Kort geding over parkeergarage PZCI29 File na aanrijding op A58 bij Waarde Digitaal afscheidscadeau voor leerlingen Willibrordcollege Jaguar gaat in vlammen op Kinderstoelen Bmlum BEVELANDEN-THOLEN 40 en 41 49 Belgisch bouwbedrijf eist van Goes opnieuw beoordeling offerte. Gedenkteken voor Mathieu Cijsouw Vloek STOKKE Nieuwe gedeputeerde Frans Hamelink: 'Mijn hart ligt bij besturen' Jong Oranje bereidt zich voor op finale tegen Servië Zaterdag 23 juni 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf GOES - De bouw van een grote par keergarage aan de westkant van de Goese binnenstad, op het Kolve- niershof en het Bleekveld, blijft problemen geven. Over de Europe se aanbesteding van het project dient dinsdag een kort geding in Middelburg. Het Belgische aannemingsbedrijf CFE heeft de rechtszaak aange spannen tegen de gemeente Goes en ontwikkelaar Marsaki uit Goes. De gemeente is verantwoordelijk voor de realisatie van de parkeerga rage (512 plaatsen) met 1400 vier kante meter commerciële ruimten. Marsaki draagt zorg voor de bouw van dertig appartementen om de parkeergarage. CFE is het niet eens met de uit komst van gevolgde aanbestedings procedure. Uit die procedure is niet CFE als beste uit de bus geko men, maar de BAM uit Bunnik, één van de grootste Nederlandse aannemers. CFE, dat samenwerkt met Fraanje uit Lewedorp, is het niet eens met die keuze. In het kort geding van dinsdag eist CFE met Fraanje dat de inschrij vingen opnieuw worden bekeken. In de tussentijd zou het werk ook niet aan een ander gegund mogen worden. Drie bedrijven hebben meegedon- gen naar de miljoenenopdracht. Hun offertes zijn volgens strenge Europese regels beoordeeld op bouwprijs, bouwtijd en werkplan. PfJ Aanbesteding parkeergarage Kolveniershof/Bleekveld is aldus aannemer niet goed verlopen. Krijgt de firma gelijk, dan dreigt weer vertraging in de bouw. Voor de gemeente Goes was behal ve de prijs zeker ook de bouwtijd belangrijk. De westkant van de bin nenstad - met winkelcentrum Kol- veniershof en theater De Mythe - mag niet langer dan noodzakelijk in de rommel zitten en slecht be reikbaar zijn. Het zal van de uitkomst van het kort geding afhangen of de bouw van de parkeergarage opnieuw ver traging oploopt. Er is sprake van geweest dat het project begin 2006 al zou beginnen. Het lukte echter minder snel dan gedacht vervan gende parkeerruimte te vinden voor het parkeerterrein Kolveniers hof/Bleekveld. Dit was niet de eni ge tegenvaller. In mei bleek het project 7,6 miljoen euro duurder te worden; niet 11,5, maar 19,1 mil joen euro. Dat ligt er vooral aan dat Goes ook de bouw van com merciële ruimtes meeneemt, wat eerst niet zo zou zijn. Van Albert Heijn, vastgoedeigenaar Dela en omwonende J. Rijk lopen nog be zwaren tegen de bouwvergunning. Goes wil niet op de afhandeling van die bezwaren wachten. De ge meente wil zo snel mogelijk een begin met de parkeergarage ma ken, als CFE verliest. De bouwtijd is anderhalfjaar. GOES - De plek waar de zestienjarige Mathieu Cijsouw uit Goes 1 september 2006 bij een ver keersongeluk om het leven kwam, is gisteravond gemarkeerd met een gedenkteken. Vier vrienden van het Buys Ballot College en voetbalvereniging Kloetinge onthulden het monument bij het fiets pad op de kruising bij de Praxis in Goes. „We mis sen je rustige, grappige opmerkingen", sprak zijn kameraad Jan Willem Traas. De ouders en broer van Mathieu willen met het monument zijn vrien- WAARDE - Op de A58 ter hoogte van Waarde is gisterochtend rond kwart over elf een file ontstaan door een ongeluk. Een personen auto was er op een vrachtwage-n gebotst. De bestuurder van de auto heeft waarschijnlijk bij een bepaalde ma noeuvre de snelheid van het ver keer niet goed ingeschat, waardoor hij vol op de rem moest. Deson danks botste hij tegen het achter wiel van de vrachtwagen, die werd bestuurd door een 53-jarige man uit Vlaardingen. Door de klap ver loor hij de macht over het stuur, reed van het talud af en belandde vervolgens in een sloot. Twee am bulances en een brandweerwagen uit Rilland waren ter plaatse. Het was gisteren onbekend of hij ge wond is geraakt. De auto is weggesleept door een bergingsbedrijf door Willem van Dam GOES - De leerlingen van het Goe se Sint Willibrordcollege krijgen een bijzonder afscheidscadeau: een dvd waarop de geschiedenis van de school wordt geschetst. Het Willibrordcollege en het Buys Bal lotcollege gaan per 1 augustus op in het nieuwe Ostrea Lyceum. De dvd is vervaardigd door (oud-)personeelsleden en leerlin gen van het 'Sint WC'. Aan de hand van filmpjes, foto's, interviews, geluidsfragmenten en NIEUWDORP - De eigenaar van een Jaguar Sovereign uit 1989 heeft gis termiddag in Nieuwdorp moeten toekijken hoe zijn auto in vlam men opging. De brand in de auto brak rond kwart voor drie door nog onbeken de oorzaak uit op de Quarlespol- derweg bij Nieuwdorp. De vlam men hadden het voertuig al snel in hun greep en de eigenaar kon al leen toekijken hoe zijn auto uit brandde. De brandweer van Nieuwdorp heeft het vuur geblust. Hierbij werd ook gebruik gemaakt van schuim. Een bergingsbedrijf heeft de auto weggesleept. den en vriendinnen een plek geven om bij stil te staan. „Jongeren komen niet zo snel naar de be graafplaats", verklaarde vader Ab Cijsouw, die het gedenkteken ook als waarschuwing ziet. De maker is zijn vriend John Bruk. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl archiefmateriaal geeft de dvd een beeld van meer dan vijftig jaar Wil librordcollege. Afdelingsleider Marcel van der Borgt van de school beschouwt de dvd als 'een digitaal monument van het Sint Willibrordcollege'. Het afscheidscadeau heeft een op laag van 2500 exemplaren. Alle (ongeveer) 1500 leerlingen en per soneelsleden krijgen het schijfje. Oud-leerlingen van het Sint Willi brordcollege kunnen de dvd voor drie euro kopen. De collega in Terneuzen kuiert over het algemeen fluitend door het leven. Deze week echter sjok te hij het kantoor binnen en nam muisstil plaats achter z'n compu ter. Hij droeg een T-shirt voor zien van het getal 13. „Ik moet straks naar dat spookhuis in Sluis. Daar schijnen heksen en een satanische sekte rond te wa ren. Misschien kan ik aan hun vloek ontsnappen met dat num mer 13." In de loop van de mid dag keerde hij terug, lijkbleek. Maar... hij had het overleefd. De volgende dag echter maakte de krant melding van een archeo loog, die was overleden na de ontcijfering van een Romeinse vloek. Sindsdien is het weer muis stil achter die comvuter. TRIPPTRAPP® Design: Peter Opsvik Kerkplein, Verseke ^www.bruundebeer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61