eland Olaz verruimt openingstijden dertien Zeeuwse milieustraten Drankrijder rent weg Popkoor derde op festival Informatie over monumenten in Terneuzen PSD-nostalgie op de muur Onlogische sluiting op donderdagmorgen komt te vervallen. PZC Maandag 25 juni 2007 I 1 7 HANSWEERT - Ze zijn helemaal weg van schepen, Lenie en Piet de Viet uit Hansweert. Dat steken ze niet onder stoelen of banken. Hun woning aan de Lange Geer hangt van binnen vol met allerlei scheepsspullen. Ook buiten is er inmiddels geen ontkomen meer aan. Lenie en Piet hadden in zaal Zeelandia in Hansweert een schildering van Goe- senaar Coen Wieman gezien. Het bracht hen op het idee hun tuinmuren op te vrolijken met schil deringen van veerboten die tot in 2003 over de Westerschelde voeren, van de PSD. Lenie werkte zelf bij de Provinciale Stoombootdiensten (PSD). door Rinus Antonisse TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van afvalorgaan Olaz wil de ope ningstijden van de Zeeuwse mi lieustraten verruimen. Grootste verandering is dat ze in het ver volg ook op donderdagmorgen open gaan. Burgers kunnen jaar lijks 884 uur langer op de milieus traten terecht. Voor de 13 milieustraten in de pro vincie gaan als openingstijden gel den: maandag tot en met vrijdag van 10.00-12.30 en 13.00-17.00 uur en zaterdag van 09.00-15.00 uur. Voor de milieustraat Noord-Beve land (bij Wissenkerke) en Kapelle gelden enkele afwijkende tijden. Noord-Beveland is alleen woens dag, vrijdag en zaterdag open, Ka pelle is 's middags dicht (op zater dagmiddag wel open). De laatste keer dat de openingstij den werden aangepast was voor jaar 2006. Vanaf die tijd kunnen burgers ook op zaterdagmiddag en maandagmorgen hun afval kwijt. Dat is door de klanten als positief ervaren, blijkt uit onderzoek. Er zijn ook minpunten. De meeste ergernis bestaat over de sluiting op donderdagmorgen. Dat wekt grote verwarring; mensen gaan ervan uit dat de milieustraat dan ge woon open is. Wekelijks staan bij iedere milieustraat vele aanbieders voor een gesloten poort; bij de gro te milieustraten gaat het wel om 50-60 klanten. Gevolg is: meldin gen van illegaal gestort afval, ofwel zwerfvuil, en boze reacties rich ting beheerders. De hoeveelheid afval die wordt af gegeven mag er trouwens zijn. In Midden- en Noord-Zeeland is afge lopen twee jaar rond 78.000 ton per jaar naar de straten gebracht; in Zeeuws-Vlaanderen vorig jaar bijna 23.000 ton. De afvalcijfers over de eerste maanden van 2007 laten overal een flinke stijging zien. De nieuwe regels gaan per 2008 in; dat is om praktische redenen gedaan. De Zeeuwse Reinigings dienst, die over het beheer van de milieustraten gaat, heeft enige tijd nodig om alles goed te kunnen re gelen (zoals inzet personeel en af voer extra aanbod). Het algemeen bestuur van Olaz besluit erover in een vergadering op 28 juni. De service die Olaz via de milieus traten wil bieden kent ook gren zen. De gemeente Hulst wil graag dat ook kleine hoeveelheden be drijfsafval gestort kunnen worden. Nu mogen alleen huishoudelijke afvalstoffen worden aangeboden. De kosten van de milieustraten pi* Het daglijks bestuur van afvalor- gaan Olaz wil, rekening houdend met de wensen van de burgers, de openingstijden van de 13 mi lieustraten verruimen. worden uit de afvalstoffen betaald, die door huishoudens wordt opge bracht. Het dagelijks bestuur stelt dat be drijven zelf verantwoordelijk zijn voor de verwijdering van hun af val en de afvoer zelf moeten rege len en betalen. Er loopt nog onder zoek naar het toelaten van andere afvalstoffen dan huishoudelijke, op de milieustraten. Het dagelijks bestuur wil daar niet op voouit lo pen. Wel enige verruiming komt er voor kringloopbedrijven en or ganisaties van niet-commerciële rommelmarkten. Die mogen, met vergunning van de gemeenten, zonder limiet huishoudelijke afval stoffen afgeven. GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 19-06-2007 blijkt, dat t.v.v. Bianca Adriana Dina de Block, wonende te Middelburg, is gedagvaard MIGUEL JERJÉS LOG MAN, zonder bekende woon- of ver blijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 26-09- 2007 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan M.J. Logman, een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Middelburg Westsingel 132 Goes „Zes, zeven jaar, mijn schoonvader 35 jaar. Het is nostalgie." De Westerscheldetunnel is haar huidi ge werkgever. Collega's vroegen haar: Waarom laat je geen schildering van de tunnel maken? Le nie: „Wat krijg je dan? Toch niet veel meer dan een zwart gat." foto Willem Mieras KRUININGEN - De politie heeft zater dagavond in Kruiningen een 24-ja- rige automobilist uit de gemeente Reimerswaal aangehouden we gens rijden onder invloed. Toen man zag dat er een politieauto ach ter hem reed zette hij zijn auto aan de kant en rende weg. Bij con trole bleek dat het kenteken van de auto geschorst was en dat hij geen geldig rijbewijs had. Na een korte zoektocht konden de agen ten hem in de Nijverheidstraat aangehouden. De man bleek 2,9 maal te veel te hebben gedronken. Hij kreeg een rijverbod van 7 uur. Ook moest hij nog 678 euro aan openstaande boetes betalen. ZUIDLAREN - Het Zeeuwse Popkoor Seaside Rendez-Vous heeft de der de prijs behaald tijdens het Natio nale popkorenfestival dat op 23 juni in het Drentse Zuidlaren werd gehouden. Aan het festival namen twintig ko ren uit heel Nederland deel. Het thema van festival was Blof Alle 20 deelnemende koren brachten 2 nummers van Blof ten gehore die door een vakkundige jury werden beoordeeld. De bijdrage van Seasi de Rendez-Vous bestond uit 'Dan sen aan Zee' en 'Harder dan ik heb ben kan'. De eerste prijs werd ge wonnen door vocalgroup Clo- se-Up uit Alkmaar, a-capella groep N.R.G. werd tweede. TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten houden van avond een informatiebijeenkomst voor eigenaren van een monu ment. De avond is bedoeld om hen te informeren over de subsi diemogelijkheden voor de restaura tie en het onderhoud van hun mo nument. De bijeenkomst vindt plaats in de Grote Kerk aan de Noordstraat 62 te Terneuzen en begint om 19.00 uur. Van elke gemeente zijn be stuurders aanwezig en ambtena ren die belast zijn met monumen tenzorg, evenals medewerkers van de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumen ten. Ook wordt uitleg gegeven over de provinciale dienst De Mo- numentenwacht. puin Er wordt dit jaar meer vuil gestort in de milieustraten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17