Zeeland PZC Meer overleg tussen ziekenhuizen OPRUIMING 25 Weinig klachten over drugs nabij scholen Verdeeld advies Leisurecenter Gemeentebelangen vreest claim van pachters varkensstallen ZEEUWS-VLAANDEREN 34 en 35 Zorgsaam en UZ Gent stemmen behandeling beter op elkaar af. Terneuzen ziet niets in 'blowverbod' en extra toezicht bij scholen. Met 27 rolstoelen door de polders van Hoek topstukken uit onze collectie met maar liefst 50% korting! www.interieur-paauwe.nl Kamelenduo van Marktplaats.nl naar Wemeldinge Zeeuws Licht lokt jeugd terug naar Zeeland Vrijdag 22 juni 2007 Tip? redtern@pzc.nl door Joeri Wisse TERNEUZEN - Artsen van het Uni versitair Ziekenhuis in Gent gaan zich meer met hun collega's en pa tiënten in Zeeuws-Vlaanderen be moeien. Een videoconferentie-sys- teem gaat daarin een belangrijke rol spelen. Vanaf dit najaar is het de bedoeling dat er minimaal één keer per week digitaal overleg is tussen specialisten van Zorgsaam Zeeuws- Vlaanderen en UZ Gent. Operaties van patiënten in Terneu- zen worden door afspraken tussen de medische instellingen kwalita tief beter en kunnen sneller ge pland worden, legt Zorgsaam-di- recteur J. van de Heide uit. „We be sparen tijd omdat het overleg snel ler verloopt en de kwaliteit wordt beter omdat alle oncologische be handelingen eerst met het Gent worden besproken. Dossiers en röntgenfoto's kunnen met de tech niek gemakkelijk worden gedeeld, zodat specialisten van het UZ de artsen hier kunnen adviseren." Daardoor kunnen meer operaties in Terneuzen plaatsvinden. „In de periferie is het lastig om specialis ten hier naartoe te halen. Video conferentie is dan een uitkomst." Momenteel moeten artsen nog naar Gent afreizen om met colle ga's over de behandeling van som mige kankerpatiënten te overleg gen. Beide ziekenhuizen hebben verder afgesproken om meer art sen en faciliteiten te delen, met na me op het gebied van maag-, darm- en vaatchirurgie. Zo kan een chirurg uit Terneuzen zijn vas te patiënt met apparatuur in Gent behandelen en kan een arts van het UZ naar Terneuzen komen voor een specifieke operatie. Van uit het Universitair Ziekenhuis gaan ook co-assistenten naar Ter neuzen om ervaring op te doen met bepaalde ingrepen. Complexere en minder vaak voor komende soorten van kanker kun nen bij Zeeuws-Vlaamse patiënten Zorgsaam heeft afspraken ge- maakt over nauwere samenwer king met het UZ Cent. Zo wordt er hulp op afstand geboden door videoconferenties. straks in Gent volgens dezelfde normen worden behandeld als in Nederlandse ziekenhuizen. Dat houdt in dat er bijvoorbeeld in het zelfde stadium van de ziekte over wordt gegaan tot bestraling.Een pa tiënt uit Zeeuws-Vlaanderen hoeft dus niet meer te kiezen tussen twee verschillende behandelingen, maar kan zijn keuze laten afhan gen van de lengte van de wacht lijst en de reisafstand, stelt van der Heide. Voor onderzoeken voor of na een operatie in Gent kunnen patiën ten in Terneuzen terecht. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen zien niets in het instellen van een 'blowver bod' en het inzetten van bijzonde re opsporingsambtenaren rond al le scholen voor voortgezet- en mid delbaar beroepsonderwijs. Het col lege antwoordt dat op de maatrege len die het CDA in een 'Manifest voor Zeeuws-Vlaanderen' vraagt. Volgens het college zijn in het afge lopen jaar bij de politie geen signa len vanuit de scholendirecties bin nengekomen over een toename van drugsgebruik bij scholieren en handel in verdovende middelen nabij scholen. Ook ouders en buurtbewoners ga ven die signalen niet af. Sinds t april vorig jaar zijn vier meldingen van drugsoverlast in de omgeving van scholen geregistreerd, waar van één in april van dit jaar. „In dien dergelijke ontwikkelingen zich in de nabijheid van scholen voordoen, mag u ervan overtuigd zijn dat dit van politiezijde de ver eiste aandacht zal krijgen en dat hiertegen adequaat zal worden op getreden", zegt het college. Wat betreft de gevraagde drugs voorlichting, wijst het college op een project dat komend schooljaar begint voor bijna alle scholen. TERNEUZEN - De Terneuzense ge meenteraad is sterk verdeeld over de mogelijkheid van detailhandel bij het nieuwe Leisurecenter in Ter neuzen. De raad is dan ook niet eenduidig in zijn advies over een vrijstelling van het bestemmings plan. De WD en het CDA stem men in, de PvdA, TOP/ Gemeente belangen en GroenLinks willen de supermarkt schrappen. SGP en Christenunie en Pim Broekhuij- sen stemmen niet in en LCF heeft nog geen standpunt. HOEK - Het is altijd weer een hele klus om ge noeg vrijwilligers op te trommelen voor de rol stoelers van de wandelvierdaagse in Hoek. „Maar ook dit jaar is het weer gelukt", weet Nelleke de Jonge van zorgcentrum Vremdieke in Hoek. Vol gens haar konden alle 27 bewoners die zich had den opgegeven voor de vierdaagse meedoen. Ruim zestig vrijwilligers kwamen één of meerde re dagen duwen. En reken maar dat de bewoners ervan genieten. „Ze vinden het ontzettend leuk om de polders rond Hoek in te trekken." Met zo veel rolstoelers wandelen, levert ook wel eens hi larische momenten op, vertelt De Jonge. „Zie maar eens al die rolstoelen een dijk op te du wen." foto Camiie Schelstraete "S «Tm 1 e l 20a zonnemate Zuidweg20 0111401313 door Frank van Cooten OOSTBURG - Vijf Zeeuws-Vlaamse boeren zijn nog steeds pachter van een deel van de drie varkensstal len in Oostburg die inmiddels zijn verkocht door eigenaar Van Sleu- wen aan de gemeente Sluis. Dat zegt de fractie van Gemeentebelan gen. Die is ernstig bezorgd over de ze situatie. Raadslid William Gijsel vreest dat de gemeente wordt ge confronteerd met claims van de vijf boeren, omdat de stallen niet vrij van pacht zijn verkocht. Gijsel wil in schriftelijke vragen weten of het college hiervan op de hoogte was en of de sloop- en bouwplannen vertraging op zullen lopen. Voor hem staat vast dat wet houder Henk Luijendijk onzorg vuldig met de verkoopprocedure is omgegaan. Volgens projectleider Frans van den Hemel van de gemeente Sluis is alles zeer zorgvuldig gegaan: „Al les is juridisch tien keer gecheckt. De stallen zijn vrij van huur en pacht opgeleverd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69