Toeristische sector Goeree loopt gevaar nru<?„Svoor Watersnoodmuseum steeds Vrolijk, enthousiast en een rappe babbel Mede-oprichter Martin Ramondt stopt bij radio Schouwen-Duivel'and. Innovatieplatform pleit voor drastische maatregelen. Multicultidienst aan Grevelingenmeer Zeeuwse computerclub HCC bijeen in Zierikzee Stoeltje mee naar stranddienst Goeree Ouddorpse Kunst- en Ambachtsmarkt terug Kerken in Rotterdam morgenavond open Blauwe zwemkrab is erg ver van huis Zoekt u een mooie decoratie voor tuin of erf VATENHANDEL PASSCHIER Caisson 3 straks locatie van uniek project met spraakherkenning. 26 Vrijdag 22 juni 2007 PZCS Martin Ramondt presenteert vandaag voor het laatst Martin's Middag Mati nee. foto Willem Mieras door Melita Lanting ZIERIKZEE - Vandaag is presentator Martin Ramondt voor de allerlaat ste keer te horen op Radio Schou- wen-Duiveland. Na vijftien jaar lo kale radio is het genoeg geweest. „Ik heb geen tijd meer. Ik ben ver huisd naar Kapelle en de afstand speelt dan een rol." De laatste jaren presenteerde Ra mondt Martin's Middag Matinee, iedere werkdag van vijf tot zes uur. Een discjockey-programma met muziek voor iedereen. „Van K3 tot ouwe lullenmuziek." En om maar gelijk een goed bewaard geheim te onthullen: het programma was niet live. „Nee", lacht Ramondt. „Het werd opgenomen. Vijf afleve ringen tegelijk op een avond. En het was niet echt te merken, hè? Er zat zelfs een spelletje in. De vraag aan het begin van de uitzen ding, het antwoord aan het einde, want bellen kon natuurlijk niet, dan zou ik door de mand vallen." Martin Ramondt is één van de drie oprichters van radio Schou- wen-Duiveland. „Samen met André Brouwer en Leo Jordaan. Voor de grap had ik wel eens ge zegd dat het me leuk leek een ei gen omroep op te starten." Ra mondt zat op dat moment nog bij Superstar FM op Goeree maar eind 1994, toen Radio Schou- wen-Duiveland begon, stapte hij over. André Brouwer was na een jaar al weg vanwege zijn werk en ook Leo Jordaan is alweer enige tijd vertrokken bij de lokale om roep. Martin Ramondt heeft in die jaren verschillende programma's gehad. „We zijn begonnen met het jonge renprogramma Funny FM. Ja, ik vond die naam helemaal niks, maar de anderen vonden het leuk." Hij presenteerde verder on der meer Terug naar Toen en Info aperitief „Wat me het meest is bij gebleven? Dat was een live inter view met de Amerikaanse zange res Lillian Boutté. Ik kende haar helemaal niet maar dat had een collega van mij geregeld. Krijg ik ineens een Engels sprekende me vrouw aan de lijn", lacht Ra mondt. Hij praat zoals hij presenteert. Vro lijk, enthousiast en met een rappe babbel. Toekomstplannen op ra- diogebied heeft hij niet. „Maar ik sluit niet uit dat ik ooit nog wel weer terugkom of dat ik een om roep begin in Kapelle. Je weet niet wat er op je pad komt. Misschien is dat wel Omroep Zeeland." Van middag om vijf uur is hij voor het laatst te horen. Daarna wordt het rustiger voor hem, zijn vrouw én producer Ellen en zijn trouwe luis teraar zoon Marnix. Martin Ramondt stopt na 15 jaar als presentator bij Radio Schou- wen-Duiveland. Hij heeft er, me de door zijn verhuizing naar Ka pelle, geen tijd meer voor. door Melita Lanting OUDDORP - Het is de hoogste tijd om in te grijpen. Doe je niets, dan zal de toeristische sector op de Kop van Goeree steeds verder af kalven, met alle gevolgen voor de regionale economie. Dit is de boodschap van het Inno vatieplatform