S sort Meeuwsen kickt op bochten Belg wint halve van Roosendaal Polsstokhoogspringer Dennis Coossen gedijt prima op Zeeuwse kleigrond 18 René Kesselaar kan stunt niet herhalen Brommerracer uit Krabbendijke wint ook al in Wemeldinge. Wim van Sparrentak (Dynamica) snelste Zeeuw in 1.16.54. Belg komt met de schrik vrij Roeland Lievens pakt onverwachts brons op Amsterdamse Bosbaan Belg gaat op baan van sportpark Het Schenge in Goes over vijf meter. 26 Maandag 25 juni 2007 pzc WEMELDINCE - René Kesselaar (nummer 2) uit pi-klasse, maar nu moest hij genoegen nemen de zijn tweede plaats. In de Formuleklasse reed 's-Cravenpolder heeft zijn kunstje van vorig jaar met twee derde plaatsen achter Adrie den Bek- Elbert van de Bosse uit Ovezande in de eerste ra- niet kunnen herhalen bij de brommerraces in We- ker en Gert Bakker (3). In de eerste race verspeel- ce naar de tweede plek, op twee tellen van win- meldinge. De 32-jarige coureur won toen de ex- de Kesselaar door een slippertje in de laatste ron- naar Frank Brouwer. foto Willem Mieras door Rudy Boogert wemeldinge - Die bochten hè. Die vindt Adriaan Meeuwsen, brom merracer uit Krabb.endijke, toch wel zó geweldig. Voor een mooi bochtencircuitje kun je hem 's nachts wakker maken. „Het geeft zo'n kick om zo hard mogelijk door een bocht te gaan." Daarom was de 24-jarige bochten specialist zaterdag best zenuwach tig voor de wedstrijd in Wemeldin ge. Dan kun je dit seizoen wel twaalf van de dertien races heb ben gewonnen, de lange rechte stukken van het Wemeldingse ka naalcircuit zaaiden twijfel bij de veelvraat uit de Supermotard-klas- se. Ten onrechte. Alleen Kees Ridder hof, zijn jarige teamgenoot van het Racingteam Motorini, kon Meeuw sen enigszins volgen. Maar in bei de manches nam Meeuwsen al snel de kop over en reed onbe dreigd naar de winst. Beide keren werd de sinds zaterdag dertigjarige Ridderhof tweede. „Ik heb een goede brommer", vindt Meeuwsen. „Daarom gaat het dit seizoen zo goed. Wat ook meespeelt, is dat het deelnemers veld in onze klasse is uitgedund. Toen ik drie jaar geleden begon, was er een vaste kern van vijftien rijders. Nu zijn er nog maar zes die elke wedstrijd zeker meerij den." Die trend is ook in andere klasses waarneembaar. Niet voor niets had de organisatie al verschillende klasses in elkaar geschoven om een substantieel startveld te creë ren. Niettemin leverde de tweede scootermanche nog een gênante vertoning op; driekwart wedstrijd reden er slechts twee machines op de baan. De ambities van Adriaan Meeuw- Brommerracer Adriaan Meeuw sen is dit seizoen heer en mees ter in de supermotard-klasse. Ook in Wemeldinge kan nie mand zijn wiel houden. sen vertonen echter een opwaart se lijn. Volgend seizoen wil hij overstappen naar de koningsklasse van de brommerracerij: de ex- pi-klasse. Onlangs heeft hij al een geschikt frame op de kop getikt en de komende tijd wil hij zijn ex- pi-machine eigenhandig opbou wen. „Maar dat mag niet ten koste gaan van de brommer in de supermo tard-klasse", vindt hij. Want eerst moet die Nederlands titel een feit worden. Met nog zeven wedstrij den voor de boeg is zijn voor sprong op nummer twee - Erwin Druiff uit Barneveld - een driedub bele straatlengte. Meeuwsen moet opeens wel heel slechte bochten gaan rijden om dat te vergooien. roosendaal - De Belgische atleet Steven Vandecasteele is winnaar geworden van de halve marathon van Roosendaal. In de eindsprint bleef hij Huub Maas van het orga niserende Thor voor. Jos Lem- mens, uit Laakdal (België) liep ook een voortreffelijke wedstrijd. Hij won de klasse boven de 45 jaar in 1.08.55. Bij de vrouwen won Els van Hooy- donk uit Essen in 1.23.39. Cathriert Pieters van Dynamica was de eer ste Zeeuwse in 1.53.50. Bij de mannen was er ook een aar dige Zeeuwse inbreng. Wim van Sparrentak van Dynamica zette de beste tijd neer: 1.16.54. Daarmee eindigde hij bij de M35 op een mooie zevende plaats. De andere Zeeuwen: 