Vladimir Karpets slaat toe in tijdrit Nieuwe triomf Stoner Thomas Dekker is met negende plaats beste Nederlander. Volleyballers wisselvallig Volleyballers Engeland in nationale competitie Colfster Van der Craaff wint NK matchplay Diederen en Berk winnen in Stein Van Vlerken imponeert in ironman van Roth Van Aggele zwemt record op 100 wissel Doornbos tweede in Champcarrace Amerika Hoogmoed op 100 meter ook naar WK Anky van Grunsven is onaantastbaar Dovizioso wint natte Britse GP 250 cc PZC Maandag 25 juni 2007 25 door onze sportredactie BERN - Vladimir Karpets heeft gis teren de Ronde van Zwitserland, tellend voor de ProTour, gewon nen. De 26-jarige Rus uit de wieler ploeg Caisse d'Epargne sloeg toe in de negende en afsluitende etap pe, een individuele tijdrit in en rond Bern over 33,7 kilometer. De tijdrit leverde een zege op voor de Zwitser Fabian Cancellara in 41 minuten en 46 secoden, maar van de klassementstoppers was Kar pets (zesde in 42.52) veruit de bes te. Karpets reed zijn land- en ploeggenoot Vladimir Efimkin uit de leiderstrui. In het eindklasse ment eindigde de Luxemburger Kim Kirchen op ruim een minuut als tweede. Thomas Dekker was gisteren de beste Nederlander in de afsluitende tijdrit. De Rabocou- reur eindigde op de negende plaats, ruim anderhalve minuut achter Cancellara. Sebastian Langeveld pakte zater dag de winst in de de Ster Elektro- toer dankzij op de slotdag verover de bonificatieseconden. „Niet de mooiste manier om een ritten koers te winnen", vond hij zelf. „Maar niet minder leuk, natuur lijk." De slotrit van Sittard/Geleen naar Eindhoven werd gewonnen door T-Mobile-sprinter Mark Caven dish, de Brit die als eerste dinsdag de anti-dopingverklaring van de internationale wielrenunie UCI on dertekende. Meteen erna stapte hij op het vliegtuig naar Dtisseldorf om net op tijd in Schijndel te arri veren. „Dat gaf niks, ik was niet de Vladimir Karpets rijdt op de slot dag van de Ronde van Zwitser land zijn landgenoot Vladimir Efimkin uit de leiderstrui. Tho mas Dekker wordt negende. man die de proloog moest win nen." Langeveld hoefde de proloog ook niet te winnen. Zijn werkter rein lag in de Limburgse en Arden- ner heuvels. Donderdag werd de Zuid-Hollander derde in Valken burg achter de Duitser Paul Mar tens van Skil-Shimano. „Dat bete kende vrijdag consolideren en za terdag toeslaan", lichtte ploeglei der Erik Dekker zaterdag de ge slaagde tactiek toe. „Martens reed te sterk bergop om vrijdag die seconden terug te pak ken, het moest zaterdag in de tus- sensprints gebeuren." Over de ma nier waarop dat gebeurde liepen de meningen uiteen. De jury con stateerde in ieder geval niets onre glementairs. „En dan is er niets ge beurd", zei Skil-ploegleider Rudi Kemna. Twee jaar geleden haalde zijn ploeg op eenzelfde wijze de eind overwinning binnen met Stefan Schumacher. Graeme Brown zou in het wiel van ploegmaat Langeveld de con currenten hebben afgeschrikt. „Dat zeggen ze al snel, Graeme heeft zijn reputatie tegen", meen de Langeveld, die het weer niet chic vond dat Stefan van Dijk zich met de tussensprints bemoeide. „Hij was in de slag genomen. Dat mag, al zou ik dat nooit doen." DONINCTON - Casey Stoner gokte goed met zijn bandenkeuze. „Het kon nat blijven of droog worden, dus kozen we voor zachte banden. Die slijten minder op dit circuit", zei de Australische wegracer giste ren na zijn triomftocht in de Gro te Prijs van Groot-Brittannië op Donington Park. Stoner boekte al zijn vijfde zege in de koningsklasse MotoGP van dit seizoen en verstevigde de leiding in het wereldkampioenschap. De Amerikaan Colin Edwards (Yam aha) werd op gepaste afstand twee de, de Australiër Chris Vermeulen (Suzuki) eindigde als derde. Stoner heeft in de WK-stand in middels 26 punten meer dan de Italiaan Valentino Rossi, die op het natte asfalt moeilijk uit de voe ten kon en vierde werd. De twee kemphanen treffen elkaar komen de zaterdag in de TT van Assen. Mattia Pasini zegevierde in de lich te I25cc-klasse. De Italiaan vierde op Donington Park zijn eerste suc ces in het WK 2007. De Aprilia-rij- der viel in vijf van de acht races uit, terwijl hij vijf keer van polepo- sition