Terneuzen stopt overschot in reserves speciale sfeer café Drie Koningen Nieuwe eigenaar gaat oud stadhuisje Sint Anna gebruiken als atelier junior mode, club 30% KORTING Pasar Malam in Oostburg Open huis bij Marijkeschool op de voorjaarscollectie Sluis verkoopt pand aan kunstenaar voor ruim 325 mille. burg, erasmusstraat 14 4501 bk oostburg tel.0117 - 45 23 03 Geopend ma t/m vr van 10.00 - 17.30 wo koopavond tot 20.00 za van 10.00 - 17.00 uur zo gesloten door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen sluit het jaar 2006 af met een positief saldo van bijna 700.000 eu ro. Het overgrote deel daarvan wil len burgemeester en wethouders verdelen over verschillende spaar potten. Er gaat 63.000 euro naar de verde re realisatie van een ontmoetings- lein in Westdorpe. Verder is er en ton nodig voor onderzoek meetgegevens riolering. Bijna 11.000 euro wordt bijgestort in het reservepotje voor de invoering van de Wet Maatschappelijke Onder steuning, ruim 187.000 euro is voor de reserve Wet Inburgering Nieuwkomers, ruim 80.000 euro voor het wegwerken van WSW- wachtlijsten en 105.000 euro voor het project begeleid wonen. Voor de resterende bijna 151.000 euro is nog geen bestemming aangegeven. door René Hoonhorst OOSTBURC - Het voormalig stad huisje van Sint Anna ter Muiden heeft met ingang van volgend jaar een nieuwe eigenaar. De Bel gisch-Franse kunstenaar Elie Lam bert koopt het historische pandje voor 325.001 euro van de gemeen te Sluis. Lambert wil zijn aankoop gebrui ken als atelier. Daarnaast wil hij er zomers wonen en bij tijd en wijle het gebouw openstellen voor expo sities. De inwoner van het Nor- mandische Deauville bleek gister middag ten kantore van de Oost- burgse notaris J. Mertens het hoog ste bod bij inschrijving te hebben uitgebracht. Burgemeester en wet houders, die tot eind vanmiddag de tijd hadden om het bod te ac cepteren, hadden weinig tijd no dig om ermee akkoord te gaan. No taris Mertens opende gistermid dag tien inschrijvingsbrieven. Slechts vier inschrijvers boden meer dan de door het Sluise colle ge vastgestelde bodemprijs van 215.000 euro. Enkele (Belgische) particulieren, de Stichting Burger lijke Godshuizen Sluis, corporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en een vastgoedhandelaar wilden het voormalige stadhuisje voor diverse gebruiksdoeleinden aanschaffen. Alleen de vastgoedhandelaar, Woongoed, de Belgische buurman van het stadhuisje en de hoogste bieder boden meer dan de bodem prijs. WD-raadslid Christian van de Vij ver, bewoonster van Sint Anna ter Muiden, kunstliefhebber Jan Peter Kakebeeke en een verslaggever bo den alleen een niet serieus te ne men, gering bedrag om bij de ver koopprocedure aanwezig te kun nen zijn. Tijdens de procedure werd niet di rect duidelijk of de gemeente het bod zou accepteren, maar vóór het eind van de middag liet Lambert zelf al weten de nieuwe eigenaar te zijn. Wethouder Carien Bolijn bevestigde dat en deelde het de Sluise gemeenteraad gisteravond tijdens zijn vergadering mee. De Belgische buurman, die ook ruim drie ton bood, baalde dat hij niet de nieuwe eigenaar was. Maar Van de Vijver, die de laatste weken streed voor het behoud van het stadhuisje als culturele voorzie ning, was gematigd positief „Als de man zelf kunstenaar is en open atelier houdt, lijkt me dat een goe de zaak. Het zou helemaal mooi zijn als hij zijn pand af en toe wil openstellen voor andere kunste naars." Voormalig antiquair Lambert is een veelzijdig kunstenaar, die on der meer schildert, beeldhouwt en schrijft. Hij wil zijn plannen met het stadhuisje binnenkort bekend maken. ZPZC Vrijdag 22 juni 2007 27 OOSTBURG - In Oostburg is vrijdag 20 en zaterdag 21 juli in de Nieuwstraat voor de eerste keer een Pasar Malam. Deze Oosterse markt is volgens de organisatie een plaats waar Oost en West elkaar ontmoeten en res pecteren. Muziek, dans en voedsel zijn belangrijke ingrediënten. De markt begint om 12.00 uur. AXEL - De openbare basisschool Prinses Marijke in Axel houdt van daag van 18.30 tot 20.30 uur open huis. Het werk dat de kinderen ge maakt hebben in het kader van het thema 'Australië' wordt dan tentoongesteld. Er is ook Australi sche muziek te beluisteren, er zijn allerlei voorwerpen te zien en be zoekers kunnen kennismaken met de Australische dierenwereld. Verder zijn er activiteiten als sjoe len, envelop trekken, het rad van avontuur, schminken, een hengel- spel en een grabbelton. Bierbrouwer Ronny Clijncke, geflankeerd door Hannelore de Vries en Imre Hubregtsen, brouwt één keer in de week driehonderd liter Groes'n of Groese Witt' n. Hij verwacht binnenkort twee keer in de week aan de brouwketels te staan en in het hoogseizoen misschien wel drie keer. foto's Camile Schelstraete Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117-452830

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73