Van Maldegem verrast ringrijders Zlcclsnci Oude boerderij verkrot Gereedschap voor Afghanistan Alzheimercafé in Middelburg Jongeren exposeren Ritthemse geschiedenis in oude bunker Aantal toppers laten in Biggekerke steken vallen bij ringrijden. Inwoner Zuiddorpe gaat naar Afghanistan om het onderwijs te helpen. Goes gaat met eigenaar praten over mogelijke restauratie. Auto bekrast op terrein Vlissings ziekenhuis Franse automobilist misdraagt zich Kamerleden CDA doen dagje Walcheren WPZC Maandag 25 juni 2007 1 5 RITTHEM - Johnny Forrer, Ricardo Miltenburg en Maarten Polderdijk lieten zaterdag bezoekers aan Ritthem kennis maken met de geschiedenis van het dorp. In een bunker aan de Louwerse Wege- ling hadden ze een tentoonstelling ingericht waar bij de nadruk lag op de Tweede Wereldoorlog. De drie jongens zijn geïnteresseerd in geschiede nis en met name in de oorlog. De belangstelling van Maarten is zelfs zo groot dat hij zo nu en dan bij gespecialiseerde winkels allerlei voorwerpen koopt. Zeer trots is hij op een origineel jasje van een Duitse onderofficier. foto Ruben Oreel door Marlies Lampert BIGGEKERKE/RITTHEM - Bij de klas- sementswedstrijd ringrijden in Big gekerke lieten zaterdag een aantal toppers al vroeg in de morgen een steekje vallen. Robby Koets, Leon Leendertse en Evelien van Malde gem maakten gedurende de dag de meeste kans op het dagkam pioenschap. Halverwege de mid dag ging Van Maldegem alleen aan de leiding met alle gestoken rin gen. Eén misser in de 25e beurt bracht haar weer gelijk met Koets en Leendertse. Pas in de laatste beurt viel de beslissing. Koets en Leendertse misten de dertigste ring. Evelien van Maldegem stak in en werd daarmee verrassend winnares van het dagkampioen schap. In de middag stond het debutan tenkamp op het programma voor de zeven jeugdige ringrijders van 12/13 jaar die in Biggekerke voor het eerst meededen en onderling om deze prijs streden. Na een kamp op de 32 mm mocht Jet Francke de beker in ontvangst ne men. In de strijd om de eerste beker in de Kleine Finale kwam Rudi Bras ser na een moeizame start hele- MIDDELBURG - In het Gasthuis aan het Noordpoortplein wordt zater dag 30 juni een Alzheimercafé ge houden. Deze bijeenkomst begint om 14.30 en gaat door tot 17.00 uur. Gastspreker is Ria Engelen. Zij is verpleeghuisarts in Simnia te Domburg. Zij komt het een en an der vertellen over dementie en kleinschalig wonen. Na haar toe spraak is er ruim de gelegenheid vragen te stellen aan deze arts en de andere professionals die zich ook in de zaal bevinden. Tevens is er de mogelijkheid lotgenoten te ontmoeten. Er is een leestafel en een informatietafel van de Stich ting Alzheimer Nederland en, zo als in ieder café, is er de mogelijk heid wat te eten en te drinken. door René Hoonhorst ZUIDDORPE - Zuiddorpenaar John Langerak gaat morgen voor de zes de keer in zeven jaar naar Afgha nistan om daar leraren techniek de nieuwste snufjes en onderwijsme thoden bij te brengen. De docent werktuigbouwkunde van het ROC Westerschelde heeft - samen met vele anderen - de af gelopen tijd gereedschap, compu ters, technische boeken en overig lesmateriaal en hulpmiddelen inge zameld. De spullen worden onder meer in scholen in Kabul en Jalalabad ge bruikt voor lessen en onderwijson- maal terug en nam deze prijs mee naar huis. De eerste beker in de Grote Finale werd gewonnen door Erik Leen dertse na een spannende kamp met Rudy Koets. Ook in de polle pelkamp toonde Erik Leendertse zich de sterkste. De versieringsprij- zen waren voor Ronald Boogaard (categorie trekpaarden) en Anne van Wittene (overige rassen). Negen versierde sjezen verschenen zaterdag in Ritthem aan de start Digna de Visser en Martin Brou- wer winnen in Ritthem het ringsteken bij de versierde sje zen. Het duo mist tijdens de ge hele wedstrijd maar één ring. dersteuning. Langerak geeft deze keer niet alleen les aan collega-do centen en leerlingen techniek. De inwoner van Zuiddorpe bespreekt