Scholen worstelen met gym Seolto moet ondanks alles toch weg Vijfde plek voor brandweer Elektrisch tuig Tegenvaller bij restauratie kerk Tekort aan bevoegde leerkrachten langzaamaan voelbaar. Wethouder Seijbel vindt dat Seolto hoe dan ook moet verhuizen. Jongen aangehouden voor mishandeling Vlissinger beroofd aan de Koudenhoek Jongen raakt gewond na spelen met vuur Kop-staartbotsing door remmen voor fietser Ploeg van stadsgewest wordt vijfde tijdens wedstrijd in Haamstede. w PZC Maandag 25 juni 2007 13 door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Basisscholen lo pen zo langzamerhand tegen een tekort aan bevoegde gymleraren aan. Pabo-studenten krijgen sinds 2005 niet meer automatisch een gymlesbevoegdheid en dat begint voelbaar te worden. „Typisch zo'n maatregel van het ministerie van Onderwijs", kijkt al gemeen directeur Ad Vis van de Alpha-scholengroep terug naar 2005. „Om het bewegingsonder wijs op basisscholen te verbeteren, is voortaan een extra opleiding no dig. Prima, maar het ministerie komt vervolgens niet met extra middelen." De Alpha-scholengroep met zes tien christelijke basisscholen op Zuid-Beveland heeft besloten om dertien jonge leerkrachten een na scholing te laten volgen via de Ho geschool Zeeland. Kosten: 45.000 euro. „Omdat wij dan geen specia le leerkrachten moeten aanstellen, verdient dat zichzelf in twee jaar terug", geeft Vis aan, „maar zo'n nascholing geeft een forse extra be lasting voor leerkrachten. De na scholing duurt twee jaar en kost acht uur per week." Jos Ernst, algemeen directeur van het samenwerkingsverband van openbare scholen op Noord-Beve land en Goes (Nobego), en zijn Borselse collega Rijk van de Lage- maat hebben evenveel moeite met de maatregel als Vis van de Alpha- groep. Ernst: „Als het ministerie Pabo-studenten krijgen sinds 2005 niet meer automatisch een gymlesbevoegdheid, maar het mi nisterie heeft geen extra geld voor vakleerkrachten gegeven. niet met extra geld komt, gaat dit op den duur ten koste van leer krachten voor de groep. Scholen zouden volgens het ministerie vol doende reserves hebben, maar je kunt daarmee geen al te gekke din gen doen." Van de Lagemaat herin nert zich dat er in Borsele een jaar of tien geleden aparte gymleraren waren. „Maar ze waren met al on ze kleine scholen te veel reistijd kwijt." De gemeente Borsele heeft het probleem aangekaart bij de Tweede Kamer die het signaal heeft opgepakt. Vis van de Alp- ha-groep weet dat de Onderwijs bond CNV er ook mee bezig is. Wethouder J. Seijbel mag als eerste het nieuwe -tijdelijke- kleedlokaal van Seolto poetsen. foto Ruben Oreel door Emile Calon VLISSINGEN - De boodschap van de Vlissingse wethouder J. Seijbel was zeer duidelijk. Binnen enkele jaren moet korfbalclub Seolto verhuizen naar het sportpark Bonedijke. Daar valt niet aan te ontkomen, zo liet ze desgevraagd weten. Bij Seol to willen ze die boodschap feitelijk niet horen. Deze club zit al bijna veertig jaar op Sportpark Lamme- renburg. Hier zitten we goed, hier voelen we ons thuis, aldus voorzit ter W. van Dueren Den Hollander. Zijn leden hebben hem de op dracht gegeven alles in het werk te stellen om op Lammerenburg te blijven. Ze zijn bang dat de specia le sfeer die bij Seolto heerst ver dwijnt als ze moeten verkassen. Nu staat deze club bekend om z'n sociale sfeer. Winnen is bij Seolto niet het hoofddoel. Samen plezie rig sporten, daar gaat het om. Seijbel ziet juist kansen voor Seol to bij een verhuizing. Op Bonedij ke kunnen de korfballers van Seol to spelen op kunstgras. Dat is vol- PN Korfballers vrezen dat de sociale sfeer verdwijnt als het oude ver trouwde sportpark niet meer ge bruikt mag worden voor trainingen en wedstrijden. gens haar de toekomst. Daarnaast wil de gemeente in de verdere toe komst mogelijk woningen bouwen waar de spelers van Seolto nu nog samen sporten. Ondanks de verschillende inzich ten over de toekomst opende de wethouder zaterdag met plezier de nieuwe -tijdelijke- kleedaccommo datie van Seolto. En de leden van die club zijn blij dat ze nu iets be ters hebben om van tenue te wisse