Zeeland Bruiden van Burgh vallen in water vaker ontdekt WAT KOST EDI LITER.NL 1 Cool FM zoekt heil in televisie en internet girls women Naaktstrook bij Neeltje Jans mag sPZC Vrijdag 22 juni 2007 27 Veelbelovende reprise van openlucht spel vanavond in première. Lokale Walcherse zender vanaf september dagelijks in de lucht. DOMBURG - De gemeente Veere staakt de strijd tegen de naaktre- creatie op Neeltje Jans. Althans, wat betreft een strook van 750 me ter lengte in het midden. Badgas ten mogen daar voortaan onge kleed hun gang gaan. De rest van het strand, naar het noorden en het zuiden toe, is volgens de ge meente 'ongeschikt' voor naaktre- creatie. Met dit besluit hopen burgemees ter en wethouders te voorkomen dat naaktrecreanten zich straffe loos over de hele lengte van het strand op Neeltje Jans kunnen be wegen. De afgelopen jaren liet de gemeen te naaktrecreanten op Neeltje Jans bekeuren, maar de rechter stak daar een stokje voor. Anderhalve maand geleden vernietigde die een boete voor een naakt zon nend echtpaar. BEACHWEAR 0 roxy 0 o'neill 0 ripcurl 0 billabong i m. *èk' - i NfllujjfLk tk.< ^%Jr fV MLA Segeersstraat 39 MIDDELBURG De try-out van De Bruiden van Burgh viel weliswaar in het water, de sfeer bleef echter goed. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman BURGH - Paarden...present. Am- bachtslieden...idem dito. Vuurkor- ven...yep. Flarden herkenning. En toch: gespannen verwachting. Het mag dan het tweede jaar van op voering zijn, geen voorstelling is hetzelfde. Dat bleek gisteravond maar weer eens tijdens de try-out van de Bruiden van Burgh. Door de regen moest het openluchtspel voortijdig worden gestaakt. Luid applaus van de scholieren, die steevast aan de vooravond van de première de publieke tribune bezetten. Zij-aan-zij met spelers wordt het einde van de plensbui, inclusief donderslagen, afgewacht. Snoep gaat rond. Er wordt meege- deind op de muziek van de Won derdokter; de voorlaatste produc tie van de Stichting Historische Spelen Zierikzee. De acteurs zin gen de teksten van toen moeite loos mee. Om weer net zo makke lijk in 'de Bruiden' te stappen, als de lucht wat lijkt te klaren. Maar het optimisme blijkt van korte duur. Schrijver en regisseur Cees Möhlmann hakt een kleine tien minuten later de knoop alsnog door. Het publiek betuigt klappend zijn respect. Het is ook nogal wat. Van af maart heeft de dik honderd spe lers tellende ploeg gerepeteerd. Een groot vrijwilligersleger heeft sinds vorige week elke vrije mi nuut gestoken in de opbouw van tribunes en sfeervol decor. Het speelterrein is doorlopend be waakt. Vuren worden voorafgaand aan de voorstelling opgepookt, ge zichten geschminkt. Vlak voor het startschot van de try-out wordt, met een nageboots te explosie in de spelerstent, nog 'even' een calamiteitenoefening ge daan. Simpelweg nodig als je met een man of duizend op een ter rein samenkomt, schetst stichtings voorzitter A. van der Wouden de situatie als het volle bak is. Dan volgt de peptalk van Möhlmann, die de (véél te gezellige) club mede werkers maant zich te concentre ren en in te leven in hun rol. „Geef die jongelui waar voor hun geld. Ik hoop dat jullie ontzettend genieten en heel mooi spelen", geeft Möhlmann op de valreep mee. Dat lijkt te gaan lukken. Er wordt geen seconde gemodderd. De vaart zit er praktisch meteen in. De maagden dansen en spelen. Dorpelingen klussen. Geen vier kante meter van het dorpje Scalt- heim is onbenut. De krachtige stem van