Sport Renners van CSC blijven overeind op glad parkoers Laura Kraut troeft de mannen af bij CHIO van Rotterdam Wessels twijfelt nog altijd over toekomst 24 Maandag 25 juni 2007 PZC Amerikaanse amazone wint Grote Prijs na barrage. Deense wielerformatie wint derde editie ProTour-ploegentijdrit. Amsterdammer verliest in de finale van Kroaat Ivan Ljubicic. Droomdebuut Tsjakvetadze Bobby Julich (rechts) met in zijn wiel Matthew Goss van de CSC wielerploeg geeft het tempo aan. foto Vincent Jannink/ANP door Giel Hendrix ROTTERDAM - De Amerikaanse Lau ra Kraut heeft gistermiddag de Gro te Prijs van het CHIO van Rotter dam gewonnen. De 41-jarige ama zone uit Harrisburg (Virginia), die nu in Wellington (Florida) woont, is de zevende vrouw die in de 62-jarige geschiedenis van het con cours de Grote Prijs op haar naam bracht. In de barrage was Kraut, als voor laatste gestart, acht mannen en een vrouw (de Zweedse Malin Bra- yard) het snelste af. Van de 16 ge starte Nederlanders bereikten er maar twee de barrage, Mare Hout zager (10e) en Albert Zoer (6e), vrijdag nog reserves voor de lan- denwedstrijd. Met haar zege verdiende de Ameri kaanse Kraut, die een maand gele den met hetzelfde paard (Anthem) de GP won in Madrid, 28.000 euro. Ze bleef Ludger Beer- Laura Kraut wint de Grote Prijs van Rotterdam. De Amerikaanse amazone is met Anthem de bes te van tien barragekandidaten. Al- bert Zoer wordt zesde. baum (2e) en wereldkampioen Jos Lansink (3e) ruim voor. De laatste amazone die vóór Kraut won in de havenstad, was een landgenote van haar, Beezie Madden. Zij zege vierde in 1999 en was ook gisteren weer van de partij. Madden eindig de, met een springfout, op de twaalfde plaats. In totaal won Amerika pas vier GP's in Rotterdam en opvallend genoeg was dat drie keer wegge legd voor vrouwen. Nadat William Steinkraus in 1958 voor het eerst de Amerikaanse vlag liet hijsen, werd hij tien jaar later opgevogd door Caroline Hofmann (1968). 'Schuld' aan de Amerikaanse zege van gisteren is eigenlijk ex-springruiter Emile Hendrix, die in Rotterdam technisch directeur is. Laura Kraut vertelde gisteren na haar zege: „Ik heb Anthem gekre gen via Emile een aantal jaren gele den. Hij is nu zestien jaar. Al vrij oud, maar vandaag voelde hij op het voorterrein aan als acht. Ik moest hem zelfs nog afremmen. Alles wat we nu nog winnen is meegenomen, maar met die twee zeges kort achter elkaar heeft hij ook mij verrast." De Nederlanders kwamen er niet aan te pas. Albert Zoer was met zijn zesde plaats de beste Nederlan der. door Erwin Blatter EINDHOVEN - Er klonk een korte vloek toen Stef Clement de team bus van Bouygues Telecom betrad. Wat volgde was een lange tirade aan zijn adres. „Het was mijn fout en dan mag de ploeg best een keer schelden", zei een schuldbewuste Clement over de schuiver die hij gisteren tijdens de Pro Tour-ploegentijdrit in Eind hoven had veroorzaakt. „Ik ging te snel door de laatste bocht en schoof onderuit." Clement zorgde ervoor dat zijn halve ploeg op het asfalt belandde. De sfeer bij Bouygues stond in schril contrast met die bij TinkofF. Terwijl de Fransen hun wonden likten, begroette TinkofF een val partij van Discovery met luid ge- ROSMALEN - Ondanks zijn fantas tische week in Rosmalen maakt Peter Wessels zich nog geen illu sies. De 29-jarige Amsterdammer twijfelt ook na zijn nipte neder laag in de finale tegen de Kroaat Ivan Ljubicic (7-6 4-6 7-6) nog over zijn toekomst op de tennis baan. „Ik laat me door één toernooi niet meteen gek maken. Ik wil na de zo mer nog steeds de balans opma ken om te kijken of ik het nog leuk vind. Het was een geweldige week, maar ik sta nu niet ineens in de top honderd. Ik moet het nog steeds waarmaken in de klei ne toernooitjes, daar zal het toch weer moeilijk zijn." juich. Door de pech van de Ameri kanen wist de Italiaanse proconti- nental-formatie zich verzekerd van minimaal de tweede plaats. Dat CSC daarna sneller