Kop van Goeree, een club mensen uit het bedrijfsle ven en de gemeente Goedereede die het gebied onder de loep heb ben genomen. Het beeld dat geschetst wordt, is niet vrolijk. Toeristen kiezen steeds vaker voor goedkope, bui tenlandse vakanties. Het aantal overnachtingen daalt en de regio haalt de gasten vooral uit de tradi tionele markt (gezinnen met kin deren en alleen hoogseizoen) en trekt in veel mindere mate de BRUINISSE - De kerkgemeente Vic tory Outreach uit Rotterdam houdt zaterdag op het recreatieter rein aan het Grevelingenmeer bij Bruinisse een dienst. De leden zijn afkomstig uit allerlei landen, wat een afwisselende dienst met dans, muziek en expressie oplevert. De bijeenkomst begint om 15 uur met een optreden van het Black Gospel Choir en een dansgroep. Jerry Mendeszoon is spreker. ZIERIKZEE - De Zeeuwse afdeling van HCC (de vereniging van com putergebruikers) komt dinsdag bij een voor een clubavond in het MFC in Zierikzee. Er is dit keer geen thema. Wel is al le mogelijke kennis aanwezig om allerhande computerproblemen op te lossen of advies in te win nen. Ook niet-leden zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur. oudere stellen en jongeren die in het laagseizoen komen. Bovendien - zo constateert het platform - is in de afgelopen twintig jaar niet of nauwelijks geïnvesteerd in product vernieuwing. „Ouddorp is een product van de ja ren zestig" zegt onderzoeker H. Verheijen. „Ouddorp is afhanke lijk van de kust en als er maar iets met de kust gebeurt, zoals oliever vuiling, stort het hele zaakje in." Maar er is hoop, constateert het platform. Het komt met opmerke lijke en vérstrekkende ideeën. Een voorstel is om een 'Oud dorp-bad' te creeëren: een strook achter het dorp aan de kust waar de gast kan overnachten in hotel of tent. Alle faciliteiten als zwem bad, tennisbanen en animatieteam WJ Het toerisme op de Kop van Goe- ree dreigt klappen op te lopen. Gasten blijven weg. Nieuw elan moet het gebied weer aantrekke lijk maken. OUDDORP - De Emmauskerk en Exoduskerk van Middelharnis/ Sommelsdijk en de doopsgezinde gemeente Ouddorp houden zon dag om 18 uur een stranddienst in de open lucht bij het bezoekerscen trum aan de Punt. Wie niet in het gras wil zitten, moet zijn eigen stoeltje meene men. Bij slecht weer wordt uitge weken naar de gemeente in Oud dorp. OUDDORP - In het centrum van Ouddorp wordt zaterdag 30 juni de Ouddorpse Kunst- en Am bachtsmarkt gehouden. Vanuit zo'n 45 kramen wordt werk van binnen en buiten de regio aange boden; van schilderijen tot zout- houtobjecten en van zelfgemaakte kinderkleding tot sieraden. Er zijn workshops voor kinderen en er is heel veel muziek. moeten de ondernemers gezamen lijk oppakken. Dat geeft een enor me kwaliteitsimpuls. Het centrum van Ouddorp zal een authentieker karakter moeten krijgen. Een gezel lig dorpscentrum, maar géén Ren- esse. Ook Goedereede, Stellendam en de Brouwersdam zijn bekeken. Voor de Brouwersdam constateert het platform dat de bebouwing van het bezoekerscentrum Greve- lingen en het aanpalende restau rant echt niet meer kunnen. De Brouwersdam moet een Euro pees centrum worden waar mu ziekliefhebbers, watersporters en natuurliefhebbers elkaar vinden. Een samenwerkingsverband tus sen de gemeente Goedereede en Schouwen-Duiveland kwam kort geleden ook al met het idee om de dam bruisend te maken. De ideeën voor de Kop van Goe ree zijn samengevat in een visie die binnenkort aan