vertrok. DONINCTON - Honda-wegracer Anrea Dovizioso heeft gisteren de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de 250cc-klasse op zijn naam geschreven. De Italiaan zegevierde op een drijfnat circuit van Do nington. Alex de Angelis uit San Marino lag twee ronden voor de finish nog aan de leiding, maar maakte toen een slipper. Hij stapte snel weer op zijn Aprilia en finishte nog als tweede. Regerend wereldkampioen Jorge Lorenzo was een van de vele uitvallers. De Spanjaard blijft desondanks koploper in de WK-tussenstand. foto Alessandro Delia Valle/EPA ROTTERDAM - Een weekendje Euro- pean-Leaguevolleybal tegen Duits land was tekenend voor het huidi ge niveau van het Nederlands team: zo wisselvallig als het Neder landse weer. Eén dikke nederlaag (0-3) en één nipte overwinning (3-2) zorgden er voor dat Oranje nog altijd zich heeft op deelname aan de Final Four. Dankzij die resultaten delen Ne derland, Duitsland en Spanje de koppositie in de poule A, met nog één speelweekeinde te gaan. Ne derland speelt twee keer in en te gen Spanje, Duitsland ontvangt thuis hekkensluiter België. Wint Nederland twee keer dik in Ontinyent (bij Valencia) dan is er geen vuiltje aan de lucht, maar elk ander resultaat verspert de weg naar Portugal, waar een week later de Final Four wordt gehouden. Be gin september wacht het EK in St. Petersburg. ROTTERDAM - Het nationale volley balteam van Groot-Brittannië speelt komend seizoen in de Ne derlandse competitie. Het team van Harry Brokking volleybalt on der de vlag van Martinus. De club uit Amstelveen kon voor komend seizoen geen acceptabel mannen- team op de been brengen. Brok king wil met Engeland naar de Spelen in 2012 in Londen. GEIJSTEREN - De uit Tholen afkom stige golfster Marjet van der Graaft" is zaterdag Nederlands kampioene matchplay geworden. Op de baan van Golf Country Club Geijste- ren versloeg ze in de finale De- wi-Claire Schreefel. Over haar spel was ze niet al te goed te spreken. Van der Graaft" (24) werd eerder deze maand in Vlaardingen al Ne derlands kampioene strokeplay. STEIN - Bas Diederen heeft zater dagavond in Stein het open Neder lands triatlonkampioenschap op de olympische afstand gewonnen. De atleet uit Echt had voor eigen publiek in Limburg 1 uur, 52 minu ten en 30 seconden nodig voor de 1,5 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. Bij de vrouwen zegevierde Birgit Berk in 2.05.43. ROTH - Triatlete Yvonne van Vler ken heeft gisteren de ironman van het Duitse Roth gewonnen. De at lete uit Krimpen aan de Lek zege vierde na 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42 kilome ter hardlopen in een tijd van 8 uur, 51 minuten en- 55 seconden. Van Vlerken zat slechts een mi nuut boven het wereldrecord uit 1995 van Paula Newby-Fraser. DRACHTEN - Zwemmer Robin van Aggele heeft bij de nationale kam pioenschappen sprint in Drachten zijn Nederlands record op de too meter wisselslag (25-meterbaan) scherper gesteld. Van Aggele noteerde zaterdag in de halve finale 53,34 seconden. Het oude record stond sinds december afgelopen jaar al op zijn naam met 53,79- CLEVELAND - Oud-Formule-i-cou- reur Robert Doornbos is gisteren tijdens de Champcarrace in het Amerikaanse Cleveland als tweede geëindigd. Hierdoor naderde de Rotterdammer in het kampioen schap leider Sebastien Bourdais tot op drie punten: 114 om 117. Het was Doornbos' vierde podium in vijf races in deze variant van de Formule 1. Paul Tracy won de race. VAASA - Guus Hoogmoed heeft za terdag tijdens de Europa Cup voor landenploegen in het Finse Vaasa op de too meter voldaan aan de li miet voor de wereldkampioen schappen in Osaka. Hoogmoed won de too meter in 10,15 secon den. De limiet voor Osaka staat op 10,25 seconden. De Amsterdam mer plaatste zich onlangs ook al op de 200 meter voor Osaka. ROTTERDAM - Anky van Grunsven heeft zaterdagavond tijdens het CHIO van Rotterdam de kür op muziek gewonnen. De Brabantse dressuuramazone was zoals ver wacht met haar superpaard Keltec Salinero een klasse apart in het Kralingse Bos. De jury waardeerde de proef van de tweevoudig olym pisch kampioene met een score van 81,9 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27