Zeeland PZC Walchers front tegen zorgplan Massada hoogtepunt van SouthPark Festival Asbest vrij bij brand 11 WALCHEREN 17 17 Verzet van Veere tegen ziekenhuisplan krijgt op Walcheren brede steun. Zo'n vijfduizend mensen kwamen naar het SouthPark Festival. Gevaarlijke stof vormde geen direct gevaar voor mens en dier. Kreeft Veerboot-nostalgie op gevel huis in Hansweert 1 -If- '".•'iS •SJfSëSS'*'- - Milieustraten gaan vaker open Maandag 25 juni 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De kans is groot dat politiek Walcheren zich massaal keert tegen het plan om de spoed eisende medische zorg onder te brengen in Goes. Uit een rondgang langs Middel burgse en Vlissingse raadsfracties blijkt dat veel politici grote bezwa ren hebben tegen onderdelen van het plan van de Raad van bestuur van de ziekenhuizen, zoals vorige week gepresenteerd. Met name het schrappen van de spoedeisen de zorg in het Vlissingse zieken huis valt slecht. Enkele dagen gele den keerde de Veerse raad zich daar al unaniem tegen. Fractievoorzitter J. Kodde (CDA, Middelburg) gaat zijn collega's mo biliseren om net als in Veere daar bezwaar tegen aan te tekenen. Hij kan zeker rekenen op de steun van de andere christelijke fracties, maar ook van GroenLinks en de SP. Niet die van H. Akdag (Politie ke Partij Middelburg). Die vindt dat Veerse standpunt nogal kort zichtig. Hij is ervan overtuigd dat, mits goed geregeld, het niet veel uitmaakt of iemand per ambulan ce vanuit Middelburg naar Goes of Vlissingen vervoerd wordt. S. Sza- rafinski (PvdA) vindt zorg dicht bij huis zeer belangrijk. Maar die zorg moet wel betaalbaar zijn, ver volgt ze. Voor ze stelling neemt heeft ze dan ook meer informatie nodig. In Vlissingen riep de LPV zaterdag de andere fracties reeds op die Veerse motie ook te onderteke nen. Tal van fracties willen dat. M. Geilenkirchen (CDA) vindt het on begrijpelijk dat de Raad van Be stuur van het ziekenhuis voor de Goese optie kiest. L. Waterman (PRS) vindt ook dat de acute zorg op Walcheren thuis hoort. M. Reinders (WD) kan leven met een tussenoplossing: „Zomers acu te zorg ook op Walcheren." W. Hirdes (LPV) krijgt het idee dat de Raad van Bestuur alleen maar uit is om het de specialisten naar de zin te maken. Er wordt vol gens hem in het ziekenhuisplan 1^ Middelburgse en Vlissingse raadsfracties willen snel een duidelijk signaal afgeven dat het ziekenhuisplan op onderdelen onaanvaardbaar is. foto Ruben Oreel Massada-gitarist Rudy de Queljoe tijdens zijn solo op het SouthPark Festival in Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG - Het beeld was veel zeggend: een bejaarde man met rollator knikt naar een in zwart leer gehulde Molukse veertiger en zijn zoontje van pakweg zestien jaar. Alle drie luisteren ze naar Massada en genieten zichtbaar van de muziek. Als gitarist Rudy de Queljoe zijn solo speelt, steekt de veertiger zijn vuist in de lucht van bewondering en lacht vanonder zijn zwarte zonnebriil naar de rol- latorman. „Goed hé", hoor je hem zeggen. Massada vormde zaterdag het abso lute hoogtepunt van de vierde edi tie van het SouthPark festival in het Meiveldpark in Middelburg. Het optreden van Hind, twee uur later stond ze op het hoofdpo dium, was dan ook enigszins een tegenvaller. In tegenstelling tot Massada lukte het haar niet om oud en jong te boeien. De regen leek aanvankelijk een spelbreker te worden tijdens de start van het festival. Maar kort na het middaguur werd het droog en bleef het droog zodat steeds meer mensen naar het park in Middel burg-Zuid kwamen om daar te ge nieten van muziek, dans, theater, sport en heel veel wereldeten. Met al die heerlijke eetstalletjes ontwik kelt het festival zich ook als alterna tief voor de Smaek van Zeeland. Het festival heeft zich in de vier jaar tijd ook ontwikkeld tot een ontmoetingsplaats tussen vele cul niet gekeken naar wat de bevol king nodig heeft. „Het is een puur technocratisch plan." T. de Roos (SP) vindt het schrap pen van de Walcherse spoedeisen de zorg ronduit verbijsterend. De Vlissingse raad komt aanstaan de donderdag bijeen. Tijdens die vergadering komt de motie van Veere zeker ter sprake. De Middel burgse raad is al op zomerreces en komt in augustus weer bijeen. Zo lang mag volgens J. van Nieuwen- huizen (GroenLinks) niet gewacht worden met het innemen van stel lingen. Wat haar betreft draagt de raad het college op dat te doen. MIDDELBURG - Bij een brand in een woning in de Granaat in Middel burg is asbest vrijgekomen. Het is in de loop van de zaterdag opge ruimd. De brand ontstond zaterdag om streeks oi.oo uur op de bovenver dieping van de hoekwoning. Om dat het om een brand ging in een woonwijk werd er met twee blus- voertuigen en een ladderwagen uitgerukt. In betrekkelijk korte tijd slaagde de brandweer erin het vuur te blussen. De Regionaal Officier Gevaarlijke Stoffen constateerde wel dat er as best was vrijgekomen bij de brand. Die bewuste stof was name lijk verwerkt in het dak. Volgens de gemeente kwam slechts een zeer kleine hoeveelheid asbest vrij. Er bestond volgens de gemeente dan ook geen direct risico voor de gezondheid van mens en dier. Wel werden omwonenden geadviseerd voorzichtig te zijn met spullen die buiten hebben gestaan. turen. En dat zonder een wan klank, aldus voorzitter Ruud Heerschop die terug kan kijken op een zeer geslaagd festival. Ook hij vond Massada het hoogtepunt van het festival. „Die oude muzikanten behoren live nog steeds tot de top." Misschien, zo blikt hij voor uit, speelt Massada volgend jaar wel weer op het festival. Hij loopt namelijk met het plan rond om in 2008, tijdens het eerste lustrum van het festival, de beste bands van de afgelopen jaren weer te vra gen. Tip? redactie@pzc.nl Die grote kreeft, die wilde hij heb ben. Die zou hem toch al snel 55 euro lichter maken, maar de Duitse toerist wist het zeker. En de Arnemuidse vishandelaar vond het uiteraard prima. Na het afrekenen bleek echter dat de klant nog een speciale wens had met betrekking tot zijn nieuw verworven eigendom. Eén die de visboer in zijn 52-jarig loopbaan nog nooit eerder had gehoord. 'Gooit u hem maar terug in het water, visboer.' En aldus geschied de. Waarna de Duitse dierenlief hebber zijn weg vervolgde, een ongetwijfeld gelukkige kreeft en zeer verbaasde visboer achterla tend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11