Zeeland duinen voor veiligheid en vertier Sloop panden Korte Kerkstraat begonnen Zorgsaam gaat botox gebruiken Gesprek locatie zorgcentrum Zaamslagse vrijgesproken van diefstal gratis parkeren - overdekt winkelen ALLES VAKANTIE KLAAR.. K/ÜPEE KflfPEERCENTRUM MECHIELSEN GASVUL - TANKSTATION CHATEAU HOME CAR ntun Gilde weg 35 - VLISSINGEN - 0118 - 44 01 00 www.kampeercentrummechielsen.nl Oogheelkundige en cosmetische operaties in najaar uitgebreid. pzc Zaterdag 23 juni 2007 31 m*--K De meeste stranden aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust, waaronder dat van Cadzand-Bad, worden voor 2014 een stuk verbreed. foto's Peter Nicolai HilM philippine - De Terneuzense wet houder C. van Schaik spreekt be gin september met alle 'indi- rect-betrokkenen' over de vesti gingsplaats van het woonzorgcen trum in Philippine. Voor de ge meente, Woongoed Zeeuws-Vlaan- deren en de Stichting Regionale Zorgverlening staat vast dat de bes te plek voor het zorgcentrum de westkant van het Spuikompark is. Niet alle argumenten voor dat standpunt zijn duidelijk voor de dorpsraad, ouderenbonden en 'handtekeningenactieleider' Dolf de Bock. Na de vakantie krijgen zij antwoord op al hun vragen. De in woners van het Spuikompark, die al eerder hebben aangegeven de lo catie aan te vechten tot de Raad van State, krijgen als direct betrok kenen geen uitnodiging. door Joeri Wisse terneuzen - De eerste panden rond de Korte Kerkstraat in de bin nenstad van Terneuzen zijn ge sloopt. Begin deze week begonnen de slopers van Sagro Zeeuws- Vlaanderen met het strippen van de panden. Donderdag en gisteren begon het grote werk en werden de muren van de voormalige hore- capanden op de hoek van de Kor te Kerkstraat en de Dijkstraat neer- gehaaid. De komende weken worden alle resten opgeruimd, zodat bij de aan vang van de bouwvak de hoek op geruimd is. Na de zomervakantie is het de beurt aan de verkrotte panden aan de andere kant van de Korte Kerkstraat, op de hoek met de de Nieuwediepstraat. Op die plek staat nu nog ondermeer het oude pand van hotel Monopole en een pakhuis waarin een poolcen- trum was gevestigd. Op zowel de hoek van de Korte Kerkstraat met de Nieuwediep straat als op de hoek met de Dijk straat komen drie appartementen en zes woningen. De huizen wor den gebouwd in opdracht van woonstichting Clavis en zijn zowel bedoeld voor de koop- als de huur markt. Voor de in totaal zes appar tementen geldt dat ze 'betaalbaar' moeten worden. Officieel dealer Officieel dealer terneuzen - Vanaf dit najaar is het mogelijk om in de Zorgsaam zie kenhuizen cosmetische huidbehan delingen te ondergaan. Zo kunnen rimpels of oneffenheden in de huid met botox of laserbehandelin gen worden weggewerkt. Zorgsaam heeft recentelijk een aan tal nieuwe oog- en huidartsen aan getrokken. Met die specialisten kan het aantal behandelingen wor den uitgebreid. Het ziekenhuis wil de patiënt daar naast beter bedienen door het aan tal bezoeken te beperken. Behande ling van spataders leent zich daar goed voor, weet de nieuwe arts A. Avermaete. Ook oogheelkunde wordt uitge breid. De artsen A. van Houwelin- gen, W. Bavelaar en C. Strous zijn al jaren actief in Vlissingen. Sinds kort behandelen ze ook patiënten in Zeeuws-Vlaanderen. Er komt een 'staarstraat', waardoor patiën ten hooguit twee keer naar het zie kenhuis moeten voor een behande ling. Nu kan het voorkomen dat een staarpatiënt zeven keer moet komen. Het is nog onduidelijk of de nieu we vormen van zorg in Oostburg of in Terneuzen zullen worden aangeboden. den haag - Een veertigjarige vrouw uit Zaamslag, die vorig jaar tot honderd uur werkstraf was ver oordeeld omdat zij als werkneem ster van een Terneuzense winkel kledingstukken zou hebben gesto len, is deze week alsnog vrijuit ge gaan. De vrouw werd in hoger beroep vrijgesproken door het Haagse ge rechtshof wegens gebrek aan be wijs. De aanklager van het hof eis te twee weken geleden dezelfde straf als de Middelburgse politie rechter vorig jaar oplegde. Haar eigen dochter - met wie ze soms samen in de kledingzaak werkte, maar met wie zij nu ge brouilleerd is - 'verklikte' de Zaam slagse bij hun bazin. De politie nam na de aangifte poolshoogte in de woning van de Zaamslagse en trof daar dozen vol kleding aan in de gang, in de keuken en op zol der. De vrouw zou volgens haar advo caat koopziek zijn. De raadsman bepleitte vrijspraak omdat de kle ding door zijn cliënte was gekocht, ook de spullen uit de winkel van haar bazin. De advocaat voerde aan dat de werkgeefster een gebrek kige administratie voerde, zodat niet bewezen kon worden dat de gewraakte kleding was gestolen. De politie vond in het huis van de verdachte ook nog een apparaat waarmee elektronische labels van kleding kunnen worden verwij derd. Maar deze 'ontwaver' had de vrouw van de winkeleigenaresse geleend, stelde ze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81