Daverende surprise triatleet Vasseur Magere oogst Zeeuwse zwemmers op NK sprint Stedenspecial BERLIJN KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Vlissinger wint de internationale triatlon van Stein. Dag van uitersten voor Van de Ven Titelstrijd in Drachten levert twee Zeeuwse records op. Bart Maas geselecteerd voor EK mountainbike Wielerrevue-trui weer in bezit van Francke Goede prestaties Zeeuwen vanuit Pau taZmi ■"U.if.r sur 4-daagse busvakantie Si 4-/5-/8-daagse autovakantie Duitsland waarom zou je verder zoeken Ontdek deze wereldstad, nü supervoordelig! PZC Maandag 25 juni 2007 27 door SJaak Sinke STEIN - Vooraf had Remy Vasseur uit Vlissingen gehoopt op een plaats in de toptien van de interna tionale triatlon in het Limburge Stein. Maar hij deed waar als je sportman alleen maar van kunt dromen. En dat is winnen. „Goed doseren en bij het lopen kreeg ik vleugels", verklaarde Vasseur zijn knappe zege. Na drie kilometer zwemmen in de haven van Stein bezette Vasseur pas de negende plaats. Op de flets hield hij zich wat in. Vasseur moest vier rondes van dik zeven- HALLE - Motorcrosser Rinus van de Ven beleefde gisteren een dag van uitersten tijdens de vierde Open NK-wedstrijd in Halle. In de MX2-klasse reed hij in de eerste manche naar zijn beste klassering en in de tweede manche naar bijna zijn slechtste klassering. In de eerste omloop had de Vlissin ger een slechte start, maar binnen no time reed hij weer met de voorsten mee. Halverwege de man che nam hij zelfs de kop over en twee bochten voor de finish moest hij zijn tweede plek prijsge ven aan teamgenoot George Strik. De derde plek was echter zijn eer ste podiumplek van het seizoen. Zoals bij de voorgaande NK-races was Van de Vens tweede manche stukken minder dan zijn eerste. Conditioneel is hij nog altijd niet top en daar kwam deze week nog 's een virus overheen. Hij werd elf de, maar handhaafde zich op de vierde plek in de totaalstand. entwintig kilometer rijden. Daarin zaten drie pittige klimmetjes. „Ge lukkig heb ik een weekje in Lim burg kunnen trainen en daarvan heb ik geleerd hoe je moet fietsen om fit aan het lopen te kunnen be ginnen", verklaarde hij zijn wed strijdindeling. Nog steeds op de negende plaats wisselde Vasseur rustig naar de dertig kilometer lopen. Zonder sokken, maar wel met een droog shirtje ging hij op jacht naar onder meer de winnaar van Kruiningen, Jerzy Kasimier die met elf minu- WJ Triatleet Remy Vasseur verraste vooral zichzelf met zijn eerste winst in een internationale wed strijd. Hij liet erkende toppers achter zich. door Jeroen Dellebeke DRACHTEN - De Nederlandse kam pioenschappen zwemmen voor ju nioren en senioren, waar de Zeeuwse records uit de lucht kwa men vallen en de prestaties van hoog niveau waren, verliepen voor de Zeeuwse zwemmer voorspoe dig. Het contrast met het NK sprint, dat het afgelopen weekeinde in Drachten werd gehouden, was dan ook groot. Hoewel twee Zeeuwen, Josje van Houweling en Kevin Hondsmerkt een goede in druk achterlieten, was het in het al gemeen niet echt overtuigend. De ten voorsprong aan de kop ging. „Het loopparcours was vreselijk zwaar met drie nijdige beklimmin gen. Maar ik kon de één na de an der inhalen", genoot Vasseur. ledereen moest buigen voor de ontketende badmeester. Zo ook tweevoudig winnaar Rolf Lauten- bacher, Bas Borreman, Corne Klein en de Belg Pieter Helin. In de derde ronde op de Molendijk viel het doek voor Kasimir. Op het moment dat Vasseur de leiding in de wedstrijd overnam, moest hij uitgewoond de wedstrijd staken. Na 5 uur 47 minuten en 1 seconde was de eerste internationale zege voor de Vlissinger een feit, op bijna drie minuten gevolgd door Helin en op bijna acht minuten door Lautenbacher. vraag is gerechtvaardigd of het NK sprint wel de juiste plek inneemt op de nationale zwemkalender. Josje van Houwelingen en Kevin Hondsmerk, zwemmers van De Schelde in Terneuzen, wisten bei den een Zeeuws record neer te zet ten. Van Houwelingen deed dat za terdag op de vijftig meter rugslag. In de halve finales klokte de 17-jari- ge zwemster een snelle 30,88 se conden. Zij is daarmee veruit de snelste Zeeuwse ooit. Kevin Hondsmerk kan erg tevre den zijn over de 59,92 die hij in de series van de honderd meter wis- Zwemster Ellen van de Velde uit Breskens kon haar titel óp de vijf tig meter schoolslag op het NK sprint niet prolongeren. Ze haal de zelfs het podium niet. Een echte verklaring voor zijn doorbraak op de lange afstand had Vasseur niet, maar dat hij tegen woordig deel uitmaakt van het ui terst professionele Davilexteam heeft zijn uitwerking niet gemist. Bij de overwinning van Vasseur be hoort een flinke geldprijs. Stoppen met werken