Wij hebben geen last gehad van dergelijke ge vaarlijke situaties. We hebben in het peloton overleg gehad, maar hebben snel besloten om gewoon verder te rijden." Ook Dennis Me- su en Maarten Goeree lieten zulke geluiden horen. Voor Van der Klooster was daar mee de kous niet af. „Het is weke lijks wel wat, maar ze treden er niet tegen op. Voor mij is het over en uit", brieste hij en leverde zijn licentie in bij TMZ-voorzitter Leo Bakker. „Die neem ik niet aan. Denk er nog maar eens rustig over na, heb ik hem gezegd. Misschien is er wel wat gebeurd, maar het was toch niet zo erg om de koers stil te leggen", reageerde Bakker. Het was niet het eerste en enige in- Méf Edzard van Ewijk geeft zijn drie medevluchters het nakijken in de finish- straat in Bruinisse. foto Marijke Folkertsma cident in Bruinisse. De wedstrijd bij de amateurs 40+ werd ontsierd door, hoe saillant ook, een valpar tij die ontstond door het overste ken van een kind en voor de wed strijd hadden de KNWU en TMZ-officials de finishlocatie al af gekeurd. Die lag in een knik in de weg in de vorm van een chicane van zo'n kleine honderd meter waardoor een andere finishplaats gekozen moest worden. Het meest bizarre incident vond echter plaats in de finale van de wedstrijd bij de amateurs A. Plotse ling kwam een personenauto met een 'droog zwemmende' man bo venop het dak de finishstraat inge reden. Dankzij een verkeersregel aar en de jury kon de auto tot stil stand worden gedwongen vlak voordat de renners passeerden. door Wim de Vos BRUINISSE - Edzard van Ewijk ver raste zijn medevluchters zaterdaga vond in de wielerronde van Brui nisse. „Wie als eerste de laatste bocht uitkomt, kan bijna niet meer verliezen. Bovendien weet ik dat ik snel kan aankomen", ont vouwde de winnaar uit Goes na af loop zijn strijdplan. Het scenario van Van Ewijk kwam uit. Nadat het rustig geworden was in de wedstrijd, reden vier man vooruit. Behalve Van Ewijk waren dat Dennis Mesu, Johan Peemen en de verrassend sterk rij dende Kees Rijnhout. Dit kwartet had een goede samenwerking en bleef tot de aankomst bijeen. De spurt moest beslissen over de winst en met drie sterke spurters kon het een mooie finale worden. Van Ewijk was uiteindelijk de slim ste en de sterkste. Hij won voor Mesu en Peemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30