bleek, was geen verrassing. Dat het verschil met de winnaar nog geen halve se conde bedroeg, was dat wel. En zo had de ploeg van Stefano Feltrin - toen het begon te rege nen al halverwege - optimaal ge profiteerd van het regenachtige weer in Eindhoven, Helmond en Best. Behalve Discovery en Bouy gues kostte het gladde parkoers ook Cofidis de kop. Voor Discovery was het leed het grootst. De Amerikaanse equipe ging virtueel aan de leiding toen zij in Eindhoven onderuit schoof Of die tussentijd goed genoeg zou zijn geweest om het later gestarte CSC van diens tweede overwin ning op rij te houden, was overi gens maar de vraag. Hoewel niet in de sterkste bezetting, was de Juist bij de evenementen in de kel der van het internationale circuit verloor Wessels het plezier in het tennis. Door een reeks van blessu res zakte hij ver af op de wereld ranglijst en werd hij veroordeeld tot het spelen van de kleine toer nooien. Het reizen en de eenzaam heid gingen hem de laatste ander half jaar steeds meer tegenstaan. Hij maakte daarom met zichzelf de afspraak na de zomer een defi nitieve beslissing over zijn carrière te nemen. Met zijn sterkte optreden in Ros malen, waar hij via de kwalifica ties tot het hoofdtoernooi door drong, leek hij al het antwoord te hebben gekregen dat hij nog altijd op het hoogste niveau meekan. „Ik wist dat ik goed kon tennissen, maar niet dat ik het een hele week uit het niets op dit niveau zou kun nen volhouden." ploeg van Bjarne Riis niet voor een bijrol naar Eindhoven afge reisd. Weliswaar een minuut langzamer dan vorig jaar liet de ploeg zich niet van de wijs brengen door de natte omstandigheden. „Voor ons is het altijd een mooie 'showcase' van onze talenten, waarin we op nieuw bewezen hebben de beste ploeg te zijn. Dat we na vijftig kilo meter nauwelijks een seconde op de nummer twee over hebben is echt onwaarschijnlijk", zei renner Bobby Julich, die zich, net als teammanager Riis vorig jaar, pleit bezorger toonde van de 'team ti me trial'. „Ik vind het een absolute schande dat er geen ploegentijdrit in de Tour is opgenomen. Jammer ook voor het publiek. Het is een ontzet tend mooie discipline. Als die vol gend jaar weer in de Tour zit, ver wacht ik hier nog meer grote na men." ROSMALEN - Anna Tsjakvetadze heeft een droomdebuut in Rosma len gemaakt. Bij haar eerste optre den bij het grastoernooi wist de 20-jarige Russische tennisster met een de hoofdprijs te pakken. Tus sen de regenbuien door versloeg ze in de finale ze de Servische Jele- na Jankovic met 7-6 3-6 6-3. Tsjakvetadze trof in de eindstrijd de speelster in vorm. Jankovic kwam met de eindzege op het gras in Birmingham naar Nederland en heeft dit seizoen al dik vijftig zeges achter haar naam staan. Maar de Russische slaagde er zaterdag in de succesvolle reeks van de nummer drie van de wereld te beëindigen. „Jankovic hoeft ook niet alle toer nooien te winnen", sprak Tsjak vetadze na haar triomf. Het kostte wel heel wat uren voordat Tsjak vetadze de beker omhoog kon hou den. De speelsters moesten we gens de regen in totaal vier keer van de baan. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES ALGEMENE INFORMATIE De uitdelingslijst ligt gedurende tien dagen na de neerlegging ervan ter inzage op de rechtbank. RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN wegens gebrek aan baten: - op 6 juni 2007 inzake (F.04/143) "I.M.CINTERNATIONAAL MANAGEMENT COMPANY B.V., vest.adr. Koningstraat 1,4461 AW Goes, KvK Middelburg, 22038170. door verbindende uitdelingslijst: - op 15 juni 2007 inzake (F.94/47) L.J. SCHOUT BEHEER B.V., vest.adr. Zandstraat 127,4551 LD Sas van Gent. - op 15 juni 2007 inzake (F.94/50) BAKKERIJ ZANDSTRAAT B.V. I.O., vest.adr. Zandstraat 127,4551 LD Sas van Gent. - op 15 juni 2007 inzake (F.98/11) M. M ASAGGIA B.V., vest.adr. Nijverheids weg 2, 4695 RC Sint Maartensdijk, KvK Zeeland, 22023882. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 26