len. MIDDELBURG - Een zeventienjarige jongen uit Middelburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag aan gehouden wegens mishandeling. Rond 23.50 uur sloeg hij in een ca fé aan het Damplein een even- oude plaatsgenoot. Die jongen kreeg van hem enkele vuistslagen in het gezicht. In het ziekenhuis in Vlissingen bleek dat die jongen als gevolg van de mishandeling een ge broken neus en een hersenschud ding had. VLISSINGEN - Een 46-jarige man uit Vlissingen is vrijdagavond om streeks 23.00 uur beroofd. Dat ge beurde aan de Koudenhoek in Vlis singen. De dader was een voor hem onbekende man. Die man greep de Vlissinger plot seling beet en werkte hem naar de grond. Vervolgens moest hij onder bedreiging zijn persoonlijke bezit tingen afgeven. De politie stelt een onderzoek in naar deze beroving. OOST-SOUBURG - Een 13-jarige jon gen uit Oost-Souburg heeft zater dagavond brandwonden in zijn ge zicht en hals opgelopen. De jon gen was samen met een vriendje, tevens een 13-jarige uit Oost-Sou burg, op een pleintje bij garages, aan het spelen. Toen de jongen een schort die hij vast had in brand stak, waaide deze brandend omhoog in zijn gezicht. Hij is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. BIGGEKERKE - Bij een kop-staartbot sing op de Rondweg bij Biggeker- ke onstond zaterdagochtend flinke schade aan twee auto's. Een 61-jari- ge automobilist uit Eupen (B) reed over de Rondweg in de richting van Vlissingen. Hij moest plotse ling krachtig remmen om een fiet ser - die geen voorrang had - over te laten steken. Een 43-jarige auto mobilist uit Vlissingen kon niet meer tijdig afremmen en botste op zijn voorganger. HAAMSTEDE - De Stadsgewestelijke brandweer eindigde zaterdag als vijfde in een poule van zeven tij dens een brandweerwedstrijd in Haamstede. Volgens provinciaal wedstrijdlei der A. van Oosten ging het om een wedstrijd op hoog niveau waarbij alle ploegen 'goed scoor den.' Afgezien van het team uit Middelburg/Vlissingen, afkomstig van verschillende posten, kwam de rest uit Noord-Brabant. Allen kregen volgens Van Oosten een zeer realistisch scenario voorge schoteld. Er was op de voormalige gemeentewerf in Haamstede een incident in scene gezet waarbij een gastank door brand werd be dreigd. Daarnaast werd een asbest sanering gesimuleerd waarbij een ongeval was gebeurd. Officier van dienst G. Jacobs van de Stadsgewestelijke brandweer kijkt tevreden terug op de wed strijd. „Gezellig en we hebben een grote inzet kunnen oefenen." Aan het einde van de dag reikte commandant D. te Paske van de brandweer Schouwen-Duiveland de prijzen uit. De eerste prijs ging naar de ploeg uit Vlijmen. door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Het door Verburg Holland in Colijnsplaat ontwikkel de elektrisch vistuig lijkt de experi menteerfase voorbij te zijn. Het Visserij Innovatie Platform heeft minister Verburg van Landbouw geadviseerd om het financieel mo gelijk te maken vijf schepen met een elektrisch vistuig uit te rusten. Het advies komt, nadat eerder dit jaar een meerderheid van het kot- tervisserijoverleg het vertrouwen opzegde in het project waarbij een elektrisch vistuig op de Urk 153 in de praktijk is beproefd. Het over leg weigerde 100.000 euro subsidie te geven voor onderzoek naar de slechte vangstresultaten in de win termaanden. De meerderheid zag geen toekomstperspectief voor het elektrisch vistuig, dat ook wel puls- kor wordt genoemd. GOES - De rooms-katholieke Maria Magdalenakerk in de Goese bin nenstad blijkt in slechtere staat te verkeren dan gedacht. De kap is ontzet, zo is gebleken bij de in mei begonnen grote restauratie van de kerk. Het repareren van de kap is 'meer specialistisch werk', aldus voorzitter J. van den Hondel van de restauratiecommissie. Dat de kap is ontzet, kon pas worden ont dekt na plaatsing van steigers. De oorzaak van de scheuren in het achterste deel van de kerk is daar mee ook gevonden. De rijksover heid geeft subsidie voor de restau ratie, maar de rk-kerk moet zei ook een flink deel betalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13