Zeeland PZC Veere roept op tot verzet zorgplan 'Maak uitzondering voor Aldi in periferie' 29 Scootmobielers houden race Kinderstoelen Digitaal afscheidscadeau voor leerlingen Willibrordcollege WALCHEREN 40 en 41 49 Wethouder Walrave wacht af, De Vries ziet positieve kanten. Smaek in de haven van Middelburg STOKKE Etiuun Vloek Nieuwe gedeputeerde Frans Hamelink: 'Mijn hart ligt bij besturen' Jong Oranje bereidt zich voor op finale tegen Servië Zaterdag 23 juni 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De complete ge meenteraad van Veere vindt dat acute ziekenhuiszorg behouden moet blijven op Walcheren. Bin nen de colleges van burgemeester en wethouders van Middelburg en Vlissingen wordt dat standpunt (nog) niet omarmd. Wethouder E. Walrave (Vlissin gen) wil eerst meer informatie voor ze een standpunt inneemt over het nieuwste plan van de Raad van Bestuur van de zieken- huisgroep. Haar Middelburgse col lega A. de Vries kan zich zelfs voor stellen dat in het kader van de kwaliteitsverbetering die acute zorg geconcentreerd wordt in Goes. De Veerse raad roept via een mo tie de gemeenteraden van Middel burg en Vlissingen op stelling te nemen tegen het verdwijnen van de acute ziekenhuiszorg uit Wal cheren. Deze week bleek dat de Raad van Bestuur van de zieken huizen inzet op specialisatie waar bij Goes de acute zorg krijgt. De Veerse raad vindt dat de dichtstbevolkte regio van Zeeland niet zonder spoedeisende medi sche zorg kan. Zeker niet in de zo mermaanden als, inclusief toeris ten, er zo'n 190.000 mensen op Walcheren verblijven. Die drukte zorgt dan ook voor erg lange aanrijtijden voor ambu lances, weet D. Holtkamp die na mens die fractie van PvdA/ Concentratie acute ziekenhuis zorg in Goes is voor de Veerse gemeenteraad onaanvaardbaar. Middelburgse wethouder fel te gen opheffen van polikliniek. GroenLinks de Veerse motie in diende. De Veerenaren vinden dat spoedei sende hulp op Walcheren nu al on der de maat is omdat er relatief weinig ambulances zijn voor de snelle inzet en de huisartsenpos ten slecht bereikbaar zijn. Daar naast beïnvloeden de drukke twee- baanswegen de reistijd van die am bulances negatief. Met name in de zomer. Walrave en De Vries vinden wel dat de polikliniek in Middelburg hoe dan ook behouden moet blij ven. In het plan van de Raad van Bestuur wordt die opgeheven. De Vries vindt het opheffen van dat medisch centrum 'absoluut onaan vaardbaar'. Hij houdt de Raad van Bestuur aan haar oude belofte dat het open zou blijven. De gedachte achter het plan van Raad om per locatie te specialiseren ondersteunt de Middelburgse wethouder wel. Dat is volgens hem de manier om ervoor te zorgen dat er kwaliteit ge leverd wordt. De Veerse gemeente raad stuurt de motie ook naar Den Haag. Op die manier kan volgens Holtkamp de Tweede Kamer en de minister lezen hoe er in Veere ge dacht wordt over het ziekenhuis plan. VLISSINGEN - Op de Boulevard Evertsen in Vlissingen is volgende week vrijdag een scootmobielrace. Het is de tweede keer dat de race in Vlissingen wordt gehouden. Vo rig jaar was hij nog op het Schelde- terrein. Er zijn twee parcoursen: één voor jongeren tussen de vijftien en acht tien jaar en één voor mensen die ook in het dagelijks leven met een scootmobiel rijden. De scootmobielrace is een initia tief van welzijnsorganisatie Palla dium, Jeremiasse Care to Move en de Stichting Werkt voor Ouderen. De races duren van 11.00 tot 16.00 uur. TRIPPTRAPP® Design: Peter Opsvik Kerkplein, Yerseke \www.bruundebeer.nl «ii-A'ïïi ALMANAK MIDDELBURG - De Zeeuwse topkoks Sjaak Jobse, Ben Willemsen en Rinaldo Traas (vlnr) laten al vast wat zien, maar wie zelf wil proeven van wat Zeeland te bieden heeft op culinair gebied, kan morgen en overmorgen nog terecht aan de Kin derdijk van Middelburg. Daar is het culinaire festi val Smaek van Zeeland begonnen. Het festival is ondergebracht in witte punttentjes die op boten in de haven liggen. Wie trek heeft in een biologisch scharrelvarkentje met een saus van Zeeuwse appels, of Zeeuwse sushi van ha ring, zeekraal, oesters en Zeeuwse asperges, moet zich vandaag melden. Morgen is het zee banketdag. Op 5 en 6 juli is het festival in Goes. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen mag dan wel willen dat bedrij ven zich in de binnenstad vesti gen, en niet in de periferie, maar daar is helemaal geen plek meer voor een supermarkt van duizend vierkante meter, zoals de Aldi. Dat beweert de Lokale Partij Vlis singen. Die wil daarom dat het col lege een uitzondering maakt voor de supermarkt, zodat die de oude Leen Bakker op bedrijventerrein Baskensburg kan betrekken. Daar voor dient de LPV een motie in. Ook omdat de bevolking van Vlis singen behoefte zou hebben aan te rugkeer van de Aldi en de super markt dat zelf ook graag wil. En omdat een volgens de LPV ontoe reikend bestemmingsplan ten alle tijde gewijzigd kan worden. Over de motie die het college hier toe opdracht geeft, wordt volgen de week donderdag gestemd. door Willem van Dam GOES - De leerlingen van het Goe- se Sint Willibrordcollege krijgen een bijzonder afscheidscadeau: een dvd waarop de geschiedenis van de school wordt geschetst. Het Willibrordcollege en het Buys Ballotcollege gaan per 1 au gustus op in het nieuwe Ostrea Ly ceum. De dvd is vervaardigd door (oud) personeelsleden en leerlin gen van het 'Sint WC'. Aan de hand van filmpjes, foto's, inter views, geluidsfragmenten en ar chiefmateriaal geeft de dvd een beeld van meer dan vijftig jaar Willibrordcollege. Afdelingsleider Marcel van der Borgt beschouwt de dvd als 'een digitaal monu mentvan het Sint Willibrordcolle ge'- Het afscheidscadeau heeft een op laag van 2500 exemplaren. Alle (ongeveer) 1500 leerlingen en per soneelsleden krijgen er een. Oud-leerlingen kunnen de dvd voor drie euro kopen. Tip? redactie@pzc.nl De collega in Terneuzen kuiert over het algemeen Jluitend door het leven. Deze week echter sjok te hij het kantoor binnen en nam muisstil plaats achter z'n compu ter. Hij droeg een T-shirt voor zien van het getal 13. „Ik moet straks naar dat spookhuis in Sluis. Daar schijnen heksen en een satanische sekte rond te wa ren. Misschien kan ik aan hun vloek ontsnappen met dat num mer 13." In de loop van de mid dag keerde hij terug, lijkbleek. Maar... hij had het overleefd. De volgende dag echter maakte de krant melding van een archeo loog, die was overleden na de ontcijfering van een Romeinse vloek. Sindsdien is het weer muis stil achter die computer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31