Oomen is vooral geliefd bij meisjes blijft 1MM Aanleg kunstgras Kapelle begonnen NAC'er opent trapveld fig O Kinderboekschrij fster signeert in Goese boekhandel. INTER BORG Velden voor verhuizing korfbalvereniging en sport na school. gratis parkeren - overdekt winkelen ALLES VAKANTIE KLAAR... 1 KfflfPEERCENTRUM MECHIELSEN CHATEAU HOME CAR BOi Gildeweg 35 - VLISSINGEN - 0118 - 44 01 00 www.kampeercentrummechielsen.nl PZC Zaterdag 23 juni 2007 I 31 Kinderboekenschrijfster Francine Oomen deelde gisteren handtekeningen uit in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - In boekhandel De Koperen Tuin in Goes hangt vrijdagmiddag zo'n typische 'er komt een be- roemdheid'-sfeer. Die beroemd heid is kinderboekenschrijfster Francine Oomen. Ze is in de win kel vanwege het verschijnen van haar nieuwste boek De droom van Lena Lijstje en houdt een signeer sessie. Medewerkers delen een half uur voor de komst van Oomen volg- nummertjes uit, want er kunnen maximaal negentig kinderen een handtekening krijgen. Zo veel be langstelling is er echter bij lange na niet. „Jammer", zegt Miranda Molhoek. Ze is samen met haar dochter Nikki (t2 en 'gigantisch fan' van Oomen) speciaal uit Hein- kenszand gekomen. „Ik las toeval lig in de krant dat ze in Goes was." Voor Nikki is de ontmoeting met de schrijfster een herkansing, want vorig jaar liep ze een soortge lijke sessie in de Beekse Bergen mis. Femke (to) en Annelies (9) uit Goes zitten bij elkaar in de klas op de Prinses Ireneschool. Ze vinden het 'een beetje spannend' om hun idool in het echt te zien, maar ze hebben ook een ander doel. „Een vriendin van ons is jarig en we wil len haar als cadeau een boek met een handtekening geven." Net als iedereen een beetje onge duldig begint te worden, ver schijnt de schrijfster als uit het niets. De kinderen drommen met een samen rond de tafel waarach ter ze plaats neemt. Digitale came ra's van vaders en moeders flitsen. Hoewel het kleine groepje zeer be deesd is, blijft het nummertjessys teem gehandhaafd. Oomen heeft haar populariteit vooral te danken aan de Hoe over leef ik...-serie, die inmiddels negen delen telt en gebaseerd is op haar eigen gezin. Deel tien is in de maak en verschijnt na de zomerva kantie. Momenteel worden audi ties gehouden voor de verfilming van het vijfde deel, Hoe overleef ik mezelf. De schrijfster heeft buiten de Hoe overleef ik-reeks ook andere kin derboeken op haar naam staan, waaronder Ezzie, Sam, Beer en Pip en de Lena Lijstje-serie. De vraag van een fan welk boek ze zelf haar leukste vindt, omzeilt Oomen han dig. „Dat vind ik te moeilijk om te zeggen, ze zijn allemaal zo an ders." Opvallend is dat er - op één jon gen na - alleen maar meisjes zijn. Oomen ziet zichzelf desondanks niet als 'meisjesschrijfster'. „Jon gens vinden lezen gewoon niet zo cool." Kinderen die de signeersessie in Goes gisteren hebben gemist, krij gen vandaag nog een kans. Om 13.00 uur is Oomen in boek- en kantoorboekhandel Basting in Oostburg, Raadhuisplein 9a. MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. Klarinetwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere door Harmen van der Werf KAPELLE - Heijmans Sport is op het sportpark Groene Woud aan de Vroonlandseweg in Kapelle be gonnen met de aanleg van twee kunstgrasvelden. De verwachting is dat de nieuwe sportvoorzieningen eind juli al kunnen worden opgeleverd. De kunstgrasvelden zullen gebruikt worden door korfbalvereniging Ka pelle, F-pupillen van de voetbal en voor naschoolse sportactiviteiten. De naschoolse activiteiten worden tot nu toe op de schoolpleinen ge houden. Als de velden eind juli klaar zijn, is dat ruim op tijd voor het begin van het seizoen. Wethouder J. Her- selman (WD, sport) meldt dat de korfbalvereniging heeft besloten toch pas voorjaar 2008 naar het Groene Woud te komen. Ze blijft nog op de sportvelden aan de Bon zijweg in Wemeldinge, omdat het eigen clubhuis in Kapelle nog niet af is. De korfbal wil graag naar Ka pelle, maar heeft gewacht met aan besteding van het clubhuis tot er zekerheid was over de gemeentelij ke investering in beide kunstgras velden. Die duidelijkheid kwam in de loop van mei. gereed staat danwel stopt. Ten tweede is het voor treinreizigers die met de bus hun reis willen ver volgen ook niet echt duidelijk. Bo vendien moeten reizigers direct kunnen zien in welke bus ze stap pen. In de huidige opstelling staan ze met de neus naar het stationsge bouw. Uit die richting komen bijna alle buspassagiers. Ten derde ziet Connexxion bezwaren in de aanrijroute naar zuid. Dat zou de dienstregeling ook bemoeilijken. Overigens zal het bussenplein in de toekomst wel iets veranderen als er een spoortunnel aan de Van Hertumweg komt en de gemeente het doorgaande verkeer over de Lijnbaan gaat leiden. Prorail maakt nu zelf een studie naar herinrich ting van het P+R-terrein. POORTVLIET - NAC-voetballer Wil- mer Kousemaker opent woensdag het vernieuwde trapveld aan de Deestraat in Poortvliet. Hij doet dat om 19.10 uur met het smurfen elftal van voetbalvereniging SPS uit Poortvliet. Kousemaker komt van Tholen. Hij heeft bij Tholense Boys gespeeld. Het trapveld dat Kousemaker in ge bruik neemt, is flink uitgebreid met een voetbalkooi, een funbox, een jongerenontmoetingsplaats en een tafeltennistafel. Een speelter rein voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar is er een stukje voor verplaatst. Van veel kanten is finan ciële steun verleend voor het pro ject, door diverse bedrijven uit de gemeente Tholen, bewoners van Poortvliet en via een Europees sub sidieprogramma. GASVUL-& TANKSTATION Officieel dealer Officieel dealer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65