15 maanden geëist tegen Hulstenaar Groese bieren onderstrepen 6xl Veel animatie op Bierkaaifeest Rozendagen bij de Bierkreek 10.000e diploma in Reynaertland Man bedreigde directeur woonstichting om uitzetting tegen te gaan. B.A. WINTERBERG De Drie Koningen in Groede brouwt eigen bier in etablissement. Gentsestraat Stationsstraat Sas van Gent Voor de man met een maatje meer: GROTE collectie - GROTE maten gekleed en sportief tot maat *VANAF NU: OPRUIMING* 26 I Vrijdag 22 juni 2007 PZC door Emile Calon MIDDELBURG - Een gevangenisstraf van 2t maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Die straf eiste officier van justitie R. Rammeloo gisteren tegen een 34-jarige Hulstenaar die op 13 maart van dit jaar voor veel on rust zorgde in Hulst. Die ochtend dreigde de man zich zelf in brand te steken in het kan toor van de Woonstichting Hulst aan het Godsplein in Hulst. Daar bij bedreigde hij ook directeur Jos Valckx en perste hem af, aldus de officier. Na zijn arrestatie, toen het leek of de onrust voorbij was, bleek dat de Hulstenaar in de magnetron in zijn huis aan de Sportlaan nog een soort van tijdbom had; drie spuitbusjes. Een tijdschakelaar zou om 20.00 uur die magnetron inschakelen. Gas en elektriciteit in zijn straat werden direct afgesloten en met behulp van een robot maakten ex perts die bom onschadelijk. Zeer beheerst legde de man de Middelburgse rechtbank uit waar om hij die bewuste ochtend zo handelde. Hij moest namelijk zijn woning uit, wegens een huurach- Tegen de man die in maart direc- teur Jos Valckx van woonstich ting Hulst bedreigde en dreigde zichzelf in brand te steken, werd 15 maanden celstraf geëist. TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdag geopend tot 12.00 uur. terstand. Het was hem niet gelukt de stichting op andere gedachten te brengen. In een laatste wanhoopsdaad stap te hij het kantoor aan het Gods plein binnen. Daar overgoot hij zichzelf met lampolie, bond een aansteker aan zijn hand, sprong over de balie en ging na enige tijd een gesprek aan met Valckx. Ande re personeelsleden waren toen al in paniek gevlucht. Valckx kon volgens de Middelburg se rechtbank die hele tijd ook pro bleemloos uit zijn kantoor vertrek ken. Hij bleef echter, maar wekte de woede van de Hulstenaar op toen hij zijn telefoon beantwoord de. De man sloeg daarop met een bijl een theekopje kapot. Dat was voor de politie het signaal om in te grijpen. Rechtbankpresident M. Klaren- beek sprak het vermoeden uit dat de man in het kantoor op een theatrale manier zelfmoord wilde plegen. Die ontploffende tijdbom in zijn woonwijk zou de dramati sche finale vormen. De man stelde echter dat hij tij dens de actie in het kantoor tot het inzicht kwam dat die ontplof fing niet kon. Om die reden waar schuwde hij direct na zijn arresta tie de politie. Zijn advocate betwijfelde of die magnetronbom wel echt een bom was. Ze vroeg de rechtbank de man te veroordelen tot een cel straf gelijk aan het voorarrest en een stevige werkstraf De rechtbank doet uitspraak op woensdag 4 juli. HULST - In en om het winkelge bied Bierkaaistraat in Hulst wor den zondag de Bierkaaifeesten ge houden. Die beginnen om 11.30 uur met een koffieconcert door Terra Sancta. Om 12.30 is er een ballonnenwed strijd, gevolgd door een optreden van Clown Wally. Verder zijn er optredens van Ut Mag Hin Noam En, Semper Gaudete, doedelzak ken, salsa, Harry Bakker en Los Pu- tas. De feesten worden om 20.00 uur afgesloten met een Casino Night. ZEEUWSE LMANAK Ze worden er liever niet aan herin nerd, daar in dat Zierikzeese pop centrum. Liever spreekt men over de successen. Dat De Dijk, Doe Maar, Herman Brood en Krezip er speelden. Maar onlangs kwam het voorval toch weer ter sprake. Het zal in het vroege voorjaar van igSi zijn;gmieestr dat er werd ge beld door de manager van een Ier- door René Hoonhorst GROEDE - Café-Brasserie De Drie Koningen in Groede tapt nu ruim een maand uit een eigen vaatje. De Groes'n en de Groese Witt'n hebben in die korte tijdspanne fu rore gemaakt. „Er is al meer vraag naar onze eigen bieren dan naar gewoon pils. Dat hadden we niet durven dromen", meldt Ronny Clijncke. De voormalige eigenaar van hotel De Wielingen in Cadzand wilde zijn bierbrouwershobby na ver koop van het hotel uitbreiden en vond een gewillig oor bij Adinda de Zeeuw en Hannelore de Vries. Als uitbaters zorgden zij er gedrie ën voor dat De Drie Koningen het afgelopen jaar een metamorfose onderging. De kroeg annex restau rant werd geheel op zijn kop gezet. Brouw- en opslagketels achter glas, een lichter interieur, opgekalefa terd en opnieuw gebeitst meubi lair én een proeflokaal annex feest- en vergaderzaal op de eerste verdieping. De Drie Koningen kregen zodoen de minstens drie nieuwe mantels. Maar aan de