hoofdman Olrick belooft stevig spel. Of dat waar wordt ge maakt, zal de rest van dit en vol gend weekend moeten blijken. Nog geen uur na aanvang zit het er met deze voorstelling, als gevolg van het slechte weer, op. „Dit is het ergste voor het pu bliek", vindt de Zierikzeese speler Nel Donker. Ze speelt al sinds het Oproer, het prille begin van de his torische open luchtspelen op Schouwen-Duiveland, mee. En heeft dan ook al vaker een voorstel ling in het water zien vallen. Jam mer, maar absoluut geen reden om het bijltje erbij neer te gooien - geeft ze aan. „Het is een versla ving". En blijkbaar een besmettelij ke. Ook dochter en kleinzoon spe len mee. Anneke Duin uit Burgh-Haamstede ook alles van die verslaving. Als inwoner van toen nog Rijswijk woonde ze een voorstelling van de Wonderdokter bij in Brouwershaven. „Daar wil ik bij horen", wist ze meteen. Inmid dels is ze manusje van alles. „Het geeft me een soort circusgevoel. Maandag liep de regen zo onze mouwen in, maar ook dan is de sfeer heel bijzonder." De première vanavond begint om 21.00 uur. Havenplein 3 telefoon oil 1-415951 WVW.DEURLOOZIERIK7iEB.NL van een slachtoffer van de Ramp noemt, krijgt in geluid en/of beeld informatie over die persoon. In het derde caisson komt een ge schenkwoning die Denemarken destijds leverde voor slachtoffers. Daar worden films in vertoond. Ook machines en wisseltentoon stellingen krijgen een plek. In de vierde ruimte is plaats voor het thema 'water en de toekomst'. Het is de bedoeling dat het mu seum vanaf 2009 het hele jaar open is. Het Watersnoodmuseum doet vanavond mee aan de museumnacht. Er is een speurtocht voor kinderen (20.00 uur), een vertelling van Francois Vervaet (20.45 uur) en een optreden van de ze- ventigkoppige zangvereniging VZOS uit Oosterland (21.30 uur). Rampmonumenten in boek Het Watersnoodmuseum helpt mee aan de uitgave van een na slagwerk over alle monumen ten die de Ramp van 1953 her denken. - Een echtpaar uit Haarlem heeft daarvoor gegevens gezocht. - Van alle 72 monumenten wor den de details beschreven. Het boek moet in de loop van volgend jaar klaar zijn en gaat mogelijk gepaard met een wis seltentoonstelling in het mu seum. - De gemeente Schouwen-Duive land wees een subsidiever zoek voor het boek onlangs af. UITEINDELIJK TOCH DE GOEDKOOPSTE I Op zoek naar een I stoere skelter? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Cool FM, de lokale omroep voor Middelburg en Vlis- singen, gaat televisie maken. Vanaf september komt er dagelijks een nieuwsprogramma. Hoe het pro gramma eruit gaat zien, daarover laat voorzitter J.W. Jansen van Cool FM zich nog niet uit. „Maar het wordt iets anders dan wat er al is", zegt hij. Naast bewegend beeld gaat de lokale omroep werken met tekst-tv. Ook internet krijgt een be langrijke functie. Cool FM was de afgelopen jaren re gelmatig in het nieuws, omdat de gemeenten Vlissingen en Middel burg de subsidie wilden stopzet ten. Daarmee leek ook het einde voor Cool FM nabij. Toch vindt Jansen niet dat de uitbreiding met televisie een opmerkelijke stap is. „Als je weinig geld hebt, moet je creatief zijn. Televisie en internet zijn wat dat betreft interessanter dan radio. Via de televisie worden veel meer mensen bereikt dan via de radio." Televisie maken is voor Jansen ook niet volstrekt nieuw. Hij was tot acht jaar geleden me de-eigenaar van Maximaal. De ra dio-uitzendingen van Cool FM blij ven gewoon bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65