8. Wilko de Vos (AV'56) 1.17.21,10. Sjacco Joziasse (Dynami ca) 1.18.06,12. Franky Beljaars (Dy namica) 1.18.38, 15. Edwin de la Ruelle (RKHAV) 1.20.01, 19. Erik Poppe (Dyn) 1.21.50, 20. Edward de Leng (Dyn) 1.22.54. Sepp Vermeulen van Scheldesport werd zesde bij de M45 in een tijd van 1.22.41. wemeldinge - De Belgische motor crosser Karei van de Bulck maakte zaterdag bij de brommerraces in Wemeldinge een pijnlijke schui ver. Tijdens de demonstratie met klassieke motoren gleed hij op zijn Moto Morini uit 1961 onderuit in de chicane voor het start- en fi- nishpunt. De motor achter Van de Bulck reed vervolgens over hem heen. Ter observatie werd Van de Bulck naar het ziekenhuis ge bracht met de ambulance. Daar bleek hij 'slechts' een scheurtje in zijn schouder te hebben. In de afsluitende race in de ex- pi-klasse maakte Niek Leeuwis uit Heerde een spectaculaire val. De wedstrijd werd meteen afgevlagd. Leeuwis kwam met de schrik vrij. door Sjaak Sinke GOES - De Belg Dennis Goossen liet tijdens de vierde wedstrijd voor het baancircuit zien dat er op de Zeeuwse kleibodem flink hoog gesprongen kan worden met de polsstok. In zijn jacht op de limiet voor de Europese jeugdkampioen schappen overbrugde hij op het at- letiekcomplex van sportpark Het Schenge in Goes een hoogte van maar liefst vijf meter. Rob Sonke werd tweede met een hoogte van 2 meter en 70 centimeter. Hoogspringer Gerben Klein uit Roosendaal gebruikte de wedstrijd in Goes om zich voor te bereiden op het NK atletiek. Hij sprong over een hoogte van 1,95 meter, drie centimeter onder zijn per soonlijk record, maar wel goed voor de open Zeeuwse titel. Jordy van Boven werd tweede met 1,90 meter. De Zeeuwse kampioen 800 meter Gert-Jan Smit pakte het brons met een hoogte van 1,80 me ter. Smit werd ook nog tweede op de 3000 meter die gewonnen werd door Tim Pleyte in 9.03,7. Sandra de Block zegevierde op 3000 me ter bij de vrouwen in 10.53,6. Rutger Veerman werd Zeeuws kampioen op de 400 meter in 52,6 voor Richard Reynhout en Caesar Zwolle. Alex Zwolle won de Zeeuwse titel 400 meter bij de B-junioren. Daarbij was hij twee- tiende sneller dan Veerman. Marieke Riemens won de 100 me ter in 12,8 en werd ook nog Zeeuws kampioen op het hoogspringen met 1,40 meter. Jeroen van Belzen was de sterkste op de werpnummers. Op de kogel noteerde hij 11,95 meter, terwijl hij de discus over een afstand van 30,52 meter wierp. Esther Platteëuw domineerde met drie overwinningen bij de meisjes C. Zij won de 600 meter, het dis cuswerpen en het hoogspringen. door onze sportredactie amsterdam - Een bronzen plak winnen op een Olympisch num mer is al een prestatie van for maat. Maar dat roeier Roeland Lie vens uit IJzendijke met Nederland II in de vier-zonder-stuurman glansrijk de finale haalde - terwijl Nederland I strandde in de halve finale - was misschien nog wel op vallender. Het kwartet traint pas sinds enkele weken samen. In de heat roeiden de vier op de Amsterdamse Bosbaan zelfs een in ternationaal baanrecord en ook de halve finale werd moeiteloos door gekomen. De finale verliep daarna zeer voorspoedig. De tweede Ne derlandse boot pakte overtuigend brons en moest enkel de winnen de Chinezen en Groot-Brittannië voor laten gaan.Roeland Lievens realiseert zich als geen ander dat in de harde roeiwereld niets zeker is, maar dat de samenstelling van Nederland I wijzigt, lijkt toch vast te staan. Met hopelijk een plekje voor Lievens. Daarover valt mor gen een besluit. „Dit weekend was in elk geval su per. Misschien wel mijn beste weekend ooit. Ik heb gewoon we reldkampioenen en Olympisch kampioenen verslagen, dat is ge woon geweldig. Dit maakt heel veel goed voor wat ik allemaal opoffer voor het roeien." Al die offers moeten leiden tot Pe king 2008. „Dat is mijn doelstel ling. Ik heb dat zes jaar geleden ge zegd. Toen werd ik voor gek ver klaard, maar ja wie weet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28