zit er volgens hem nog niet in. „Hooguit iets minder gaan werken, dat zit er wel in". Lous Wondergem uit Middelburg finishte in Stein op de 33e plaats overall in een tijd van 6 uur 34 mi nuten 33 seconden. De Olympi sche triatlon leverde Anne Kwist uit Tholen de Nederlandse titel op bij de vrouwen tot en met 23 jaar. Zij voltooide als enige die op dracht. Overall werd Kwist achtste in een tijd van 2.22.45. selslag neerzette. Het was genoeg om de halve finales te bereiken, maar daarin kon de 19-jarige Ter- neuzenaar zijn tijd niet scherper stellen. Op de vijftig meter schoolslag wist Ellen van de Velde uit Breskens, te genwoordig uitkomend voor WVZ uit Zoetermeer, haar vorig jaar behaalde titel niet te prolonge ren. Zij zwom een tijd van 33 se conden. Jolijn van Valkengoed, lid van De Dolfijn uit Amsterdam, won in een tijd van 31.38. Van de Velde haalde met een vierde plaats ook het podium in Drachten niet. Stephanie Rombout van ZCK uit Koewacht behaalde de halve fina les op de 50 meter schoolslag maar de 34,03 was niet genoeg om door te stoten tot de finalereeks. Zij werd tiende in de halve finale. GOES - Bart Maas uit Hansweert is geselecteerd voor het EK moun tainbike in Turkije. De cross coun try wedstrijd voor junioren wordt verreden op 13 juli in Urgup. Maas heeft zijn uitnodiging te dan ken aan het sterke seizoen dat hij tot nu toe reed en aan zijn derde en vierde plaats in respectievelijk Ronse en Saalhausen. Die wedstrij den telden mee voor kwalificatie. Een gebroken vinger die Maas op liep in de voorbereiding van de we reldbeker in Offenburg, gooide bijna roet in het eten. GOES - Agnieta Francke uit Koude- kerke heeft in de Omloop Stadsha gen in Zwolle de leiding in het wielerrevue-klassement terugge wonnen. Zij werd zaterdag vijfde en kon hierdoor voldoende pun ten halen om de wielerrevue-trui weer aan te trekken. De Zeeuwse dames deden het toch al goed in ZwoHc. Naast de vijfde plaats van Francke, ondanks een valpartij in het begin van de wedstrijd, werdLisa Phernambucq dertiende (ook zij was gevallen) en Christel Janssen 21e. GOES - Drie Zeeuwse duivenlief- hebbers zijn op het nationale over nacht fondconcours vanuit Pau in de top tien geëindigd. Sjaak Steke- tee uit Bruinisse zag zijn duif ze vende worden, Jo Melis uit Zoute- lande werd achtste en zijn plaatsge noot Ad Maljaars tiende. Jac van Dijke uit Tholen eindigde op de veertiende plaats. De winst was voor de combinatie Loos/Rijsbergen uit Roelofarends- veen. Voor de Zeeuwse liefhebbers bedroeg de afstand een kleine dui zend kilometer. Waanzinnige aanbiedingen'. vanaf 5? n s* jiN'iiiirif? x s x tse P- I* iummn si**» 88 W 88 1 .1 Alweer zo'n topaanbieding van KRAS! Wegens groot succes hebben we voor u de fantastische 4-daagse busreis naar het 4-sterren Van der Valk Berliner Ring ook in de zomermaanden ingekocht. En dit vanaf slechts 149! Het is uiteraard ook mogelijk om met eigen auto naar Berlijn af te reizen. U boekt al een 4-daagse autovakantie vanaf slechts 75! Maak snel uw keuze en boek! ONTDEK DE HIGHLIGHTS VAN DEZE STAD Berlijn heeft enorm veel te bieden. Bekijk de Rijksdag, de Brandenburger Tor en de Berliner Dom. Breng een bezoek aan de Tiergarten, met de beroemde Triomfzuil. Of bezoek één van de vele musea op het Museuminsel, zoals o.a. het schitterende Pergamonmuseum. Ook raden wij u een boottochtje over de Spree aan, een uitstekende manier om veel van de stad te zien. Maar ook een wandeling door één van de vele parken, is meer dan de moeite waard. SHOPPEN, ETEN UITGAAN Shoppen kunt u volop in deze bruisende metropool! Wat dacht u van de Kurfürsten- damm, waar vele winkels gevestigd zijn? Ook het grote warenhuis KaDeWe mag u tijdens uw bezoek beslist niet overslaan. De fijnproe vers onder ons kunnen prima terecht in één van de vele restaurants in bijvoorbeeld de wijken Mitte Kreuzberg. Deze wijken zijn ook gezel lig voor het uitgaansleven. VAN DER VALK BERLINER RING**** U verblijft in het Van der Valk Berliner Ring. Dit hotel ligt op circa 30 min. rijden van de stad. Als u kiest voor de busreis, dan brengt de bus u elke dag naar hartje stad. Het hotel beschikt over o.a. bar, restaurant, zwembad,fitness en sauna. INCLUSIEF: afhankelijk van uw keuze: busreis, verblijf in Van der Valk Berliner Ring, in een 2-per- soonskamer, met ontbijtbuffet. Juli-september Oktober Bus 4 dgn EZ 24.163 v.a.€ 159 v.a.€ 149 Auto 4 dgn AUTO 17.584 v.a.€ 79 v.a. 75 Reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 pers. Voor overige prijzen en data voor de auto zie www.kras.nl. Reisnummers EZ 24.163 en AUTO 17.584, zie www.kras.nl/24163 en www.kras.nl/17584

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29