andere kant verander de er eigenlijk niets, weten trouwe stamgasten intussen. „Een aantal klanten was bang dat De Drie Ko ningen een heel ander etablisse ment zou worden. Maar de op knapbeurt heeft de oude sfeer niet aangetast. Integendeel zelfs, het is alleen maar gezelliger geworden. En daar zijn we best trots op", zegt Adinda, de gastvrouw van het trio uitbaters. Ronny is de brouwer en Hannelo re de kokkin annex bakker. Haar bakkerstaken zijn de afgelopen we ken behoorlijk uitgebreid, omdat ze van de 'bostel' (het gerstemout- 'Koriander en sinaasappel komen er niet in. Het moet wel naar bier blijven smaken' papje dat na het brouwen over blijft) brood, koekjes en appeltaart bakt. Het natte goedje vereist wel een speciale behandeling, maar dan maak je er bijzondere broden mee. Met tomaten of olijven wor den ze nog lekkerder. Voor het wit te stokbrood doet Hannelore nog een beroep op de bakker, maar al het andere brood komt uit 'bak-brouwerij'. Clijncke brouwt twee bieren in de cafébrouwerij: de Groes'n en de Producten van brouwerij De Drie Koningen. IJZENDIJKE - Biologische rozenkwe kerij de Bierkreek aan de Zeven- hofstedenweg in IJzendijke houdt zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur haar rozendagen. Op het grote rozenveld in volle grond zijn bijna negenhonderd soorten te bewonderen, waaron der veertig tot vijftig nieuwe soor ten uit de Verenigde Staten en Ca nada. Topper vormt volgens de ro- zenkwekers van de Bierkreek de workshop van Ingrid Verdegem. De rozenconnaisseur en schrijfster van diverse rozenboeken vertelt onder meer over het kruisen van rozen. Na de inleiding gaan de deelnemers zelf het veld in om hun eerste kruising te maken. De workshop kost vijf euro. Tip? redactie@pzc.nl se band. Op weg naar Pinkpop wil den de muzikanten een tussenstop maken in Zierikzee. De toenmalige programmeur nam een kordaat be sluit. Voor optredens van buiten landse bands krijgen we geen subsi die, dus helaas. De muzikanten van .Uzzijn die za terdag rechtstreeks naar Geleen ge reden. 's zondags open: 14.00 - 18.00 uur - 's maandags gesloten Tel. 0115-451447. Gratis parkeren, www.maasmodes.nl O Pt ij.r Groese Witt'n. De eerste is een naar Koninck neigend ale, de twee de een eigen variant op Duitse Weissen. Vergelijkingen van de Groese Witt'n met populaire Bel gische witbiertjes gaan mank, om dat Clijncke niets moet hebben van kruiden en vruchten in zijn bier. Koriander en sinaasappel ko- 1 men er niet in. Het moet wel naar A bier blijven smaken. De twee koninginnen van De Drie Koningen zijn dat met hem eens. Zij bepalen uiteindelijk de smaak. Sinds vorig jaar presenteren ze al een Caspar, een lekker drinkbare, maar verraderlijk zware tripel. De rosse Melchior kwam er onlangs bij. Geen rosébiertje dat dames aan het zoete gerstenat moet brengen, maar een stevig kersen bier dat de echte kriek.naar de kroon steekt. De derde koning, Balthazar, ver dient natuurlijk ook een bier. Dat het een bruine dubbel moet wor den staat vast. Maar het trio uitba ters van de uitspanning aan de Markt in Groede durft niet te voor spellen wanneer De Drie Konin gen gebroederlijk geflest naast el kaar staan op de tap. Adinda: „We proeven eerst zeer zorgvuldig tot de smaak ons honderd procent be valt. We gaan niet over één nacht ijs. We moeten zeker weten dat het bier geen passant is, maar een blijver. Balthazar komt, maar wan neer weten we nog niet." Brouwerij' komt op stoom De Drie Koningen schenkt momenteel vier eigen bieren. De Groes' n en de Groese Witt' n komen uit eigen brouwketels in de kroeg. Caspar, een ale, en rosse Melchior, een kriek, worden speciaal door de Ichtegemse Brouwerij Strubbe (producent van onder meer Dikke Mathile en Houten Kop) gemaakt. Balthazar completeert op termijn de 'lijn' flessenbieren. Ook dat bruine bier zal wor den 'ontworpen' en samenge steld door de uitbaters. HULST - Overdekt zwembad Rey naertland zette gistermiddag de achtjarige Florence Willems uit Stekene in het zonnetje. Florence, leerlinge van de Toerma- lijnschool in haar woonplaats, zwom af voor het C-diploma. Het was volgens de administratie van badmeester Hans Wessels meteen het tienduizendste zwemdiploma dat sinds de opening van het over dekte zwembad aan de Kreek- zoom in Hulst in 1985 werd uitge reikt. Dat heuglijke feit wilde Reynaert land niet onopgemerkt voorbij la ten gaan. Daarom kreeg Florence toegangsmuntjes voor het zwem bad, waarmee ze feitelijk gratis mag komen zwemmen in Rey naertland. Volgens Wessels zijn er dit jaar in totaal 631 kinderen afgezwommen voor in Reynaertland. Dat zijn allemaal kinderen van dei twaalf Belgische scholen uit de om f geving. Die komen sinds jaar eij dag voor de zwemldssen ma Hulst toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70