ook de toekomst van het tech nisch onderwijs met minister At- mar. De bestuurder van de hulporgani satie SchoolSupport4Afghanistan hoopt met de bewindsman en zijn staf nieuwe onderwijsprojecten op te kunnen zetten. De Zuiddorpenaar leerde de afgelo pen jaren zoveel mensen kennen dat hij in Nederland én Afghanis tan dingen voor elkaar krijgt. Zo |55 De inwoner van Zuiddorpe be- spreekt ook de toekomst van het technisch onderwijs met minister Atmar. Hij hoopt daar nieuwe projecten op te zetten. waar 93 ringen gestoken konden worden. Met slechts één gemiste ring was de eerste plaats voor Dig na de Visser en Martin Brouwer, die ook de prijs voor de mooiste combinatie kregen. Voor de tweede plaats moest ge kampt worden tot op de 20 mm-ring tussen de duo's Marjo lein Cevaal/Wim Vos en Lianna Brouwer/Leo de Visser, die beiden 88 ringen staken. De winst ging naar Cevaal en Vos. Brouwer en De Visser werden de winnaars van de boerenronde, waarin de vrouw het paard ment en de boer de ringen steekt. Neline en Klaas van Belzen kregen de prijs voor het mooist geklede paar. gaan de ingezamelde leermidde len, technische apparaten en ande re hulpgoederen met het transport voor militaire missies mee. Langerak vliegt morgen zelf ook met een militair vliegtuig recht streeks naar Kabul en blijft vervol gens weer bijna de hele zomerva kantie in Afghanistan. Langerak gaat uit idealisme. Maar zijn hulp heeft volgens hem ook te maken met het respect en de dank baarheid van de mensen daar. Die is enorm groot. Wat hem ook stimuleert is de steun van het thuisfront, gevraagd en ongevraagd. Zo kreeg hij enkele jaren terug van de gereformeerde kerk van Terneuzen een gift van 800 euro overhandigd: de op brengst van een jaar lang sparen, terwijl hijzelf katholiek is. door Willem van Dam GOES - De gemeente Goes wil op korte termijn overleg hebben met de eigenaar van de ruim anderhal ve eeuw oude boerderij aan Klein Frankrijk. De hoeve verkeert in de plorabele staat. Goes wil samen met de eigenaar bezien of er moge lijkheden zijn om de boerderij, die net buiten de voormalige noord westelijke stadswallen en pal tegen over de molen De Korenbloem ligt, te restaureren. Wethouder J. Adriaanse (SGP, monumenten zorg): „Het zou prachtig zijn, als we deze boerderij op deze markan te plek zouden kunnen behou den." De hoeve bestaat uit een woon huis, een schuur, een paar bijge bouwtjes (een varkenskot en een wagenhuis) en een drinkput. De schuur, die onder meer wordt ge bruikt als opslagplaats, vertoont diepe sporen van verval. De twee bijgebouwtjes zijn volledig in el kaar gestort. De boerderij werd ongeveer tien jaar geleden op de monumenten lijst geplaatst, maar aan onder houd is vrijwel niets gedaan. VLISSINGEN - Een auto is zaterdag tussen 7 en 16 uur vernield. Het voertuig stond geparkeerd op het parkeerterrein van het zieken huis van Vlissingen, aan de Koude- kerkseweg. De auto werd rondom bekrast. Het totale schadebedrag is nog on bekend. TERNEUZEN - Een 2i-jarige Franse automobilist is zaterdagavond aan gehouden in Terneuzen. De man was bijna achterop de auto van een agent gereden. Bij controle bleek dat hij teveel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal, zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij werd bekeurd; voor gevaarlijk rijge drag en bumperkleven. MIDDELBURG - De ziekenhuisplan nen die funest uit kunnen pakken voor Walcheren en de problemen op het gebied van veiligheid in het Zeeuwse, kwamen toch nog even aan de orde tijdens het bezoek af gelopen zaterdag van de Kamerle den van het CDA aan Walcheren. De politici, hun gezinsleden en medewerkers deden een dagje Walcheren om de onderlinge ban den aan te halen. Na ontvangst door commissaris van de koningin K. Peijs zwermden de christende mocraten uit naar onder andere Miniatuur Walcheren en de Lange Jan. 's Avonds troffen ze elkaar weer in een strandpaviljoen voor een barbecue.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15