de gemeente raad zal worden voorgelegd. ROTTERDAM - Zeventien Rotter damse kerken openen morgen avond van 18 uur tot middernacht hun deuren. In deze Nacht der Ker ken gebeurt overal iets anders, zo als muziek, debat, dans en markt. De avond eindigt met een manifes tatie voor de Laurenskerk. Het ini tiatief komt van het Rotterdamse Convent van Kerken. ■Fjj voor meer informatie zie: www.nachtderkerken.nl OSSENISSE - Een blauwe zwemkrab is een beest dat van nature niet in de Westerschelde thuishoort. Toch vond Remco van Vooren onlangs een exemplaar van deze Ameri kaanse exoot aan de Westerschel de bij Ossenisse. De inmiddels do de krab heeft een schild met een breedte van achttien centimeter. Het beest is waarschijnlijk met een zeeschip meegekomen. Wij bieden u aan van hout: REGENTONNEN MET OF jZ ZONDER HENGSELPOMP WIJNVATEN KUIPEN TUINDECORATIES (beton of gietijzer) Ruime keuze uit soorten en maten LOCKERSHOFWEG 7, NOORDWELLE, bij Renesse TEL. 0111 -462398 's ZONDAGS GESLOTEN WERKKLEDING ZIERIKZEE - Elf organisten binden zaterdag in de gereformeerde kerk in Zierikzee de strijd met elkaar aan om de Buxbokaal. Het orgelconcours is onderdeel van het twee maanden durende Buxtehudefestival Zeeland. Deelne mers aan de competitie worden ge acht elk een koraalgebonden en een vrij orgelwerk van Dietrich Buxtehude te spelen. Hun werk wordt beoordeeld door een drie koppige jury, bestaande uit Albert Clement uit Middelburg, Geert Bieding uit Schiedam en Wim Die penhorst uit Deventer. Belangstel lenden kunnen de concerten van de veelal jonge organisten (geheel of gedeeltelijk) bijwonen. Het or gelconcours begint om 13.00 uur en eindigt rond 18.00 uur. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De toekomst lacht het Watersnoodmuseum bij Ouwer- kerk toe. De eerste twee maanden van het seizoen trokken meer mensen dan vorig jaar en de uit werking van de uitbreidingsplan nen verloopt naar wens. In april en mei passeerden 8349 be zoekers de kassa. Dat waren er dik 1400 meer dan het jaar ervoor. Zo wel het aantal groepen als de hoe veelheid individuele bezoekers steeg. Museumvoorzitter Jaap Schoof geeft er verschillende ver klaringen voor. „We merken dat bezoekers hier positief weggaan. Dat vertellen ze door, waardoor we steeds bekender worden. Ver der ontdekken groepen uit de Randstad dat het per bus te doen is om naar hier te komen. En het speelt ook mee dat water en kli maatsverandering momenteel hot is." De stijging komt het museum goed uit. Na de uitbreiding, die in het voorjaar van 2009 afgerond moet zijn, hoopt Schoof 40.000 tot 50.000 kaartjes per jaar te ver kopen. De jaarlijkse stijging van het aantal bezoekers is een eerste stap in die richting. Overigens is de komende inrich ting van het museum al aardig be kend. Dat omvat straks alle vier de caissons. Die werden na de Ramp in 1953 gebruikt om het gat in de dijk te dichten. Nu maakt het mu seum gebruik van één exemplaar. Dat blijft straks toneel van de hui dige expositie. Er komt ook een bi bliotheek en een plek om groepen te ontvangen. In het tweede 'Klimaatverandering en water is momenteel hot. Dat trekt extra bezoekers aan' caisson is plaats voor het meest op vallende deel van het nieuwe mu seum. Het gaat om het project 1835+1, waarvan nu al een website bestaat. De ruimte blijft zo goed als leeg, op een steiger na. Wie op het puntje gaat staan en de naam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62